زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مدار مور - کنکور ۸۹

ارسال:

raha_ce پرسیده:

مدار مور - کنکور ۸۹

دوستان این سوال جوابش چی میشه؟؟ و چرا؟ توضیحات میخوام واسش چون جا نیافته واسم
هلپ پلیـــــــــز

سوال:
مدار ترتیبی برای تشخیص دنباله های ۱۱۰ و ۱۰۱ که بصورت moore طراحی شده باشد , داراری چند جالت هست؟(این مدار باید رشته ها ی هم پوشانoverlapping را نیز پشتیبانی کند)

جوابشم ۶ حالت هست
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

moloodi پاسخ داده:

RE: مدار مور - کنکور ۸۹

من این مدار حالت و طراحی کردم البته با ایده از طراحی ماشین متناهی در نظریه زبان ها. حالا که ماشین و داریم دیگه می تونیم مدار منطقی شو هم طراحی کنیم.
مثلا اگر رشته ۱۱۰۰۱۱۰۱۱۰ به این ماشین داده شود(از چپ به راست) ،ماشین چهار بار خروجی یک تولید خواهد کرد به این معنی که الگو های مورد نظر را چهار بار دیده است.
چندتا مثال دیگه هم خودتون باهاش حل کنید اگه در خود طراحی مشکلی نبود می ریم سروقت چگونگی طراحی.

[تصویر:  326761_BNFp.jpg]

ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پاسخ داده:

(۲۴ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۱۳ ب.ظ)moloodi نوشته شده توسط:  من این مدار حالت و طراحی کردم البته با ایده از طراحی ماشین متناهی در نظریه زبان ها. حالا که ماشین و داریم دیگه می تونیم مدار منطقی شو هم طراحی کنیم.
مثلا اگر رشته ۱۱۰۰۱۱۰۱۱۰ به این ماشین داده شود(از چپ به راست) ،ماشین چهار بار خروجی یک تولید خواهد کرد به این معنی که الگو های مورد نظر را چهار بار دیده است.
چندتا مثال دیگه هم خودتون باهاش حل کنید اگه در خود طراحی مشکلی نبود می ریم سروقت چگونگی طراحی.

[تصویر:  326793_WP_20150114_001.jpg]

عکس دیده نمیشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

moloodi پاسخ داده:

متاسفانه عکس FILTER شده باید با FILTER شکن برید الان تغییر میدمش.
یک جای دیگه هم گذاشتم واستون این دیگه فک کنم مشکل نداشته باشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پاسخ داده:

(۲۴ دى ۱۳۹۳ ۰۵:۰۱ ب.ظ)moloodi نوشته شده توسط:  متاسفانه عکس FILTER شده باید با FILTER شکن برید الان تغییر میدمش.
یک جای دیگه هم گذاشتم واستون این دیگه فک کنم مشکل نداشته باشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممنون , شکستیم برای دیدنSmile

ممکنه توضیح بدید؟؟؟ منم این قسمت رو مشکل دارم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

moloodi پاسخ داده:

سعی میکنیم مرحله به مرحله ماشین و طراحی کنیم.
- مرحله اول فرض می کنیم فقط یک رشته به طول سه داریم و می خواهیم انطباق آن با الگو ها (یکی از الگو ها) را برررسی کنیم. ماشین این حالت در قسمت A عکس آمده است.
- در قسمت دوم فرض کنید طول رشته مشخص نیست ولی فقط یکی از الگو ها در رشته آمده است . شکل این ماشین در حالت B آمده است.
- مرحله بعدی فرض می شود علاوه بر اینکه طول رشته مشخص نیست بعد از دیدن یک الگو باز هم بخواهیم رخ دادن الگو های دیگر را پیدا کنیم ولی از overlapping صرف نظر کنیم. شکل ماشین بصورت حالت C در شکل است(توجه شود کمان آبی رنگ شکل B در این شکل هم هست ولی رسم نشده است).
- در حالت بعدی که حالت نهایی است overlapping را هم در نظر می گیریم. برای درک این قسمت به این مثال ها توجه کنید :
*اگر رشته ۱۰۱۰۱ را داشته باشیم چند زیررشته مطابق الگو داریم؟ دوتا یکی ۱۰۱ در ابتدا و دیگری ۱۰۱ در ادامه که کاراکتر اول آن با کاراکتر آخر الگوی قبلی overlap داشته است
* اگر رشته ۱۱۰۱ داشته باشیم چند زیررشته مطابق الگو داریم؟ دوتا یکی ۱۱۰ در ابتدا و دیگری ۱۰۱ در ادامه که دو کاراکتر شروع آن با دو کاراکتر انتهایی الگو قبلی overlap داشته است.
با استفاده از همین ایده ها می توان ماشین نهایی که شکلش در ارسال قبلی آمده است را طراحی کرد.

اگه سوال دیگری هست مطرح کنید.

[تصویر:  326811_BQGw.jpg]

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه ی خلاصه مدار های منطقی HamidReza1 ۰ ۷۲۲ ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  رسم مدار انکدر ۴ به ۲ moslemrahmati ۰ ۱,۶۷۶ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati
  جزوه ی خلاصه ی درس مدار منطقی HamidReza1 ۱ ۲,۷۹۶ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۳۹۴ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  مدار منطقی دکتر اجلالی بهتره یا موریس مانو _student_98 ۹ ۸,۵۰۳ ۰۶ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مدار منطقی اجلالی چاپ جدید و چاپ قبل radi_s ۵ ۵,۶۷۴ ۰۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: radi_s
Question اساتید دروس سیگنال و مدار الکتریکی amir.nj96 ۰ ۱,۸۹۶ ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.nj96
  مدار منطقی طراحی شمارنده bcd ,با فلیپ فلاپ d Yousefi.parisa70@gmail.com ۰ ۲,۵۸۷ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Yousefi.parisa70@gmail.com
  مهندسی کامپیوتر ۹۵ - تبدیل لاپلاس در مدار mahshid_dd ۰ ۲,۳۲۱ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid_dd
  تست ارشد مدار منطقی ۰۰۱زهرا ۱ ۱,۶۲۱ ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۳:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close