زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زخمی که امام حسین برداشت چی بود؟

ارسال:
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ ب.ظ
یه جواب عمقی و نه سطحی واسه سوالم میخوام...واسم سواله که زخم امام حسین چی بود؟چی رو زخمش نمک محسوب میشه؟؟

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ ق.ظ
چند بار خواستم جواب ندم اما نشد
من خودم از جواب سوال شما عاجز هستم واقعا سخته خیلی سخته
یه چیزایی میگم ناقص اما نشانه هایی هستن که بعد ها شاید شاید شما رو به جواب برسونه

ببینید ما باید یکم فکر کنیم که چه چیزی علی که قوی مرد عرب بود شجاع بود با ایمان بود مرد خدا بود چی شد که همچین ادمی کارش به جایی میکشه که توی مسجد کوفه میگه: "آی مردم من از شما خسته شدم و شما از من دعا کنید زود تر برم"

یا یه جای دیگه اون سخنرانی معروف رو میکنه که توی جنگ قران به نیزه کردن و شمشیر گذاشتن گردن علی گفتن تو با قران میجنگی در جواب اون سخنرانی رو کرد

همیشه میگفتم منظور امام حسین از جمله "اگه دین ندارید آزادمرد باشید" چیه
ومن زیباترین تفسیر این جمله رو از دهن ادمی شنیدم که باور کنید خدا رو هم خیلی قبول نداشت اما منطقی بود
نمیتونم به شیرینی اون بنده خدا تفسیر کنم اما یکم فکر کنیم در مورد جمله امام حسین که طرف حساب هاش اون مردم زمونه چه آدم هایی بودن و خواست به ادم های زمان خودش و بعد خودش چیرو بگه که اونهایی که از دهن خودش شنیدن خیلی ها نگرفتن و خیلی ها که تو این دوران زندگی میکنن گرفتن
چقدر دیدمون باید بلند باشه که دنیا رو کوچک ببینیم؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , Rafiee , Msccom
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ ق.ظ
ممنون که بعد از این همه مدت بالاخره یکی جواب داد اما ای کاش بیشتر توضیح میدادید.

ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ، توسط - rasool -.)
تمام هم و غم انسان کامل اینه که ما هم به کمال خودمون (که همون انسان شدن هستش) برسیم. و در این زمینه ما رو کمک کنند .
حتی گاهی به خاطر ما از زندگی خودشون هم می زنن. (همچون قضیه ی کربلا که امام حسین (سلام الله علیه) از جان و مال خود و خانواده اش گذشت تا اسلام باقی بمونه ، تا بعدها افرادی چون ما به واسطه ی آن به کمال برسیم . تا . . . )

حالا هر آنچه که از ما بر خلاف این مسیر (انسانیت) ، سر بزنه ، یه جورایی باعث ناراحتی انسان کامل میشه.

در واقع بیشتر این زخم ها و دغدغه ها و ناراحتی هایی که برای معصومین و ... ، پیش میاد به خاطر اینه که اونا ما رو دوست دارن و دلشون می خواد که در مسیر انسانی خودمون قدم بر داریم و ما هم به کمال برسیم و بالا بریم . استعداد های انسانی مون شکوفا بشه. در مسیر علم و حقیقت باشیم.

شما اگه یه استاد و شاگرداش رو تصور کنید مشخصه که چقدر استاد تلاش می کنه و دلسوزی می کنه تا شاگرداش بالا برن و نیز چقدر درس نخوندن شاگردا باعث ناراحتی استاد می شه.

همه ی این ها به خاطر ماست ...

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: Rafiee , Lantern
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۰۹ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ق.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  چند بار خواستم جواب ندم اما نشد
من خودم از جواب سوال شما عاجز هستم واقعا سخته خیلی سخته
یه چیزایی میگم ناقص اما نشانه هایی هستن که بعد ها شاید شاید شما رو به جواب برسونه

ببینید ما باید یکم فکر کنیم که چه چیزی علی که قوی مرد عرب بود شجاع بود با ایمان بود مرد خدا بود چی شد که همچین ادمی کارش به جایی میکشه که توی مسجد کوفه میگه: "آی مردم من از شما خسته شدم و شما از من دعا کنید زود تر برم"

یا یه جای دیگه اون سخنرانی معروف رو میکنه که توی جنگ قران به نیزه کردن و شمشیر گذاشتن گردن علی گفتن تو با قران میجنگی در جواب اون سخنرانی رو کرد

همیشه میگفتم منظور امام حسین از جمله "اگه دین ندارید آزادمرد باشید" چیه
ومن زیباترین تفسیر این جمله رو از دهن ادمی شنیدم که باور کنید خدا رو هم خیلی قبول نداشت اما منطقی بود
نمیتونم به شیرینی اون بنده خدا تفسیر کنم اما یکم فکر کنیم در مورد جمله امام حسین که طرف حساب هاش اون مردم زمونه چه آدم هایی بودن و خواست به ادم های زمان خودش و بعد خودش چیرو بگه که اونهایی که از دهن خودش شنیدن خیلی ها نگرفتن و خیلی ها که تو این دوران زندگی میکنن گرفتن
چقدر دیدمون باید بلند باشه که دنیا رو کوچک ببینیم؟
بعد از این همه مدت امروز به پاسخ سوالم رسیدم و اومدم دیدم که شما هم همون پاسخ را دادید.باز هم ممنون.
اگر دین ندارید لاقل آزادمرد باشید....

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۲,۱۲۸ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۲۹۶ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۳۷ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۹۱۶ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  هیتلر بودن یا نبودن marvelous ۲ ۲,۵۴۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  حتماحتما بخوانید درموردافضل بودن امیرالمومنین هستش seyed ehsn ۱ ۲,۹۷۹ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: banihashem
  در کارشناسی دو رشته ای بودم,درارشدالکترونیک یا کامپیوتر(معماری یا هوش مصنوعی)؟؟ z72902 ۷ ۵,۶۷۰ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  راهنمایی در خصوص دانشگاه جامع امام حسین (ع) HamidReza1 ۰ ۲,۴۷۴ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مصاحبه دانشگاه امام حسین(ع) majid10 ۲۲ ۱۸,۱۵۴ ۰۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: hosseini91

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close