زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با دانشجوی دکترای رشته علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران

ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۲۶ ق.ظ
مصاحبه با دانشجوی دکترای رشته علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران
با سلام و عرض ادب به همه دوستان گرامی
وقت شریف همگی بخیر
بنا به در خواست آقای انرژی مثبت، مدیر بازنشسته سایت مانشت!، پاسخ سوالات ایشون رو به صورت مصاحبه قرار داده ام.

۱/ در چه گرایشی در آزمون شرکت کردید و درصدها و رتبتون رو بفرمایید و با توجه به تاثیر معدل در رتبه ، لطفا معدل کارشناسی و ارشدتون رو هم بیان کنید؟

پاسخ:
علوم کامپیوتر در مقطع دکتری گرایش نداره. بنده از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان سال ۹۱ پذیرفته شدم.
معدل کارشناسی: ۱۷
معدل کارشناسی ارشد: ۱۸/۳۸

۲/ دانشگاه محل تحصیل ارشد و کارشناسی تون و همچنین گرایشتون رو بفرمایید و این که در دوران تحصیل در ارشد چطور دانشجویی بودید؟ ایا مشغول به تحصیل هستید یا این که فارغ التحصیل شدید؟

پاسخ:
دانشگاه محل تحصیل کارشناسی: پیام نور مرکز مهاباد، علوم کامپیوتر/گرایش سیستم های اطلاعاتی
دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد: صنعتی امیرکبیر تهران، علوم کامپیوتر/گرایش نظریه محاسبات
رتبه کنکور کارشناسی ارشد: ۳۰
فکر کنم ذکر این نکته خالی از لطف نباشه که بنده علیرغم اینکه رتبه کنکور سراسریم بد نبود به دلیل مشکلات خانوادگی مجبور شدم که در شهرمون بمونم. متاسفانه شرایط جوری بود که نمیشد از خانواده دور بشم.
در دوران کارشناسی به عنوان فارغ التحصیل نمونه انتخاب شدم.
در دوران کارشناسی ارشد نیز فارغ التحصیل ممتاز شدم.
در حال حاضر نیز دانشجوی دکتری هستم.

۳/ سال اولی بود که در کنکور شرکت می کردید یا در کنکور سال قبل هم شرکت کرده بودید؟ اگر شرکت کردید رتبه سال قبلتون چطور بود؟

پاسخ:
همان طور که عرض کردم از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان پذیرفته شدم و اولین سالی بود که برای دکتری اقدام کردم.

۴/ در مصاحبه بیشتر بر روی چه موضوعاتی مانور داده می شد؟ (اگر سوالات دانشگاه هایی که برای مصاحبه دعوت شدید رو بفرمایید ممنون می شم)

پاسخ:
مصاحبه ما همزمان با مصاحبه افرادی بود که سازمان سنجش از طریق کنکور به دانشگاه معرفی کرده بود. تا اون موقع هنوز هیچی معلوم نبود و استادا دستشون باز بود که از کنکوری ها دانشجو بگیرن یا بدون آزمونی ها. افراد زیادی هم از طریق بدون آزمون به دانشگاه معرفی شده بودن. برای همین مصاحبه ها تا حدی با استرس همراه بود!
سوالاتی که از من پرسیدن بیشتر در زمینه کار پایان نامه ام بود.
بعد در مورد مقالاتم پرسیدن.
یکی دو سوال تخصصی در زمینه گراف ازم پرسیدن.
بعد گفتن که اگه قبول بشی با کدوم استاد کار میکنی!؟
همچنین ازم پرسیدن که هزینه تحصیلت رو از کجا جور میکنی!؟ و آیا دانشگاهی هست که تو رو بورس کنه!؟
دیگه چون قبلاً با استادا درس داشتم و منو میشناختن سوال دیگه ای نپرسیدن!

۵/ مقاله، مدرک زبان، تالیف یا ترجمه کتاب، ... کدوم رو داشتید؟

پاسخ:
یه مقاله ISI چاپ شده داشتم به همراه یه مقاله ISI سابمیتی (که خوشبختانه بعداً پذیرفته و چاپ شد!)
کتابی هم در دست تألیف داشتیم که گروهی روش کار می کردیم.
نمره پایان نامه ام نیز ۲۰ شده بود

۶/ فکر می کنید اثر کدوم یک از موارد بالا در مصاحبه بیشتره و کلا تاثیر هر کدوم چه میزان هست؟

پاسخ:
همه آیتم ها از اهمیت خاص خودشون برخوردارن. اما، به نظر من، چاپ یا پذیرش مقالات ISI در ژورنال های معتبر علمی-پژوهشی خیلی مؤثرتره و انگیزه اساتید رو برای گرفتن دانشجو خیلی بالا میبره. تألیف کتاب و مدرک زبان هم خیلی با ارزش هستن و رزومه فرد رو واقعاً پربار نشون میدن! در کنار همه اینها، دانشگاه محل تحصیل مقاطع قبلی، به ویژه ارشد، خیلی مهمه. من خودم از یکی از اساتید شنیده ام که می گفتن من بیشتر روی دانشجوهایی تمرکز می کنم که از دانشگاه های بزرگی همچون صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و تهران فارغ التحصیل شده اند! (که به نظر من زیاد منطقی نیست!)

۷/ در پایان اگه توصیه و راهنمایی خاصی دارید بفرمایید؟

پاسخ:
به عنوان برادر کوچکتر توصیه ای که دارم اینه که سعی کنید در مقطع ارشد به لحاظ پژوهشی و آموزشی خوب کار کنید و حتماً یکی دو مقاله خوب داشته باشید. وقتی دانشجویی در مقطع ارشدش تونسته باشه مقالات با کیفیتی ارائه بده این اساتید رو متقاعد میکنه که این دانشجو حتماً میتونه در مقطع دکتری هم مقالات بیشتر و با کیفیت بهتری رو چاپ کنه. این رو که میگم از چندتا استاد برجسته شنیدم!

با آرزوی توفیق الهی و سرفرازی برای تک تک مانشتی های عزیز

"تمرین، کلید تسلط بر هر مهارتی است. با تمرین می توانید هر رفتار یا مهارتی را که دوست دارید یا ضروری می دانید در خودتان بپرورانید."

"برایان تریسی"
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: نازین , happy07 , fatemeh69 , pooyaa , Fatemeh , Lonely Palm , ebrahim.alaeee , delta , azarakhsh1986 , pouran , banafshe , hamid1989 , barbados2500 , fatemeh_m , آسمانی , imantexas , majidgeek
ارسال:
۱۸ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۰۱ ق.ظ
RE: مصاحبه با دانشجوی دکترای رشته علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران
(۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۲۶ ق.ظ)Sami65 نوشته شده توسط:  با سلام و عرض ادب به همه دوستان گرامی
وقت شریف همگی بخیر
بنا به در خواست آقای انرژی مثبت، مدیر بازنشسته سایت مانشت!، پاسخ سوالات ایشون رو به صورت مصاحبه قرار داده ام.

۱/ در چه گرایشی در آزمون شرکت کردید و درصدها و رتبتون رو بفرمایید و با توجه به تاثیر معدل در رتبه ، لطفا معدل کارشناسی و ارشدتون رو هم بیان کنید؟

پاسخ:
علوم کامپیوتر در مقطع دکتری گرایش نداره. بنده از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان سال ۹۱ پذیرفته شدم.
معدل کارشناسی: ۱۷
معدل کارشناسی ارشد: ۱۸/۳۸

۲/ دانشگاه محل تحصیل ارشد و کارشناسی تون و همچنین گرایشتون رو بفرمایید و این که در دوران تحصیل در ارشد چطور دانشجویی بودید؟ ایا مشغول به تحصیل هستید یا این که فارغ التحصیل شدید؟

پاسخ:
دانشگاه محل تحصیل کارشناسی: پیام نور مرکز مهاباد، علوم کامپیوتر/گرایش سیستم های اطلاعاتی
دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد: صنعتی امیرکبیر تهران، علوم کامپیوتر/گرایش نظریه محاسبات
رتبه کنکور کارشناسی ارشد: ۳۰
فکر کنم ذکر این نکته خالی از لطف نباشه که بنده علیرغم اینکه رتبه کنکور سراسریم بد نبود به دلیل مشکلات خانوادگی مجبور شدم که در شهرمون بمونم. متاسفانه شرایط جوری بود که نمیشد از خانواده دور بشم.
در دوران کارشناسی به عنوان فارغ التحصیل نمونه انتخاب شدم.
در دوران کارشناسی ارشد نیز فارغ التحصیل ممتاز شدم.
در حال حاضر نیز دانشجوی دکتری هستم.

۳/ سال اولی بود که در کنکور شرکت می کردید یا در کنکور سال قبل هم شرکت کرده بودید؟ اگر شرکت کردید رتبه سال قبلتون چطور بود؟

پاسخ:
همان طور که عرض کردم از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان پذیرفته شدم و اولین سالی بود که برای دکتری اقدام کردم.

۴/ در مصاحبه بیشتر بر روی چه موضوعاتی مانور داده می شد؟ (اگر سوالات دانشگاه هایی که برای مصاحبه دعوت شدید رو بفرمایید ممنون می شم)

پاسخ:
مصاحبه ما همزمان با مصاحبه افرادی بود که سازمان سنجش از طریق کنکور به دانشگاه معرفی کرده بود. تا اون موقع هنوز هیچی معلوم نبود و استادا دستشون باز بود که از کنکوری ها دانشجو بگیرن یا بدون آزمونی ها. افراد زیادی هم از طریق بدون آزمون به دانشگاه معرفی شده بودن. برای همین مصاحبه ها تا حدی با استرس همراه بود!
سوالاتی که از من پرسیدن بیشتر در زمینه کار پایان نامه ام بود.
بعد در مورد مقالاتم پرسیدن.
یکی دو سوال تخصصی در زمینه گراف ازم پرسیدن.
بعد گفتن که اگه قبول بشی با کدوم استاد کار میکنی!؟
همچنین ازم پرسیدن که هزینه تحصیلت رو از کجا جور میکنی!؟ و آیا دانشگاهی هست که تو رو بورس کنه!؟
دیگه چون قبلاً با استادا درس داشتم و منو میشناختن سوال دیگه ای نپرسیدن!

۵/ مقاله، مدرک زبان، تالیف یا ترجمه کتاب، ... کدوم رو داشتید؟

پاسخ:
یه مقاله ISI چاپ شده داشتم به همراه یه مقاله ISI سابمیتی (که خوشبختانه بعداً پذیرفته و چاپ شد!)
کتابی هم در دست تألیف داشتیم که گروهی روش کار می کردیم.
نمره پایان نامه ام نیز ۲۰ شده بود

۶/ فکر می کنید اثر کدوم یک از موارد بالا در مصاحبه بیشتره و کلا تاثیر هر کدوم چه میزان هست؟

پاسخ:
همه آیتم ها از اهمیت خاص خودشون برخوردارن. اما، به نظر من، چاپ یا پذیرش مقالات ISI در ژورنال های معتبر علمی-پژوهشی خیلی مؤثرتره و انگیزه اساتید رو برای گرفتن دانشجو خیلی بالا میبره. تألیف کتاب و مدرک زبان هم خیلی با ارزش هستن و رزومه فرد رو واقعاً پربار نشون میدن! در کنار همه اینها، دانشگاه محل تحصیل مقاطع قبلی، به ویژه ارشد، خیلی مهمه. من خودم از یکی از اساتید شنیده ام که می گفتن من بیشتر روی دانشجوهایی تمرکز می کنم که از دانشگاه های بزرگی همچون صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و تهران فارغ التحصیل شده اند! (که به نظر من زیاد منطقی نیست!)

۷/ در پایان اگه توصیه و راهنمایی خاصی دارید بفرمایید؟

پاسخ:
به عنوان برادر کوچکتر توصیه ای که دارم اینه که سعی کنید در مقطع ارشد به لحاظ پژوهشی و آموزشی خوب کار کنید و حتماً یکی دو مقاله خوب داشته باشید. وقتی دانشجویی در مقطع ارشدش تونسته باشه مقالات با کیفیتی ارائه بده این اساتید رو متقاعد میکنه که این دانشجو حتماً میتونه در مقطع دکتری هم مقالات بیشتر و با کیفیت بهتری رو چاپ کنه. این رو که میگم از چندتا استاد برجسته شنیدم!

با آرزوی توفیق الهی و سرفرازی برای تک تک مانشتی های عزیز

سلام
ممنون از مصاحبتون
ولی فک کنم انرژی مثبت خانوم باشن نه آقاWink
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ
RE: مصاحبه با دانشجوی دکترای رشته علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران
بله! الان چک کردم و دیدم حق باشماست!
من از شما و خانم انرژی مثبت عذرخواهی می کنم!

"تمرین، کلید تسلط بر هر مهارتی است. با تمرین می توانید هر رفتار یا مهارتی را که دوست دارید یا ضروری می دانید در خودتان بپرورانید."

"برایان تریسی"
 سپاس‌گزاری شده توسط: azarakhsh1986 , doctor117

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۹۵ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۱۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۶۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۸۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۰۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۹۱ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  کارشناس دادگستری رشته کامپیوتر sepid ۰ ۸۵۲ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sepid
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۳۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۸۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۱۹۴ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close