زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه تصحیح کردن برگه های پیام نور

ارسال:
۳۰ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۴۱ ب.ظ
سلام.. وقت بخیر..
راستش من تازه شروع به کار تدریس کردم در پیام نور...
خودم تو هیچ مقطعی در پیام نور درس نخوندمممممم به خاطر همین یه خورده ناشی هستممم...
نحوه تصحیح کردن سوالات تشریحی چه طوریه؟؟؟؟
۵ تا سواله بارمش ۱/۴۰
این بارم چطوریاست؟؟؟ میشه اگه واقعا نحوه بارم رو میدونین راهنمایی کنید؟؟؟؟
tabassomesayna، در تاریخ ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لطفا" در انتخاب محل تاپیک دقت کنید.تاپیکتون منتقل شد.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ دى ۱۳۹۳, ۰۶:۳۰ ب.ظ
RE: نحوه تصحیح کردن برگه های پیام نور
(۳۰ دى ۱۳۹۳ ۰۵:۴۱ ب.ظ)maryam.iii نوشته شده توسط:  سلام.. وقت بخیر..
راستش من تازه شروع به کار تدریس کردم در پیام نور...
خودم تو هیچ مقطعی در پیام نور درس نخوندمممممم به خاطر همین یه خورده ناشی هستممم...
نحوه تصحیح کردن سوالات تشریحی چه طوریه؟؟؟؟
۵ تا سواله بارمش ۱/۴۰
این بارم چطوریاست؟؟؟ میشه اگه واقعا نحوه بارم رو میدونین راهنمایی کنید؟؟؟؟
سلام
خود من هم هیچ مقطعی رو در پیام نور نگذروندم ولی می دونم که بچه ها خیلی راضی نیستند و ..
به هر حال بستگی به درسی هم که مد نظرت هست داره دیگه و به هر سوال جداگانه .
نگاه کن مثلاً وقتی که TA باشی یا یه استاد بد باید خیلی بد نمره بدی یعنی به جواب آخر نگاه کنی اگر درست نبود مثلاً نصف نمره را کم می کنن ولی تو باید جزیی نگاه کنی به نظرم بیشتر هدفت باشه که تو جواب ها دنبال پاسخ صحیح بگردی و ریز به ریز نمره بدهی .

بازم بستگی به سوال داره ولی میگم زیاد نباید جواب آخر برات مهم باشه(نهایت یه درصد کم نمره بش اختصاص بده) مخصوصاً واسه سوالات طولانی .
کلاً ببین جواب یه سوال رو چه طوری به چند تا بخش تقسیم می تونی کنی و به هر بخش یه تیکه از ان ۱/۴۰ نمره را اختصاص بده .
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.iii
ارسال:
۳۰ دى ۱۳۹۳, ۱۱:۵۷ ب.ظ
خیلی ممنون از پاسخ هاتون...
ولی منظور من از پرسیدن این سوال این نبود که سخت گیری کنم یا نه....
عزیزان من شک دارم به اینکه آیا از این ۱/۴ نمره برای ۵ نمره تشریحی کلا میشه هفت نمره؟؟؟؟ درسته؟؟؟ از کجا بفهمم درسته؟؟؟
بعد درصدی بخوام کم کنم میشه میشه ۱/۳ .... ۱/۲//// ۱/۱ ایا این برداشت من از این بارم ها درست است؟؟؟؟؟
امیدوارم این بار هدفم از سوال رو بهتر رسونده باشمممم...
مثلا می گما...: اگه یه دانشجویی از این ۵ تا سوال که هر کدوم هم ۱/۴ بارم دارم برای هر سوال ۱/۱ بگیره نمره تشریحیش می شه ۵/۵؟؟؟؟؟؟
دوستان من اینو نمیدونم ....
اصلا میشه از بارم ۱/۴ .... بهش ۱/۲ بدی؟؟؟؟
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۱۱ ق.ظ
(۳۰ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ)maryam.iii نوشته شده توسط:  خیلی ممنون از پاسخ هاتون...
ولی منظور من از پرسیدن این سوال این نبود که سخت گیری کنم یا نه....
عزیزان من شک دارم به اینکه آیا از این ۱/۴ نمره برای ۵ نمره تشریحی کلا میشه هفت نمره؟؟؟؟ درسته؟؟؟ از کجا بفهمم درسته؟؟؟
بعد درصدی بخوام کم کنم میشه میشه ۱/۳ .... ۱/۲//// ۱/۱ ایا این برداشت من از این بارم ها درست است؟؟؟؟؟
امیدوارم این بار هدفم از سوال رو بهتر رسونده باشمممم...
مثلا می گما...: اگه یه دانشجویی از این ۵ تا سوال که هر کدوم هم ۱/۴ بارم دارم برای هر سوال ۱/۱ بگیره نمره تشریحیش می شه ۵/۵؟؟؟؟؟؟
دوستان من اینو نمیدونم ....
اصلا میشه از بارم ۱/۴ .... بهش ۱/۲ بدی؟؟؟؟

خواهش می کنم.

تا جایی که می دونم این طوریه که باید ببینی دانشجو امتحان میان ترم داده یانه ؟
از بچه هات امتحان میان ترم گرفتی اصن؟؟؟
به هر حال کلی می گم : اگه یکی میان ترم داده باشه میان ترم ها از ۶ نمره اند . می مونه ۱۴ نمره که ۷ نمره اش رو باید از بخش تشریحی بیارند و ۷ نمره رو از بخش تستی ها ؛ پس این سه تا نمره باهم جمع می شن.
و اگر هم کسی میان ترم نداده باشه باید این ۱۴ نمره را (مجموع تستی و تشریحی ) در ده هفتم یا ۲۰/۱۴ ضرب کنی نمره اش بدست بیاد.

مثلا ان که گفتی ۵ شده اگه میان ترم نداده باشه و از بخش تستی هم هیچ نمره ای نیاورده باشه . پس ۵*۲۰/۱۴ می شه نمره اش:۷/۱۴
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۳۵ ب.ظ
خیلی ممنون..
یه سوال می دونید اگر از ۱/۴۰ بارم برای یک سوال بخوام درصدی کم کنم چقد کم میشه؟؟؟
میشه ۱ یا این جوری کم میشه: ۱/۳۰ ۱/۲۰ ۱/۱۰ ........ این سوالمو خواهشن با دقت جواب بدین...مرسی
ارسال:
۰۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۳۹ ق.ظ
(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۳۵ ب.ظ)maryam.iii نوشته شده توسط:  خیلی ممنون..
یه سوال می دونید اگر از ۱/۴۰ بارم برای یک سوال بخوام درصدی کم کنم چقد کم میشه؟؟؟
میشه ۱ یا این جوری کم میشه: ۱/۳۰ ۱/۲۰ ۱/۱۰ ........ این سوالمو خواهشن با دقت جواب بدین...مرسی

Wink خداییش بچه هات درسات رو می فهمیدن؟؟!!
«ناراحت نشیا من خودمم همین طورم بیشتر اوقات نمی تونم انی که منظورم و تو فکرمه رو برسونم»

منظور سوالت را متوجه نمی شم میشه واضح تر بگی ؟ «چون خواهش کردی با دقت جواب بدم»
ولی حس می کنم بسته به این که بخوای چه درصدی کم کنی دیگه . یعنی می خوای بیست درصد از یه سوال را کم کنی یا.... احتمالاً فرق کنه واسه هر سوال و مثلاً بشه ۱/۳۰ یا ...
ارسال:
۰۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۰۸ ب.ظ
اسمان خدا رو شکر بچه ها تو درسم مشکلی نداشتن...
بابا منظورم اینه تو ازاد و غیر انتفاعی که درس می دم خوب سوالی که بارمش یک باشه موقع کم شدن میشه هفتاد و پنج صدم. نیم. بیست و پنج...... به غیر این که تقسیمی نداریممممم برای برای یک....
خوب بریم سر بارم ۱/۴۰ ....... اینو تا بحال باهاش کار نکرده بودم کسریش میشه ۱/۳۰ ... ۱/۲۰//// ۱/۱۰//// درسته؟؟؟؟
ارسال:
۰۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۱۰ ب.ظ، توسط diligent.)
شما این کار رو بکن: برای هر سوال، نسبت به جوابش یه مقدار مشخص کم کن. مثلا اگه در جواب یک سوال، باید چهار مورد نام برده بشه یا به ۴ تا کلمه خاص اشاره بشه؛ شما بارم سوال رو بر تعداد موردهای که باید گفته میشده تقسیم کن.
یعنی برای "هر سوال"، بر اساس کلمه های کلیدی که توی جواب باید نام برده بشه، نمره بده یا نمره کم کن.

یه مقداری سخت گیرانه تر میشه، شاید مجبور بشی کتاب باز کنی، ولی عادلانه تر میشه. آخر سر هم به عنوان اشانتیون، نیم نمره به همه ارفاق کن Big Grin
امیدوارم منظورمو رسونده باشم

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال:
۰۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۲۲ ب.ظ
به نظرم diligent خوب گفت.
ببین الان منظورت رو متوجه شدم. ببین یه جورایی می خوای بین ۰ تا ۱/۴۰ رو بشکنی و بگی من مثلاً بخوام نصف نمره بدم خب می شه ۰/۷ که معادل نیمی است که در حالت عادی می دی.نمی دونم چرا خودت را می پیچونی .
حالا عزیزم تو دانشگاه آزاد سوالی که بارمش ۱/۵ یا ۲/۵ باشه نداری؟اگه داری چه جوری نمره می دی خب فک کن این هم یکی از ان سوالاس.
اگرهم تاکید داری روی این که حتماً نمره رو به ۴ تا زیر نمره گرد کنی مثلاً به ۰/۲۵ نیاز داری و ... خب این جا هم ۱/۴۰ رو تقسیم بر ۴ کن .این۰/۳۵ معادل همون ۰/۲۵ می شه . ولی به نظر می رسه پیشنهاد diligent بهتره تو هر سوال ببین به چند تیکه می تونی جواب رو تقسیم کنی به جا ی فقط ۴ قسمت ان طوری نمره بده.

از این که به فکر این هستی عادلانه و با دقت نمره بدهی ممنونم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.iii , diligent
ارسال: #۱۰
۰۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ
ممنون از دوستان...
راستش چون دوست ندارم اشتباهیی شه زیاد شاید دارم خودمو به قول شما می پیچونمممم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aseman7 , diligent
ارسال: #۱۱
۰۳ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۵۲ ب.ظ
دوستان عزیز اخرین سوالمم.
یعنی میشه نمره تشریحی از هفت نمره مثلا بشه ۵/۸ ؟؟؟؟ این قسمت درصدیش منو به شک میندازه...!!!!!
ارسال: #۱۲
۰۳ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۰۶ ب.ظ، توسط Aseman7.)
به نظر من که اشکالی نداره چون من خودم نمره این طوری تا حالا دیدم . البته فکر نمی کنم تو پیام نور هم فرق چندانی داشته باشه.
واسه این که یه مثال بیارم (مدیونی اگه یه درصد فک کنی بخوام ریا بشه) واسه درس شبکه بود که من خودم شدم ۱۹/۸ و ۲ تا دوستام ۱۹/۷ و ۱۹/۶ .
از خود پیام نور هم اگه بخوای می پرسم.
ولی خوب مثلاً تو درس های عمومی پیام نور که همه سوالات تستی هست.هر تستی انگار۰/۳۳ نمره داره. بنابراین مثلاً با یه تست اشتباه فک کنم همون نمره واقعی را بدند بعید می دونم گرد کنند . حالا نهایت خورده اش به قول شما شک بر انگیزه ولی این طوری فک می کنم باشه .
ارسال: #۱۳
۰۳ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۰۹ ب.ظ
(۰۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۵۲ ب.ظ)maryam.iii نوشته شده توسط:  دوستان عزیز اخرین سوالمم.
یعنی میشه نمره تشریحی از هفت نمره مثلا بشه ۵/۸ ؟؟؟؟ این قسمت درصدیش منو به شک میندازه...!!!!!
آره شک نکن. تو سیستم پیام نور این مسئله عادیه.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۱۴
۰۴ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۲۹ ب.ظ
(۰۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۵۲ ب.ظ)maryam.iii نوشته شده توسط:  دوستان عزیز اخرین سوالمم.
سلام
تو پیام نور با دقت صدم میتونی نمره بدی، یعنی مثلا ۷/۳۴ بدی، به خاطر همین خیالت راحت دستت یازه تو نمره دادن
نمراتم برای درسای تئوری به سه دسته تقسیم میشن :
نمره کلاسی که ۶ نمره هستش
نمره تستی که بستگی داره چطوری سوال بدن یا ۴ نمره هستش یا ۷ نمره
نمره تشریحی که بازم بسته به طراحی سوال داره یا ۱۰ نمره هست یا ۷ نمره که از جمع سوالای تشریحی میشه فهمید هر کدومش چند نمره هستش و جمعش باید با تستی بشه ۱۴
بعد میتونی به هر سوال هر چند نمره که خواستی بدی بازم با دقت صدم یعنی مثلا میتونی از ۱/۴ بدی ۰/۷۳ ( ولی دیگه همون دقت دهم کار راه میندازه)
که در نهایت بعد از اینکه شما نمره رو وارد می کنی کامپیوتر نمره رو دوبار محاسبه می کنه :
۱- نمره کلاسی + نمره تستی + نمره تشریحی
۲- نمره تستی + نمره تشریحی ضرب در ۱۰ تقسم بر هفت که اینطوری نمره برگه از ۲۰ نمره حساب میشه و نمره کلاسی در نظر گرفته نمیشه
که از بین این دو تا عدد که بدست میارن هر کدوم بیشتر بود رو میذارن تو کارنامش
یعنی اگه یکی از ۱۴ نمره برگه بشه ۸ و شما کلاسی رو ۲ بدی اینطوری میشه :
۱- ۸ + ۲ که میشه ۱۰
۲- ۸ ضرب در ۱۰ تقسیم بر ۷ که میشه ۱۱
بعد اونا نمره ۱۱ رو واسش ثبت می کنن
کلا هم نمره بین ۹/۵ تا ۱۰ نداره و هرکی ۹/۵ تا ۱۰ بشه کامپیوتر واسش ۱۰ رد می کنه
یعنی اگه یکی تو برگه بشه ۴ و شما نمره کلاسی بهش ۵/۵ بدی نمرش میشه ۹/۵ و کامپیوتر بهش ۱۰ میده و پاس میشه
ارسال: #۱۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۵۳ ق.ظ
فکر کنم محدودیتی ندارید و اون طور که در خاطرم هم هست در کلید سوال، بعضی مواقع ذکر میشه به هرقسمت چندنمره اختصاص بدید. ولی در کل میگم، شما در یک دانشگاه دیگه مثلا میبینید دانشجو شده نه و بیست و پنج صدم، دست باز تر تصحیح می کنید و بهش میدید ده، ولی در پیام نور چون شما نمره تستی بچه ها رو نمیدونید،دقیق تصحیح می کنید و بعد وارد سیستم می کنید و بعد متوجه میشید طرف با نمره نه و چهل و شش صدم مثلا افتاده، خب این یک بی عدالتی در حق پیام نوریهاست که باید ده برابر صفحات جزوه وار دانشگاه های دیگه بخونن و نتیجه کمتری هم بگیرند: پس دو نکته رو در حق دانشجوها رعایت کنید یکی این که با دید مثبت تر تصحیح کنید و صرفا دقیقتر و صدم به صدم، برگه ها رو تصحیح نکنید و دوم هم این که اول نمرات رو در وبلاگی یا جای دیگر اعلام کنید و بعد ثبت سیستم کنید تا کسی به خاطر چندصدم درسی رو نیفته که فقط در پیام نور همچین اتفاقی می افته.
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.iii , diligent

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۵۵ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۲۹ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
Question یک پیام مشکوک marvelous ۲ ۲,۴۰۶ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۶۸۴ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۴۶ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  گیت های نوری mostafaheydar1370 ۳ ۳,۹۷۶ ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: morteza318
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۷۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۰۳ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مسدود کردن سایت و نرم افزار تلگرام wiisconsin ۶ ۶,۵۲۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close