زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مناظره ای بین کلیه گرایش های آیتی و کامپیوتر/ بیایید و از گرایش انتخابیتان دفاع کنید

ارسال: #۳۱
۰۸ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۳۰ ب.ظ
مناظره ای بین کلیه گرایش های آیتی و کامپیوتر/ بیایید و از گرایش انتخابیتان دفاع کنید
سلام

بنظر من هیچی مثل نرم افزار نمیشه معتدل ، پیشرو ، قوی ، بی غرور ودوست داشتنی.....
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour
ارسال: #۳۲
۰۸ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۰۹ ب.ظ
RE: مناظره ای بین کلیه گرایش های آیتی و کامپیوتر/ بیایید و از گرایش انتخابیتان دفاع کنید
(۰۸ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۵۴ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  
(08 مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۳۵ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(08 مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۸ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  بچه ها از همگی ممنونم

لطفا کنکوریای سالای پیش هم بیاین، دچار استرس بدی برای انتخاب شدم، بخصوص اینکه یکی از کلاسای نرم افزار رو هم نوشتم که میخوام در صورت تغییر گرایش، کنسلش کنم
دروس ارشد شبکه و امنیت هم به اندازه ی نرم افزار برام جذابه، قبلا که دوره ی mcitp میرفتم حس کردم برنامه نویسی خیلی قشنگتره، اما مسلما گرایش شبکه خیلی خیلی متفاوت تر از اون دوره ی من بود، پروژه ی پایانیمم قراره مرتبط با یکی از دروس ارشد نرم باشه و گفتم این میتونه شروع خوبی برای ادامه دادن این گرایش باشه
کاش دکتر تنهایی هم سری به این تاپیک میزدن
دوست عزیز هر رشته ای جذابیت و کاربرد خاص خودش رو داره. شما فقط باید دنبال علاقه ات بری. چی تو کامپیوتر جذبت می کنه. صرفا این که به برنامه نویسی علاقه داری دلیل بر رفتن به گرایش نرم افزار نمیشه!!! شبکه هم برنامه نویسی نیاز داره!!!! تجارت، امنیت، هوش !!! از طریق همه اینا می تونی برنامه نویسی کنی. در انتخاب گرایش ارشد نباید دیدت رو به کارشناسی و مباحث اون محدود کنی که مثلا من شبکه دوست دارم یا پایگاه دوست دارم. باید ببینی آیا به مباحث تئوری شبکه هم علاقه داری؟ مثلا مسیریابی شبکه های manet و....

ممنونم
اینکه توو گرایشهای دیگه برنامه نویسی هست کاملا مشخصه، خیلی از ماها از دبیرستان داریم کد میزنیم بدون اینکه دانشجوی نرم افزار باشیم، فرق یه مهندس نرم افزار با یه برنامه نویس اینجاس که معلوم میشه، دید برنامه نویسی توی گرایش نرم و شبکه( چون فقط این دوتارو تجربه دارم میگم و هوش رو هیچ پیش زمینه ای از برنامه نویسیش ندارم) خیلی متفاوته
به نظر من دید برنامه نویسی مختص مهندسی نرم افزار نیست و همه مهندسای کامپیوتر به دست می آرن ( و بایدبه دست بیارن)
البته منظورم این نیست که شما دارین اشتباه میگید اما حس می کنم منظور شما دید اپلیکیشن نویسی هست و نه برنامه نویسی(کد نویسی)
کسی که سیستم عامل مینویسه بایستی دید سیستم عاملی داشته باشه(بیشتر تو ایتی مطرح میشه تو ایران) ، کسی که سیمولاتور برای حافظه مینویسه باید دید سخت افزاری داشته باشه و کسی که قراره نرم افزار کاربردی(اپلیکیشن) بنویسه بله باید دید نرم افزاری داشته باشه.
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , sand , npour , K@online , d_felfelak
ارسال: #۳۳
۰۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۲۴ ب.ظ
RE: مناظره ای بین کلیه گرایش های آیتی و کامپیوتر/ بیایید و از گرایش انتخابیتان دفاع کنید
سلام به تمام مانشتی ها،من خودم نرم افزار می خونم،ولی می خوام تجارت بخونم واسه ارشد.برنامه نویسیم هم خوبه و توی زمینه امنیت هم تا حدودی اطلاعات دارم و پروژه کارشناسیم هم یک تروجان نوشتم.ولی به نظر من رشته آیتی استفاده و مدیریت علوم مختلفه و توش اختراع و نواوری وجود نداره و به پیشرفت علم کمک نمی کنه ولی به دولت الکترونیک چرا.هوش،معماری،الگوریتم،نرم افزار از جمله علوم پایه هستن که می تونن به پیشرفت علم کمک کنن،و از اونجایی که ۳ ماهی دونبال اپلای بودم و خیلی توی سایت ها تحقیق کردم،به رشتهایی مثل هوش و نرم افزار اهمیت خیلی زیادی میدن،بخصوص هوش که آینده توی دستاشه و بدجور رو این رشته اپلای می کنن،اما امنیت از اون رشته های که حساسیت زیادی داره و به سختی اپلای میکنن.به نظر خودم رشته ای که ریاضیات توش نباشه مثل آیتی .نمیتونه به ابداع و تولید علم به پردازه و صرفا مصرف کننده سایر علومه.درپایان امیدورام باعث رنجش علاقه مندان به گرایش های مختلف نشده باشم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , neda_Network
ارسال: #۳۴
۰۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۲ ب.ظ
سلام
ممنون از توضیحاتتون. درسته ! روی امنیت حساسیت وجود داره. کاش کمی هم در مورد تجارت که می خواین بخونین توضیح می دادین. من زیاد در موردش نمی دونم اینکه کارش چیه؟
۰
۰
ارسال: #۳۵
۱۰ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۷ ق.ظ، توسط Mohammad-A.)
(۰۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۲۴ ب.ظ)mohammad641 نوشته شده توسط:  ولی به نظر من رشته آیتی استفاده و مدیریت علوم مختلفه و توش اختراع و نواوری وجود نداره و به پیشرفت علم کمک نمی کنه
بنده با این صحبت شما موافق نیستم. اینطور مطلق گفتن عدم پیشرفت برای IT به نظرم درست نیست. اگر از دید داخلی بخواهیم نگاه کنیم بحث رشته‌های شبکه و امنیت که مشخصه. بحث شاخه‌های مرتبط با مدیریت، شاید بهتر باشه اینطور بگیم که آی‌تی به طور مطلق اون مسیری رو که معمولاً برای دانش‌آفزایی استفاده میشه، طی نمیکنه.

فکر میکنم موافق هستید که زمان به سرعت در حال تغییر هست و آی‌تی همون تغییری رو دنبال میکنه که زمان داره ازش میگذره. بله نمیشه انتظار داشت کاری که در شرکت IBM یا intel برای تولید نسل‌های بعدی CPU انجام میشه، در مثلاً رشته‌ی MIS یا حتی مهندسی نرم‌افزار (به طور مطلق) هم انجام بشه. این طبیعیه چون روح این دو موضوع با هم متفاوته. نمی‌دونم اخیراً TED Talks مربوط به Larry Page رو دیدید یا نه. در اونجا مدیر گوگل از پروژه‌ای اسم میبره که با استفاده از همین YouTube نقش یک "گربه" را بدون هیچ اطلاعات اضافه‌ای طراحی میکنه. پیش از این هم سایت فیس‌بوک رو مثال آوردم. شما یک جستجویی در Google Scholar درباره‌ی این سرویس و تحلیل‌های روی این سرویس بکنید. این‌ها به نظر من دقیقاً دانش‌افزایی هستند. یک کارافرینی به نام مؤسس یک سرویس اینترنتی، باعث میشه ده‌ها مقاله تحلیلی برای ابعاد مختلف یک سرویس تولید بشه. همین YouTube، خب این چی داشت که شرکت گوگل حاضر شد روش سرمایه‌گذاری کنه و گسترشش بده؟ یک دلیلش و به نظرم مهم‌ترین دلیلش روش نظام‌مند سازماندهی داده‌ها در این سرویس بود.

در کل خلاصه عرض بکنم، اینکه زمان و انتظارات مرتبط در حال تغییر شدید هست. هیچ دانش و علمی نمیتونه موفق بشه مگر اینکه با در نظر گرفتن آینده، با این تغییرات همراه بشه. البته این تغییرات هم علت هستند و هم معلول.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94 , npour
ارسال: #۳۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۱۰ ب.ظ، توسط mohammad641.)
دوستان از فیس و یوتیوب صحبت می کنند،به نظر شما سر مایه گزاری بروی هر چیزی به معنی علم بودن اون موضوع است؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , npour
ارسال: #۳۷
۱۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۸ ق.ظ
من برای انتخاب گرایشم چارت درسی هر گرایش رو دانلود کردم و سرفصل ها رو بررسی کردم، تقریبا به تمامی گرایش ها علاقه داشتم ولی به تجارت و آی تی با توجه به اهدافم بیشتر علاقه مندم و این انتخاب تا حدود زیادی یه انتخاب شخصیه.
به نظرم شما هر گرایشی رو در زمینه کامپیوتر که انتخاب کنید انقدر وسیع هست و همپوشانی داره که بتونید موضوعات موردعلاقتون رو پیدا کنید حتی به فرض انتخاب گرایش اشتباه و اینکه به نظرم هر کاری حتی اگه ساده ترین کار باشه وقتی ازش لذت ببرید و بتونید واقعا خوب انجامش بدید براتون بازار کار خوبی وجود خواهد داشت.
در مورد مدیریت هم من فکر میکنم دوستان دید نامناسبی ب/NC/BA این موضوع دارند، اولا با حفظ کردن کتاب نمیشه مدیر شد همونطور که با حفظ کردن فرمول ها نمیشه مهندس شد، شما باید اصول و آموخته ها رو در دنیای واقعی به کار بگیرید، کسی هم که مدیریت میخونه مثل مهندسی میتونه از این اصول استفاده کنه و آزمایشگاهش هم جامعه انسانیه و یا استفاده نکنه(درست مثل یک دانشجوی خوب مهندسی که باید دانش رو در عمل به کار بگیره)، من به شخصه فکر میکنم شما هر گرایشی رو که انتخاب میکنی در زمینه مدیریت و بازاریابی مطالعه داشته باشید خیلی جالب و بدرد بخوره.
در آخر هم اینکه در مورد آینده نگران نباشید با توکل به خدا انتخاب کنید و پیش برید، قدم به قدم که جلوتر برید دید بهتری برای اصلاح مسیرتون خواهید داشت.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , npour , Samaneh1991
ارسال: #۳۸
۱۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۴۲ ب.ظ
دوستان یکی لطف کنه در مورد تجارت الکترونیک بگه. بازار کارش, گاربردش تو ایران یا خارج از ایران, وضعیت اشباعش و ... ممنون
۰
۰
ارسال: #۳۹
۱۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۵۱ ب.ظ
توی دفترچه کارشناسی امسال فناوری اطلاعات یکی از گرایشهای مهندسی نرم افزار بود،دیگه خودش به تنهایی رشته تحصیلی محسوب نمیشه..برای کارشناسی ارشد هم همین اتفاق میفته؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۴۰
۱۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۳۸ ب.ظ، توسط neda_Network.)
(۰۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۲۴ ب.ظ)mohammad641 نوشته شده توسط:  سلام به تمام مانشتی ها،من خودم نرم افزار می خونم،ولی می خوام تجارت بخونم واسه ارشد.برنامه نویسیم هم خوبه و توی زمینه امنیت هم تا حدودی اطلاعات دارم و پروژه کارشناسیم هم یک تروجان نوشتم.ولی به نظر من رشته آیتی استفاده و مدیریت علوم مختلفه و توش اختراع و نواوری وجود نداره و به پیشرفت علم کمک نمی کنه ولی به دولت الکترونیک چرا.هوش،معماری،الگوریتم،نرم افزار از جمله علوم پایه هستن که می تونن به پیشرفت علم کمک کنن،و از اونجایی که ۳ ماهی دونبال اپلای بودم و خیلی توی سایت ها تحقیق کردم،به رشتهایی مثل هوش و نرم افزار اهمیت خیلی زیادی میدن،بخصوص هوش که آینده توی دستاشه و بدجور رو این رشته اپلای می کنن،اما امنیت از اون رشته های که حساسیت زیادی داره و به سختی اپلای میکنن.به نظر خودم رشته ای که ریاضیات توش نباشه مثل آیتی .نمیتونه به ابداع و تولید علم به پردازه و صرفا مصرف کننده سایر علومه.درپایان امیدورام باعث رنجش علاقه مندان به گرایش های مختلف نشده باشم.
کاملا حرف شما منطقی هست اما خیلی از ما بدون شناخت رشته کارشناسیمون را انتخاب کردیم تو کلاس ۶۰ نفری ما مهندسی نرم افزار و ایتی و سخت افزار بودن جالبه که من آیتی هم سخت افزار بلدم هم برنامه نویسی و اونا حتی افیس هم بلد نبودن میگفتن ولش کن بابا مدرک میگیریم میره پی کارش متاسفانه تو کشور ما شده مدرک گرایی و هیچی بلد نبودن همه رشته ها همینه من اگر به عقب بر میگشتم برق میخوندم نه ایتی برق نخوندم چون اجازه ندادن بخاطر دختر بودنم رشته مردونه بخونم Sadو الان پشیمونم من عاشق ریاضیاتم .ریاضی ۱و۲ بیست شدم گسسته ۱۸ شدم تو کنکور هایی که دادم تو هر کدوم حداقل ۴ تا سوال گسسته را درست زدم اما امان از حفظیات صفر مطلقم خدا کنه تو ارشد حفظیات بهم نخوره و گرنه رسما سکته میکنم دیگهSad اکثر ما با دید بسته تو کارشناسی انتخاب رشته کردیم و این خیلی به ضررمونه
۰
۰
ارسال: #۴۱
۱۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۵:۱۴ ب.ظ
من امنیتو خواهم خوند چون از وقتی که کارشناسیو شروع کردم کنارش شبکه هم میخوندم بحث های امنیتیشو خیلی دوست داشتم امنیت رشته سختی هست ولی ارزششو داره و از همه مهتر اینکه به این رشته علاقه دارم دوستی گفت ایتی توش ریاضیات نیس اگر با درسای رمزنگاری اشنایی داشته باشین اون موقع می بینید که ریاضیایت چقدر مهمه....در مورد برنامه نویسی هم هیچ ربطی نداره رشته شما چی باشه منظورم اینکه تو هر رشته مهندسی بخوایم کار کنیم تو مدارج بالا باید دید برنامه نویسی داشت رشته های مهندسی خوبه یکی از دوستام تو مجارستان داشت روانشناسی می خوند و برای طراحی گزارش گیری از اینترنت با پایتون کار می کرد فکر کن روانشناسی میخوند و پایتون کار می کرد تو رشتش پس دیگه فکر کنم مایی که اسم خودمون را گذاشتیم مهندس ایتی یا کامپیوتر ندونیم برنامه نویسی چیه خجالت داره.....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , npour

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست منبع برای دروس شبکه های کامپیوتری پیشرفته و مدار منطقی (کد ۲۳۵۸) حمیده محمدی ۵ ۹,۵۶۸ ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: gncooeler
  اگر تا پایان ترم ششم دفاع نکنم چی میشه؟ sazesh ۱۱ ۷,۳۰۷ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: jentelman1990
  تمام قبولی های علوم کامپیوتر ارشد ۹۱ مانشت به همراه pdf کارنامه‌ها Parva ۴ ۷,۸۵۶ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pave
  تغییر در موضوع پایان نامه قبل از دفاع fati.31 ۲ ۴,۳۲۷ ۰۷ تیر ۱۳۹۶ ۰۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: fati.31
  رد شدن پایان نامه در جلسه دفاع mahdi_60 ۱۱ ۲۰,۹۳۳ ۰۶ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kobra2017
  اعزامی های یک اسفند deledivouneh ۳۴ ۵۰,۴۲۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: husen
  شبکه های باور بیزین hani89 ۰ ۱,۶۷۸ ۲۳ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: hani89
  اعلام نتایج اولیه آزمون های استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور azarakhsh1986 ۲۹ ۱۸,۵۷۸ ۰۹ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ۱۳۹۰۱۳۹۰
  شرایط رشته های پیراپزشکی بدون آزمون mohamad139400 ۰ ۱۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamad139400
  بالاخره دفاع دکتری من (admin) admin ۵۴ ۲۶,۹۹۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: malekinasab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close