زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیش نیازهای ساخت یک اپلیکیشن موبایل؟

ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۰ ق.ظ
سلام دوستان.

۱- میخوام یه اپلیکیشن موبایل طراحی کنم(پروژه پایان دورمه) میخواستم بدونم واسه شروع باید به چه زبان های برنامه نویسی تسلط داشته باشم؟ ( جاوا میدونم به غیر از اون)

۲- چه نرم افزارهایی نیاز هست؟(مثلا داشتن همه نرم افزاره ای JDK , SDK , Eclipse, ADT اجباری و همه لازم هست واسه شروع کار ؟ )

۳- میشه به نحوی این برنامه نوشت که هم قابل اجرا روی گوشی اندرویدی باشه هم روی ویندوز ؟ یا باید دوتا نسخه متفاوت نوشته بشه؟
ممنون.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ ق.ظ، توسط codin.)
۱/بستگی به پلتفرم داره اگر اندروید هست باید زمان جاوا و همچنین خود کتابخانه های اندروید و مفاهیم برنامه نویسیشو بلد شید.
۲/ نرم افزار Android studio همه چیزهایی که نیاز دارید رو یک سره داره البته JDK که مربوط به خود زبان جاوا هست ممکنه همراش نباشه و شاید نیاز شه جداگانه نصب کنید.Android Studio به تازگی از فاز Beta در اومده
۳/یک سری ابزارها من شنیدم هست که براش کد میزنین و رو ایفون و اندروید رو با هم جنریت می کنه حالا اندروید و ویندوز فون رو نمیدونم اما در کل کار حرفه ای نیست وخیلی ها بهش اعتقاد ندارن چون عموما نمیتونین به کد جنریت شده دست ببرید چون خیلی کثیف خواهد بود.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhane_88 , happy07 , RASPINA
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۱۹ ق.ظ
شما اول ببنید توی چه سیستم عاملی میخواهید برنامه اتون اجرا بشه بعموارد مورد نیاز رو دانلود کنید که آموزش کاملشون خارج از این تاپیک هست و خیلی سایتها توضیح دادند. مثلا اگر میخواهید برای اندروید یا ios بنویسید جستجو کنید هم بسته های مورد نیاز و هم روش نصب و آموزش کاملشون هست.
اگر خروجی همزمان برای اندروید، ویندوز فون، ios، بادا و ... به طور همزمان خواستید میتونید از برنامه phone gap استفاده کنید که بر پایه html، css و جاوا اسکریپت هست و خروجی را برای همه موارد میگیرید البته برای برنامه های کوچک و متوسط که محاسبات خاص ندارند و نیاز به کار سخت افزاری نیستند بد نیست ولی طبعا توانایی خیلی بالای ندارد.
موفق باشید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , reyhane_88
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۲۹ ق.ظ
به نظر من هم اندروید و ویندوز فون رو از هم جدا کنید اگه می‌خواید یه کار خوب در بیارید، و تو آپدیت‌های سیستم عامل به مشکل نخورید ولی اگه صرفا می‌خواین هر چه سریع‌تر پروژه رو جمعش کنید و برید سراغ برنامه‌های دیگه‌ی زندگی‌تون، از ابزارهای موجود که دوستان هم گفتند و سرچ هم بکنید هست استفاده کنید و کارتون رو ببندید Big Grin

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhane_88
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۵ ق.ظ
RE: پیش نیازهای ساخت یک اپلیکیشن موبایل؟
منم هم نیاز دارم مرسی از راهنماییتون
۰
۰
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۱ ب.ظ، توسط mfXpert.)
۱) به طور کلی برای برنامه‌نویسی اندروید دو تا زبان مطرح هستش: جاوا و سی (یا سی پلاس پلاس). کسی که برنامه‌نویسی اندروید انجام میده در ۹۹ درصد مواقع کارش با همون جاوا راه می‌افته. از سی یا سی پلاس پلاس فقط زمانی استفاده می‌کنن که می‌خوان کاری انجام بدن که با جاوا نمیشه انجامش داد (یه جورایی میشه گفت برای انجام کارای حرفه‌ای‌تر استفاده میشه).

۲) برای نوشتن برنامه اندرویدی شما به این ابزارها نیاز داری:
  • محیط برنامه‌نویسی که میتونه Android Studio یا Eclipse به همراه پلاگین ADT باشه. پیشنهاد من اولی هستش.
  • Android SDK
  • JDK
  • در صورتی که به برنامه‌نویسی سی/سی پلاس پلاس نیاز باشه به Android NDK هم نیاز دارید.

۳) شرکتی به نام Xamarin پلتفرمی ایجاد کرده که با استفاده از اون میشه برنامه‌های موبایلی نوشت که روی اندروید، ویندوز فون و iOS اجرا بشن. کد برنامه هم به زبان سی شارپ نوشت میشه. این که برنامه‌های نوشته شده روی این پلتفرم تا چه حد با برنامه‌های به قول معروف native هر کدوم از این سیستم های عامل قابلیت رقابت داره خودش جای بحث داره.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , reyhane_88
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۱۹ ب.ظ
Eclipse عالیه...نرم افزارای شبیه ساز اندروید روی pc هست سزچ کنین راحت پیدا میشه...
۰
۰
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۳۱ ب.ظ
راستش من هم تازه شروع کردم به یادگرفتن برنامه نویسی در اندروید ، دارم از سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
استفاده می کنم و Eclipse و ADT را دانلود کردم ولی وقتی میخوام یه پروژه ساده را اجرا کنم با خطای
"[ DDMS] DDMS files not found: C:\Users\Administrator\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools\hprof-conv.exe "
مواجه میشم و هرچی هم گشتم فایل hprof-conv.exe را پیدا نکردم
لطفا اگه کسی از این فایل اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کن
۰
۰
ارسال:
۲۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۴ ق.ظ
اکثرا اقایون اینکارن
منم ب عنوان ی خانم ی کامنت بدم
اول اس دی کی و جی دی کی رو نصب میکنید بعد ایکلیپس رو اجرا میکنید
۱سری آپشن های اماده هس ک خودشون شما رو ب سمت چیزی ک میخواید راهنمایی میکنه؛
توی محیط ؛ شبیه ساز هست ک همزمان میتونی تغییراتو ببینی
یسری بیس ساده هم از توابع داشته باشی کفایت میکنه چون مقادیر پیشفرض هست و فقط ی کنترل+اسپیس میگیری
خیلی اسون جذاب و شیرینه
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵ ق.ظ، توسط happy07.)
درباره اندروید دوستان توضیح دادند من درباره ویندوزفون می‌گم براتون:

برای برنامه‌نویسی ویندوزفون شما باید SDK و Visual studio رو نصب کنید. می‌تونید از زبان C# استفاده کنید، اگه هم بخواید کدنویسی حرفه‌ای تری انجام بدین کارتون رو با Xaml انجام بدین.

اضافه شدن به جمع توسعه‌دهندگاه ویندوزفون و بارگزاری اپلیکیشنتون در استور مایکروسافت هم پروسه‌ی راحتی داره، کافیه یک اکانت مایکروسافت داشته باشید و از طریق اون اقدام کنید. (از طریق سایت‌های مختلفی می‌تونید یه اکانت مایکروسافت بسازید مثل outlook.com)

یه تفاوت سیستم‌عامل‌های ویندوزفون و آی‌ او اس با اندروید، وجود دستیار صوتی در این سیستم‌عامل‌هاست. کرتانا در ویندوزفون و سیری در آی او اس. اگر بخواید یک اپ حرفه‌ای بنویسید که کاربران حرفه‌ای رو راضی نگه داره بهتره حتما در زمان طراحی اپلیکیشنتون به دستیارصوتی دقت کنید و ازش حمایت کنید. تا جایی که امکان داره دستورات صوتی برای اپلیکیشن تعریف کنید و سعی کنید در فاز اول زبان انگلیسی رو خوب پوشش بدید.
(دستیار صوتی یه قابلیتی است که از طریق اون شما می‌تونید بدون کار با گوشی و فقط از طریق صحبت کردن با اون، از گوشی بخواید تا کاری رو که مدنظرتونه براتون انجام بده، مثلا ازش بخواید قرار فلان ساعت و فلان تاریختون رو به یه زمان دیگه ای تغییر بده، یک پیام کوتاه با متنی که می‌خواید به دوستتون بفرسته، می‌تونید ازش بپرسید که امروز چه لباسی بپوشید و اون هم با توجه به وضعیت آب‌و‌هوا بهتون نوع پوششتون اینکه گرم باشه یا بهاری یا... رو می‌گه و کلی امکانات دیگه...)

سعی کنید اگه خودتون کاربر ویندوزفون نیستید حتما یه مدت باهاش کار کنید تا با منطق این سیستم‌عامل به خوبی آشنا بشید و در طراحی‌تون اون‌ها رو لحاظ کنید. به تمامی امکاناتی که مایکروسافت به یه کاربر ویندوزفون می‌ده کاملا اشراف داشته باشید چون آشنایی با این امکانات و استفاده از اون‌ها ممکنه خیلی جاها توی طراحی یه میان‌بر خوبی براتون باشه تا راحت‌تر چیزی که مدنظرتونه پیاده‌سازی بشه.

یکی دیگه از نکات مهمی که الان باید هر طراح اپلیکیشن ویندوزفونی به اون توجه بکنه اینه که طی چند ماه آینده نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ ارائه می‌شه و از حالت پیش‌نمایش درمیاد و نسخه‌ی ویندوزفون اون هم ارائه خواهد شد. همون‌طور که می‌دونید یکی از اهداف این ویندوز یکپارچه کردن تمام دیوایس‌های ویندوزی اعم از پی‌سی و تبلت و گوشی است. یعنی یک اپلیکیشن ویندوز باید توانایی سازگاری روی تمامی دیوایس‌ها رو داشته باشه.

در آخر هم اینکه درباره همه‌ی چیزهایی که گفتم هرجاش گنگ بود سرچ کنید آموزش‌های خیلی خوبی پیدا می‌کنید.
موفق باشید.

لینک زیر و پرداخت آنلاین

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Elena_71 , reyhane_88
ارسال: #۱۱
۲۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۱۲ ب.ظ
happy07
مرسی از توضیحات عالی ماهم استفاده کردیم
۱نکته ای ک میشه اضافه کرد این هست ک الان بازار کار برای اندروید عالی هست و عملا وقتی مشتری سفارش پروژه میده میگه فرضا ۵میلیون میدم یه اپ اندروید میخوام
دقت کردید فروشنده ها اکثرا میگن ک اندروید بخرید یا اینکه غالب جنساشون اندروید هس؛یا بعضیا میگن که خب اون چیزی ک رواج بیشتری داره بهتره!
این باعث شده بطبع برنامه نویسای اندروید هم زیاد شه ؛این ک برنامه نویس زیاد شده خوبه چون فضا برسر کیفیت اپ های تولیدی رقابتی تر میشه و به نفع مشتری میشه
اما اگه بخوایم از دید برنامه نویس نگا کنیم خب ما باید منافع خودمون و اینده رو در نظر بگیریم
همیشه چیزی که بکر تره فضای پیشرفت بیشتری داره
بخصوص ک شرکت هایی که امتحانشونو پس دادن پشتش باشن
غیر از اینا ۱نگاه به بازار کار بندازیم معلومه که اکثرا دنبال انطباق ویندوز و گوشی هستن ؛ مثلا میگن که برای کافه ی ما؛ یک سایت میخوام و یک اپلیکیشن موبایل که تقریبا هردوش یه کار رو انجام بده!
من به شخصه فک میکنم اینده نزدیک به سمت ویندوز فون جهت پیدا میکنه و برنامه نویسی حرفه ای در این زمینه بهتر هست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , reyhane_88
ارسال: #۱۲
۲۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۴:۲۷ ب.ظ
(۲۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۲ ب.ظ)Elena_71 نوشته شده توسط:  happy07
۱نکته ای ک میشه اضافه کرد این هست ک الان بازار کار برای اندروید عالی هست و عملا وقتی مشتری سفارش پروژه میده میگه فرضا ۵میلیون میدم یه اپ اندروید میخوام
دقت کردید فروشنده ها اکثرا میگن ک اندروید بخرید یا اینکه غالب جنساشون اندروید هس؛یا بعضیا میگن که خب اون چیزی ک رواج بیشتری داره بهتره!
این باعث شده بطبع برنامه نویسای اندروید هم زیاد شه ؛این ک برنامه نویس زیاد شده خوبه چون فضا برسر کیفیت اپ های تولیدی رقابتی تر میشه و به نفع مشتری میشه
اما اگه بخوایم از دید برنامه نویس نگا کنیم خب ما باید منافع خودمون و اینده رو در نظر بگیریم
غیر از اینا ۱نگاه به بازار کار بندازیم معلومه که اکثرا دنبال انطباق ویندوز و گوشی هستن ؛ مثلا میگن که برای کافه ی ما؛ یک سایت میخوام و یک اپلیکیشن موبایل که تقریبا هردوش یه کار رو انجام بده!
من به شخصه فک میکنم اینده نزدیک به سمت ویندوز فون جهت پیدا میکنه و برنامه نویسی حرفه ای در این زمینه بهتر هست

منم کاملا هم عقیذه ام باهاتون
الان فکر کنم رو وین فون سرمایه گذاری بشه بهتر جواب بگیریم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhane_88 , Elena_71
ارسال: #۱۳
۲۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۵۴ ب.ظ
خواهش می‌کنم، کاری نکردمHeart
به نظرم با اومدن ویندوز ۱۰ و سیاست‌های جدیدی که در چند وقت اخیر مایکروسافت برای حمایت از توسعه‌دهندگان خودش در پیش گرفته از یک طرف و اومدن سیستم‌عامل‌های متن باز از طرف دیگه کلا شرایط رقابتی‌تر بشه ولی خب پیش‌بینی منم اینه که اقبال عمومی به سمت ویندوزفون بیشتر از قبل خواهد شد.

احتمالا لینک زیر کمک‌های خوبی در شروع براتون خواهد بود

(۲۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۲ ب.ظ)Elena_71 نوشته شده توسط:  happy07

لینک زیر و پرداخت آنلاین

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhane_88 , Elena_71
ارسال: #۱۴
۲۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ب.ظ، توسط semaphore.)
ممنون از راهنماییهای شما فقط گه کسی باEclipse کار کرده میتونه کمکم کن ببینم این خطایی که میگیرم چی؟
DDMS files not found: C:\Users\Administrator\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools\hprof-conv.exe
من فایل hprof-conv.exe را پیدا نکردم
این پیغام موقعی میگیرم که میخوام یه برنامه ساده را تو Eclipse اجرا کنم
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۸ ب.ظ
(۲۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰ ب.ظ)semaphore نوشته شده توسط:  ممنون از راهنماییهای شما فقط گه کسی باEclipse کار کرده میتونه کمکم کن ببینم این خطایی که میگیرم چی؟
DDMS files not found: C:\Users\Administrator\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools\hprof-conv.exe
من فایل hprof-conv.exe را پیدا نکردم
این پیغام موقعی میگیرم که میخوام یه برنامه ساده را تو Eclipse اجرا کنم

Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true
.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: semaphore

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۳۸۶ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  پیش نیاز هایی برای ارشد نرم افزار کامپیوتر mahsaabd ۳ ۲,۵۵۷ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  تست جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۰ ۱,۶۸۱ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Sad جمع کننده پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۸ ۶,۷۸۶ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
  فرآیند ساخت درب ریلی mohii12 ۰ ۱,۷۲۴ ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohii12
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۰۳۱ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
Exclamation جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۴ ۴,۰۳۶ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
Star محاسبات ابری موبایل gitareghashang ۱۲ ۱۱,۰۹۳ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nilbarati
  جزوه آموزشی درخصوص رایانش ابری موبایل nilbarati ۰ ۱,۸۵۰ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nilbarati
  نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی یا lookahead Erfan_Ekh ۱ ۲,۲۹۷ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ftmbghrn

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close