زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پردازش تصویر و پردازش گفتار

ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۱۰ ب.ظ
دوستان از کسانی که با این موضوعات آشنا هستن ۲ تا سوال دارم .
من پایان نامم رو با یه استاد برداشتم که فقط پردازش تصویر و پردازش سیگنال کار میکنه و من اصلا یه واحد هم پردازش گفتار و یا پردازش تصویر نخوندم. حالا اول که میخواستم بدونم این حوزه ها واسه پایان نامه مناسب هستن؟ حوزه پردازش سیگنال بهتره یا پردازش تصویر ؟
و سوال دومم هم اینه که حالا من با اینکه اصلا در مورد این موضوعات چیزی نمیدونم و باید از صفر شروع کنم از پسش بر میام؟ چطوریه؟ حوزه های سختیه آیا؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۱۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۱۳ ب.ظ
میگم من تازه با این سایت آشنا شدم، ولی به این نتیجه رسیدم اینجا سوال که میپرسی کسی حسٍ جواب دادن نداره!
موفق باشید...
ارسال:
۱۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۵۵ ب.ظ
سلام من پروژه م اینه اما منم سر در نمیارم کمک کنم
اما سخته کلا
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahaya67
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۴۴ ب.ظ
پروژتون در مورد پردازش تصویر هست یا در مورد پردازش گفتار؟
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۳۸ ب.ظ
RE: پردازش تصویر و پردازش گفتار
پردازش تصویر بیشتر تو ایران کاربرد دارد برای نمونه تو کنترل ترافیک یا ÷بت تخلف خودروها ودر حوزه های نرم افزارهای گرافیکی
اما پردازش صدا هم منابع و هم افرادی تو این زمینه کار می کنند کم است و هم منابع سخت افزاری می خواهد(تو ایران همه چیز نظریهBig GrinBig Grin)
برای نمونه کاربردهای ان در حوزه پزشکی یا نوشتن متن با کلام

هرگز نگو هرگز
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahaya67 , سجاد۶۷
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۳, ۰۳:۲۶ ب.ظ
من در حیطه پردازش تصویر کار میکنم. قبل از هر چیز بگم کسی نمیدونه شما چه شخصیتی دارید و آیا مسئولیتی که قبول میکنید رو تا ته پیگیر خواهید بود یا نه . و اینکه چقدر پشتکار و تلاش دارید . بالاخره چون موضوع براتون جدیده و تا حالا اصلا کار نکردید مسلماً نیاز به تلاش مضاعف دارید تا پایه خودتون رو قوی کنید. اما با فرض اینکه شما آدم با پشتکاری هستید و انگیزه بالایی دارید که حتما دارید میگم :
۱ - پردازش تصویر حیطه بسیار جالب و شیرینیه . چون با حس بصری شما ارتباط داره و نتایج رو به عینه میبینید .
۲- گستره کاری بسیار زیادی داره و این که شما بگید رو پردازش تصویر کار کنم کافی نیست. باید موضوع رو محدود کنید مسلماً .
۳ - پردازش تصویر معمولا پیش نیازی برای پروژه های بینایی ماشین هست. پیشنهاد میکنم در صورتی وارد حیطه بینایی ماشین بشید که درس های مثل یادگیری ماشین و یا بازشناسی الگو رو پاس کرده باشید. حذف نویز از تصویر یا بخش بندی تصویر یا فشرده سازی تصویر و این موارد در پردازش تصویر بحث میشن و به نسبت ساده تر از پروژه هایی مثل بازشناسی و ... هستند که در بینایی قرار دارند .
۴ - پردازش سیگنال هم خیلی جالبه و کاربردهای خودش رو داره . مثل پردازش سیگنال های صوت ، حیاتی ، سیگنال های حسگر های مختلف مثل ژیروسکوپ و .... . ولی من شخصا پیشنهاد میکنم پردازش تصویر کار کنید نه چون خودم کار میکنم. چون مطالب بیشتری یافت میکنید و افراد بیشتری میتونن بهتون کمک کنن احتمالا.
۵ - انشاالله موفق باشید. Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahaya67 , Lonely Palm , سجاد۶۷ , ghandi70
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۳, ۰۴:۱۳ ب.ظ
سلام
به نظرم لکچرای زیر می تونن کمکتون کنن بعد اینکه یه دیدی در مورد پردازش تصویر داشته باشید بهتر می تونید حوزه کاری خودتون رو تعیین کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر این لکچرا ها برای شما مفید بود و به جزوه گفتار نیاز داشتید بفرمایید تا اپلود کنم.
بیشترین تفاوت گفتار و تصویر در دو بعدی بودن تصویر و یک بعدی (ارایه)بودن صداست. و اگر با متلب کار می کنید خوشبختانه در هر دو حوزه توابع خوبی برای کار کردن در نظر گرفته شده.
در هر دو زمینه دست شما برای اینکه این دو حوزه رو به سمت علاقه خودتونن ببرید باز است ولی حتما با دید نسبت به موضوع و علاقه موضوع خودتون رو تعیین کنید و با لذت پیش برید.
موفق باشید

آنان که می دانند رنج می برند و آنانکه نمی دانند به دیگران رنج می دهند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahaya67 , ghandi70
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۲۵ ب.ظ
پردازش تصویر . البته موازی سازیش
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahaya67
ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۳۵ ب.ظ
سلام اگه میشه منم راهنمایی کنید ک از کجا شروع کنم.
ارسال: #۱۰
۲۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط codin.)
سلام
پردازش تصویر و بینایی ماشین چون فیلد پر قدمتی هستن پیش نیاز هاشم یکمی زیاده..میشه تو عمقش نرفت و صرفا تو متلب از توابع استفاده کرد اما اگر میخواین سرسری ازش رد نشین ودقیقا بدونین چه کار دارین می کنین بدونید که باید مفاهیم زیر رو بلد بشید درسای زیر را مثلا قبلا پاس کرده باشین یا خودتون خونده باشین .حالا نمیگم برای هر فیلدی همش لازمه اما به صورت کلی معمولا همشون لازم میشن:
سیگنال و سیستم
سیگنال و سیستم دو بعدی
پردازش سیگنال دیجیتال
آمار و احتمال مهندسی
فرآیند تصادفی
جبرخطی
یادگیری ماشین ( بیشتر برای بینایی ماشین)
خود درس پردازش تصویر یا بینایی ماشین!
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahaya67 , ghandi70
ارسال: #۱۱
۰۱ دى ۱۳۹۳, ۱۲:۵۸ ب.ظ
سلام
من رشته ام نرم افزاره و فعلا سمینارم رو در زمینه پردازش تصویر در حوزه پزشکی و به دنبال اون تشخیص تومور برداشتم
برای پایان نامه میخام از الگوریتم های بهینه سازی استفاده کنم برای تشخیص تومور
چندسوال داشتم
اینکه این موضوع با رشته من چقدر مرتبطه و آیا موقع دفاع به من ایرادی وارد نیست که موضوعی مرتبط با مهندسی پزشکی برداشتی؟
و اگر اینطوره چه موضوعی با پردازش تصویر بیشتر به نرم افزار مربوطه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۲۱ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  انتخاب موضوع پایان نامه ارشد در زمینه پردازش تصویر Rezvan0411 ۱ ۲,۸۳۱ ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  پردازش تصویر با متلب Baran15 ۰ ۱,۷۷۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  پردازش تصویر در متلب Raziyeh.sh ۲ ۲,۸۳۱ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Raziyeh.sh
  ژورنال پردازش تصویر و تشخیص الگو Skyrim ۱ ۳,۵۸۹ ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: مهتاب ع
  پردازش موازی ۴مریم۱۳۶۸ ۰ ۱,۵۵۹ ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: ۴مریم۱۳۶۸
  تبدیل تصویر به ماتریس در نرم افزار متلب negar.v ۳ ۸,۹۲۰ ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  آیا تصویر بازیافت پایان نامه دانشگاه درست است؟ H-Arshad ۰ ۱۵ ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  دانشجویان تهران که این ترم درس پردازش تصویر دارند! razani.n ۰ ۱,۴۸۰ ۰۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: razani.n

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close