زمان کنونی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۱۰۴ کنکور آی تی

ارسال:

newuser پرسیده:

سوال ۱۰۴ کنکور آی تی

سلام یه سوال در مورد پایپ لاین داشتم وقتی تو سوال مثل همین سوال ۱۰۴ گفته بیشترین میزان تسریع رو بدست بیارین کی باید بگیم بیشترین میزان تسریع برابر با تعداد stage ها میشه و کی باید مثل پاسخ نامه این سوال بدستش بیاریم؟
من خودم فکر کردم شاید وقتی که تاخیر مراحل رو تک تک تو سوال داده باید مثل این سوال رفتار کنیم و وقتی تاخیر کلی رو نداده خودمون فرض میکنیم که تاخیر برای حالت غیر پایپ لاین برابر حالت پایپ لاین هست و در نتیجه بیشترین تسریع میشه تعداد stage
درسته؟ یا دلیل دیگه ای داره؟

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

nazanin2020 پاسخ داده:

RE: سوال ۱۰۴ کنکور آی تی

سلام
فکر میکنم حداکثر تسریع برابر تعداد بندها،، رو برای حالتی در نظر میگیرم ک تاخیر بندها یکسان باشه و تاخیر ثبات هم ناچیز

۰
ارسال:

afrooz-OMD پاسخ داده:

(۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۳۹ ب.ظ)newuser نوشته شده توسط:  سلام یه سوال در مورد پایپ لاین داشتم وقتی تو سوال مثل همین سوال ۱۰۴ گفته بیشترین میزان تسریع رو بدست بیارین کی باید بگیم بیشترین میزان تسریع برابر با تعداد stage ها میشه و کی باید مثل پاسخ نامه این سوال بدستش بیاریم؟
من خودم فکر کردم شاید وقتی که تاخیر مراحل رو تک تک تو سوال داده باید مثل این سوال رفتار کنیم و وقتی تاخیر کلی رو نداده خودمون فرض میکنیم که تاخیر برای حالت غیر پایپ لاین برابر حالت پایپ لاین هست و در نتیجه بیشترین تسریع میشه تعداد stage
درسته؟ یا دلیل دیگه ای داره؟

سلام
زمانی حداکثر تسریع برابر با تعداد بندها میشه که اولا تاخیر بندها مساوی باشه ثانیا تعداد دستورات(n) به بی نهایت میل کنه
در غیر این دو صورت باید از راه فرمول حداکثر تسریع رو بدست بیاریم...زمان اجرا با پایپ/زمان اجرا بدون پایپ

۰
ارسال:

newuser پاسخ داده:

ممنونم
تیکه دوم سوالم رو هم میشه جواب بدین منظورم این بود که وقتی حرفی در مورد تاخیر stage ها زده نشده خودمون برابر در نظر میگیریم؟
فک کنم نمونه اش رو تو یکی از سوالای کنکور دیدم

ارسال:

afrooz-OMD پاسخ داده:

(۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۰۷ ب.ظ)newuser نوشته شده توسط:  ممنونم
تیکه دوم سوالم رو هم میشه جواب بدین منظورم این بود که وقتی حرفی در مورد تاخیر stage ها زده نشده خودمون برابر در نظر میگیریم؟

بله
یه سوال اینطوری که میگی توی آزمون پارسه اومده بود که حرفی از تاخیر بندها زده نشده بود من T گرفتم که توی اون فرمول ساده میشه
و درست بود
Smile
موفق باشی دوست عزیز
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

newuser پاسخ داده:

(۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۱۹ ق.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  
(10 بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۰۷ ب.ظ)newuser نوشته شده توسط:  ممنونم

بله
یه سوال اینطوری که میگی توی آزمون پارسه اومده بود که حرفی از تاخیر بندها زده نشده بود من T گرفتم که توی اون فرمول ساده میشه
و درست بود
Smile
موفق باشی دوست عزیز

ممنون منم برابر گرفتم ترسیدم اونجا شانسی درست دراومده باشه Smile گفتم بد نیست بپرسم
شما هم موفق باشی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۹۰۰ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  تکنولوژی و مزایای تین کلاینت maral00 ۰ ۱,۸۰۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: maral00
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۵۶ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  با خصوصیات تین کلاینت آشنا شوید zohreeee ۰ ۱,۶۹۳ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreeee
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۵,۱۰۹ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  تقسیم افراد به دو تیم ss311 ۲ ۱,۶۶۴ ۱۲ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  دوره آنلاین #Visual C (پروژه محور با هدف کسب مهارت های برنامه نویسی تیمی) nazi takpar ۴ ۳,۴۷۶ ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nazi takpar
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۴۰۶ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  تغییرات تیم مدیریت انجمن Bache Mosbat ۷ ۹,۵۸۳ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: noyasystem
  سوال ۱۰۴ کنکور ارشد ۹۶ mahz3000 ۲ ۲,۱۹۹ ۲۷ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mahz3000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close