زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هدفتون از خوندن ارشد چیه؟

ارسال: #۴۶
۱۰ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۵۴ ب.ظ، توسط Omn1990.)
(۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۳۹ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۵۸ ب.ظ)M a H y a R نوشته شده توسط:  خیلی وقته پیش بود تو اخبار ۲۰:۳۰ یه چنتا کارنامه های ارشد رو نشون میداد و راجع به اونا صحبت میکرد البته مال دانشگاه آزاد بود

که خود گوینده این خبر هم دانشگاه ازاد رفسنجان رو مورد تمسخر قرار داد

خلاصه کارنامه رو نشون داد گفت طرف از ۷ درس ۶تا درس منفی زده و ۱ درس سفید و ارشد دانشگاه آزاد رفسنجان قبول شده

به نظر من این اتفاقات که باعث میشه حرمت مدرک شکسته بشه
چرا ایرادی داره این مساله؟ اتفاقا این خیلی عالیه که هرکسی که علاقه داره بره درس بخونه.تو آمریکا هم هر وقت اراده کنی میری دانشگاه ثبت نام می کنی.حرمت مدرک؟! حرمت مال آدم و میزان سواد و فهم فرده نه مال مدرکش. کسی که مطمئنه اون چیزایی که تو دانشگاه گفتن رو خوب یاد گرفته از زیاد شدن تعداد فارغ التحصیلا نمیترسهShy
مشکل اینجاس که اون دانشگاه امریکایی تا درس نخونی بهت مدرک نمیده ولی اینجا میده،اینطوری اونی که کلی درس خونده و زحمت کشیده با اونی که بدون هیچ زحمت خاصی واحد پاس کرده کنارهم قرارداده میشن چون کسی که از بیرون نگاه میکنه باید یه ملاکی واسه شناخت داشته باشه مدرک هم اولین ملاکه شناخت سواد طرفه،البته خوشبختانه کم کم داره مدرک گرایی تو شرکتای خصوصی کمرنگ میشه و به سمت تخصص گرایی میره ولی به نظر من کمیتو کم کنن کیفیتو بهتر کنن خیلی خیلی بهتره،به نظر من یه دانشمند با علم ۸۰% خیلی بهتر از بیست تا دانشمند با علم ۲۰% به درد جامعه میخوره

Sent from my heart using sincerely
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: M a H y a R
ارسال: #۴۷
۱۰ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۰۴ ب.ظ، توسط codin.)
RE: هدفتون از خوندن ارشد چیه؟
(۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۵۲ ب.ظ)Omn1990 نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۳۹ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۵۸ ب.ظ)M a H y a R نوشته شده توسط:  خیلی وقته پیش بود تو اخبار ۲۰:۳۰ یه چنتا کارنامه های ارشد رو نشون میداد و راجع به اونا صحبت میکرد البته مال دانشگاه آزاد بود

که خود گوینده این خبر هم دانشگاه ازاد رفسنجان رو مورد تمسخر قرار داد

خلاصه کارنامه رو نشون داد گفت طرف از ۷ درس ۶تا درس منفی زده و ۱ درس سفید و ارشد دانشگاه آزاد رفسنجان قبول شده

به نظر من این اتفاقات که باعث میشه حرمت مدرک شکسته بشه
چرا ایرادی داره این مساله؟ اتفاقا این خیلی عالیه که هرکسی که علاقه داره بره درس بخونه.تو آمریکا هم هر وقت اراده کنی میری دانشگاه ثبت نام می کنی.حرمت مدرک؟! حرمت مال آدم و میزان سواد و فهم فرده نه مال مدرکش. کسی که مطمئنه اون چیزایی که تو دانشگاه گفتن رو خوب یاد گرفته از زیاد شدن تعداد فارغ التحصیلا نمیترسهShy
مشکل اینجاس که اون دانشگاه امریکایی تا درس نخونی بهت مدرک نمیده ولی اینجا میده،اینطوری اونی که کلی درس خونده و زحمت کشیده با اونی که بدون هیچ زحمت خاصی واحد پاس کرده کنارهم قرارداده میشن چون کسی که ازدیرون نگاه میکنه باید یه ملاکی واسه شناخت پیدا کنه،البته خوشبختانه کم کم داره مدرک گرایی تو شرکتای خصوصی کمرنگ میشه و به سمت تخصص گرایی میره ولی به نظر من کمیتون کم کنن کیفیتو بیشتر کنن خیلی خیلی بهتره، یه دانشمند با علم ۸۰% خیلی بهتر از بیست تا دانشمند با علم ۲۰% هست.

Sent from my heart using sincerely
خوبه پس ما هم ، هم عقیده هستیم که مشکل از جای دیگه ای هست و به همین دلیله که میگم بیایم از خود مشکل انتقاد کنیم.اگر پارتی بازی هست از خود فعل پارتی بازی انتقاد کنیم...اگر دانشگاه هامون کیلویی نمره میدن این مساله رو به چالش بکشیم...اما من تا حالا تو همین فروم ندیدم یکی شاکی بشه چرا تو دانشگامون اینقدر کیلویی نمره میدن!!! اصل مساله ایرادی نداره. خیلی ها به علم علاقه دارن و دوست دارن وارد دانشگاه بشن چرا باید برای این افراد محدودیت باشه ؟
نقل قول: منظورم این بود که به راحتی دارن به همه مدرک میدن بدون تخصص و سواد یعنی پول بده مدرک بگیر ....
فک کنم با این وضعیت تا چند ساله اینده اسممون تو گینس به عنوان کشوری که همه مردمش دکترا دارن ثبت میشه ...
با این صحبتتون موافقم.
ارسال: #۴۸
۱۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۲۱ ب.ظ، توسط heliya A.)
چی داره به سرمون میاد خدایا رحم کن به ما ...
داریم میشیم باسواد بیسواد.......
ارسال: #۴۹
۲۲ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۱۵ ب.ظ، توسط karashi.)
با سلام و احترام
من دو سال هست فارق التحصیل شدم ولی چون خیلی خوب مطالب رو یاد نگرفته بودم و یا استادا فقط جزوه داده بودن و چیزهایی که یادگرفته بودم به درد کنکور ارشد نمیخورد و دیگه رشته ام رو دوست نداشتم نمیخواستم درس بخونم ولی بازم گفتم رشته آیتی رو بیشتر از مهندسی نرم دوست دارم رفتم کتاب هاشو خریدم درس بخونم ولی چون وضعیت روحی خوبی نداشتم بعد ۲ ماه درس خوندن تو تابستون بریدم و همش خانواده میگفتن درس خوندی بری ازش استفاده کنی و کسب درآمد داشته باشی...و یکی هم درس ها رو میخوندم بعضی هاشو میدیدم بلد نیستم دلسرد میشدم و هزینه هم نمیتونم کنم برم کلاس امکانش نیست موند یک سالم اینطوری تلف شد و دنبال کار بودم دیدم توی رشته تحصیلی خودم توی شرکت مهندسی باید یک زبان برنامه نویسی مسلط باشم و از شانس بنده هیچ جا کارآموز نمیخواد میخواد از اول کار کنه طرف و حرفه ای باشه...

من خیلی ناخنک زدم از هر زبانی یا هر کاری تو نت مثل هاستینگ طراحی قالب و ... ولی به هیچ کدوم مسلط نیستم چون انگیزه و علاقه ای ندارم بهشون و دوران تحصیلمم خیلی دوست نداشتم رشته تحصیلیمو...

بعد رفتن چند شرکت برای مصاحبه و نداشتن مهارت لازم و دانش لازم برنامه نویسی از خودم از چهار سال عمرم در دانشگاه تلف شدن نا امید و بی انگیزه و افسرده شدم...
و انقدر تو خانواده ما کار کردن نشان عرضه هست و یا برای رسیدن به بعضی خواسته هام نیاز به کسب درآمد داشتم برای همین انواع کارها رو تو نت آزمایش کردم و دیدم مرد این کارش نیستم (البته دخترم) !تا سایت فروش کارت شارژ و در فروم های تخصصی وب هاستینگی یا برنامه نویسی خیلی چیزا یادگرفتم ولی مسلط و حرفه ای نیستم و بعضی از استاتید هم میگن باید دروغکی بگی بلدم و در حین کار بعد استخدام یاد بگیری ولی هم از دروغ متنفرم و هم اینکه موقع مصاحبه سوالاتی که میپرسیدن میزان دانشم آشکار...

امسال شش ماه پیش رفتم دوره هایی که دو ماه کلاس تئوری و عملی حسابداری میری و معرفی به کار میشی گفتم خوبه یه جا پاره وقت میرم کسب درآمدی هست و زمان بعدیمم میرم کلاس برای ارتقای دانشم تا مسلط بشم به یک زبان تا از رشته و هدفم دور نشم ولی با گذروندن این دوره های ابتدایی جاهایی معرفی میشدم که یا بازار بود و محل مناسبی نبود برای کار برای خانم و هم بعضی جاها شرکت های خوبی بودن که به عنوان حسابدار اصلی میخواستن و اون موسسه گفته بود باید بگی دوسال سابقه کار داری و خیلی چیزها رو یاد نداده بود و بنده چون با سرمایه افراد سر و کار داشتم این خیانت رو در حقشون نمیکردم دروغ بگم و مدیر موسسه با لحن بد و توهین به اعتقادات و افکارم گفت هیچ وقت نمیتونی کار کنی و بنده بیخیال کار شدم و هر روز افسرده تر میشم ...

هدفمم بوده که مدرس باشم (دبیرستان ها هم به زیر ۳۰ سال کار نمیدن) ،اسناد دانشگاهی هم ارشد میخواد ، یا مهندس برنامه نویس یا مهندس طراح سایت در یک شرکت مهندسی هم مهارت میخواد که نیاز به هزینه داره اونم زیاد تا به تسلط بشه رسید!!

حال دو روزی هست میخوام برای کنکور بخونم فقط میترسم چون خیلی چیزها یادم رفته و خیلیا ازمن قوی تر هستند و این باعث میشه مصمم نشم برای خوندن...

حالا راهنماییم کنید چیکار کنم..دارم روز به روز افسرده تر میشم و دیگه کار تو دنیای نت رو هم اصلا دوست ندارم میخوام تو دنیای واقعی کار کنم با درس بخونم...بی انگیزه و بی هدف شدم...بد فارق التحصیلیم انگار از روال زندگیم در اومدم بیرون

ببخشید طولانی شد ولی خیلی خیلی دلم پره خواستم راهنمایی بشم ...

زندگی بافتن یک قالیست

نه همان نقش ونگاری که خودت میخواهی

نقشه را اوست که تعیین کرده

نقشه را خوب ببین

نکند آخرِ کار، قالیِ زندگیت را نخرند Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۵۰
۲۲ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۲۳ ب.ظ
(۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۱۴ ب.ظ)karashi نوشته شده توسط:  من دو سال هست فارق التحصیل شدم ولی چون خیلی خوب مطالب رو یاد نگرفته بودم و یا استادا فقط جزوه داده بودن
راستش این مشکل منم بوده. حیف اوون روزهای کارشناسی. منم تو دانشگاه درسا رو الکی پاس کردم.واقعا بی برنامه بودم.بی تعارف بگم این مشکل خیلی از بچه ها بود.نمیخوام خودمو تبرئه کنم ولی دانشگاههای متوسط و متوسط رو به پایین این ضعف رو دارن.به دانشجو باید خط داده بشه.
من حتی نمیدونستم کامپیوتر چه رشته ایی.همینجوری وقت انتخاب رشته چند تا رشته ردیف کردیم و زدیم.آخرشم نرم افزار قبول شدم.بعدشم ناراحت شدم که چرا نرم افزار رو زدم،من که اصلا نمیدونم چیه.ConfusedAngrySad
بعد از فارغ التحصیلی هم دیدیم که بیرون‌ یه چیزه دیگه‌ از آدم میخوان.
تازه شما سربازی نداری.با چند ماه بعد از فارغ التحصیلی و دوره سربازی سرجمع ۳۴ ماه عمرم با سربازی رفت(البته فقط نظرم رو گفتم و منم مثل بقیه پسرا Big GrinBig GrinBig Grin. از من نشنید بگیرید اینو) اونم تو اوج جونی از دنیای درس جدا میشی و وارد یه دنیای دیگه میشی.
بعد از سربازی تازه میفهمی قبلا گرم بودی و متوجه نشدی دنیای بازارکار زمین تا آسمون با دانشگاه نفاوت داره. وقتی هم نداری تا بخوای کسی رو ملامت کنیHuhHuhHuh
هرچند همه مثل هم نیستن. من از بچه ها سراغ دارم تو زمان دانشجویی تو دانشگاه پیام نور بودن ولی تمرکزشوون رو رو دوره های شبکه گذاشتن و الان اوضاع کاری خوبی دارن. البته هزینه دوره ها نسبتا سنگینه و همه نمیتونن این کار رو انجام بدن.
خیلیا با این دوره های آموزشایی حسابی کار و باری واسه خودشوون به راه انداختن و دفتر دستکی دارن.
چه میشه کرد؟؟؟
مجبور میشی طبق این قواعد بازی کنی. تازه اونا میان و سیستم آموزشی دانشگاه ها رو نقد میکنن و تحلیل میکنن(البته جای این کار رو داره ولی نه توسط اونا).
واسه منم عجیبه ملت اون ور دنیا هم همین درسا رو میخونن دوباره مثل ما سرگردون کار میشن؟ از دانشگاه که میان بیرون از خودشوون میپرسن چی شد و چطور گذشت؟
متاسفانه تو مملکت ما خیلی چیزا لابی گری شده. درس خوندن لوث شده. هر کی رو میبینی از سر بیکاری هم که شده میره یه مدرکی میگیره تازه میرن کامپیوتر میخونن.
بعدش اگرم کسی قصد ادامه تحصیل داشته باشه بهش میگن فلانی هیچی درس نخونده الان وضعش توپه و فلانی هم همین رشته تو رو خونده و الان بیکاره.

امیدوارم برای آیندگان وضع بهتر از این بشه.

البته قصدم از این حرفا نا امید کردن کسی نبود. میخواستم بگم منم توپم بدجور پره و با گفتن این حرفا چیزی برای ما عوض نمیشه.
من بعد از اینکه سربازیم تموم شد و چند سالی از درس دور بودم مجددا نشستم خوندم و سعی کردم با قدرت بخونم. به حرف مردم هم اهمیتی نمیدم.ما ایرانیها باید یاد بگیریم برای خودموون زندگی کنیم. مردم عادت کردن به اینکه تو کار بقیه سرک بکشن و رییسیشوون رو بکنن.HuhAngryHuh

دست بالا دستم هم زیاده. خیلیا میخوان واسه ارشد بخونن و رشته ما کنکورش واقعا سخته. اول هدف خودتوون رو روشن کنید. خیلیا وافعا از سر بی برنامگی قضد ادامه تحصیل دارن. این به ضرر اونا و به ضرر بقیه است. خیلی از اونایی که قصد ادامه تحصیل تو ارشد رو دارن یا میخوان دکتری داخل بخونن یا اپلای کنن.پس با خودتوون رو راست باشید و ببینید آیا واقعا ارزشش رو داره یا نه.

مطمئنا هیچ زحمتی هم بدون پاداش نمیموونه. شما اگه قصدتوون خوندنه باید با تلاش مضاعف این کار رو انچام بدید.

با آرزوی توفیق برای همه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirezaei , karashi , سجاد۶۷
ارسال: #۵۱
۲۳ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۷ ق.ظ
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه چطور ازین سرگردونی در بیام ازین بی هدفی!

زندگی بافتن یک قالیست

نه همان نقش ونگاری که خودت میخواهی

نقشه را اوست که تعیین کرده

نقشه را خوب ببین

نکند آخرِ کار، قالیِ زندگیت را نخرند Heart
ارسال: #۵۲
۲۳ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۴۱ ب.ظ
(۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷ ق.ظ)karashi نوشته شده توسط:  ممنون میشم کسی راهنماییم کنه چطور ازین سرگردونی در بیام ازین بی هدفی!

این به خودتوون برمیگرده.
من شرایط ادامه تحصیل رو خدمتتون گفتم. اوضاع کاری رو خودتوون بهتر میدونید. ببینید به چه چیزی علاقه دارید یا انتخاب کدومشوون منطقی تره.
درسته که دوره هایی که الان برگزار میشن پرهزینه ن ولی ادامه تحصیل هم راه آسوونی نیست.
باید برای کنکور بخونید. بعدشم دو سه سال درگیر ارشد میشید. ضمنا زبانتون هم باید در سطح معقولی باشه.
برای دختر و پسر هم فرقی نداره باید مسئله سن و سالتون رو در نظر داشته باشید.
حالا با دونستن اینا خودتوون انتخاب کنید کدومش بهتره.
معیارهای آدما با هم فرق داره. من خودم دوس دارم همه به علم و دانش بها بدن و ادامه تحصیل رو در کل مثبت ارزیابی میکنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: karashi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۷۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۴۱۸ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۰۹ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۳۳۹ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
  در حال حاضر بهترین منبع برای هوش مصنوعی چیه؟ Mehdi.Sarf ۴ ۷,۱۲۳ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۴ ق.ظ
  مزایای مهندسی کامپیوتر نسبت به برق چیه؟ Iron Maiden ۱۵ ۱۶,۰۶۴ ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohii12
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۶۳ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
Question به نظر شما منبع درس سیستم عامل برای آزمون دکتری چیه؟ z1393 ۹ ۷,۹۲۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5
  کمک برای حل درختی که نمیدونم اسمش چیه ramin13 ۰ ۱,۷۱۴ ۰۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: ramin13
  چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)(ارشد یا دکترا ) یا کار؟ Doctorwho ۱ ۱,۶۸۱ ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close