زمان کنونی: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نگران حذف ظرفیت دانشگاه شریف نباشید!

ارسال: #۱۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۹ ب.ظ
RE: نگران حذف ظرفیت دانشگاه شریف نباشید!
(۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۵۸ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  حرفاتون خوب و دلنشینه اما سخته خیلی سخت
اول از همه قصدم فقط از نوشتن این متن این هست که بگم با همه انرژی بچسبید به چیزی که میخواین تا همیشه راضی باشید چیزی رو انتخاب کنید که بعد واقعا پشیمون نشید
وقتی تو کارشناسی وارد دانشگاه شدم بعد یه ترم که دیگه همه بچه ها و استادا دانشجوها رو میشناسن همه میگفتن تو چرا اینجا قبول شدی!!!!!!!!!!!!! حتما ورودی در دانشگاه رو اشتباه اومدی سخته که از دانشگاهت خسته شی از محیطش، سخته که جوابگوی نیازهات نباشه و با آمالت نخونه... برای همه شرایط طوری نیست که بتونن خارج دانشگاه پیش برن سخته که مجبور شی محدود دانشگاهت شی از اون بدتر این هست که تو رو همه جا به اسم دانشگاهت ببینن نه کسی که واقعا هستی
من همه اینارو لمس کردم، وقتی ورودیهای بعد خودت بهت گلایه کنن که تو توقع استادا رو بردی بالا، هر کی میاد سر کلاس میگه اگر اون بود ... وقتی بچه ها بخوان بهت نزدیک شن چون کسایی که اومدن تو دایره دوستای تو، توی یه ترم تغییر کردن، بین ۵۰ تا ورودی فقط تو و دوستات با هم فارغ التحصیل میشی و بقیه میمونن یعنی ۵ نفر... وقتی اسم دانشگاه به خاطر نمره های ما چندنفر میشه اول اونم با استادی که درس نداده و اصلا نمیدونه درس چیه..... وقتی استاد درس نظریه زبان و ماشینت بشه یه دانشجوی شریف تو رشته مکانیک!!!!! اینایی که میگم درد داره هاااااااااااا وقتی خودت مجبور شی درس بدی ... خودم میرفتم دانشگاه دیگه و سر کلاس اونا یاد میگرفتم که اونجام میشدی شاگرد زرنگه بعد استاد اون دانشگاه میفهمید دانشجوش نیستی ناراحت میشد که حیف... خوب بود برگه امتحانت رو خودم تصحیح میکردم .......بعدش تو دانشگاهت که نه تو کشور موقع فارغ التحصیلیت بشی جزء نفرات اول ولی با یدک اسم دانشگاهت که اذیتت میکنه.. انقدری که یه عاشق درس رو خسته کنه بعد تو ارشدم بنا به دلایلی بری تو دانشگاهی که دوست نداشتی .. وااااااااااااای وقتی که میبینی ذهنیتی که داشتی اصلا نیست، ولی باز تو کار خودتو بکنی که هر استادی که دیدت بگه بیا با من پایان نامه بگیر و ...
ولی خسته میشی یجا و همش میخوای جدا شی از محیط و از اول شروع کنی تا چیزی که به دست میاری اندازه زحمتت و تلاشت باشه... چیزایی که میگم شاید درکش سخت باشه برای دوستان ولی واقعا سختم بود و هست دانشگاه هیچ کاری نمیکنه برات و خودتی... ولی برخوردا و بازخوردایی که بر اساس دانشگاهت میبنی انرژی و ذوقت رو کور میکنه

توصیه من به دوستان این هست که از اون بهترینی که میخوان دست برندارن تا بعدها ایکاش براشون نمونه، درسته شرایط زندگی یه وقتایی یه چیزایی رو تحمیل میکنه ولی تا جایی که میتونید خودتون رو بچسبونید به اون چیزی که میخواین، سعی کنید تو بهترین دانشگاهها درس بخونید، اگر خودت رو لایق بهترین میدونی پس جا نزن فرق زیادی بین دانشگاههای روزانه شاید نباشه اما با دانشگاههای دیگه فرقشون زمین تا آسمونه ... البته بازم مهم نیست متخصص که باشی همه جا برات جا هست ولی خب به لحاظ روحی خستت میکنن... و واقعا ارزش نداره از یه چیزی بگذری و برای همیشه تو ذهن و دلت ایکاش ایکاش باشه مگر اون چیزی که به خاطرش از هدفت میگذری بتونه راضی نگهت داره
چقدرم طولانی نوشتمTongue ولی خب دلم واقعا پر بود... امیدوارم کسی انرژی منفی نگیره اینارو فقط نوشتم که انرژی مثبت بدم و بگم جا نزن دوست من، واسه هدفی که داری سعی کن ( البته من سعی کردم ولی با شرایطم مجبور بودم یه چیزایی رو بپذیرم) سعی کن و برو دنبال چیزی که دوستش داری و راضی نگهت میداره برای همیشه و نه یک مقطع کوتاه
تلاشت رو همیشه بکن تا از خودت هم راضی باشی
با تک تک حرفاتون موافقم، چون خودمم تک تک جملاتتون را با تمام وجودم حس کردم. واقعا سخته که آدم در دانشگاهی باشه که اونو دوست نداره. توی دانشگاهی که هیچ ارزشی برای علم و سواد قائل نیستند. فقط قصد ارائه یک مدرک را به دانشجویان دارند. و این دانشجوی بیچاره هست که باید ، با تمام وجودش تلاش کنه تا بتونه با موفقیت و بدون کمک اساتیدش که خودشونم از بیس مشکل دارند، از این مرحله زندگیش با موفقیت گذر کنه. ولی آخرش یک چیزی همیشه مثل حسرت روی دلش سنگینی می کنه ، که ای کاش از همون ابتدا در یک دانشگاه خوب درس میخوندم. و کسی بود که برای این همه تلاشت ارزش قائل میشد و دست آخر نمیگفتند که فلانی از فلان دانشگاه مدرک گرفته که سطحش پایینه.
مسلما اگر آدم برای هدفش تلاش کنه، و بهش برسه این خیلی ارزش داره. این خیلی با ارزشه که خیلی از بچه آرزوی یک دانشگاه خوب را دارند، و برای رسیدن به آرزوشون هم پشتکار زیادی دارند. اینطوری هیچ وقت در آینده افسوس نمیخورند، که ای کاش در دانشگاه خوبی درس خونده بودم. و مثل من همیشه یک افسوس دنبالشون باشه.
امیدوارم با تلاش و پشتکاری که دارید ، به هدفتون برسید.
هر کسی یک هدفی توی زندگیش داره ، این حرفارو در جهت تایید صحبتهای دوستم vesta گفتم. نه اینکه بخوام با حرفام شما دوستان عزیز را نا امید کنم.

پیروز و سربلند باشید.

Three sentences for getting success
  • Know more than other
  • Work more than other
  • Expect less than other

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال: #۱۷
۰۶ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۳۰ ق.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  ایول بالاخره یکی یه حرف خوشگل نوشت
شریف رو دانشجوهاش و پشتکارشون شریف کردن ، همونا هم اگه توی علمی کاربردی چلغوزآباد باشن بازم همه میخوان برن چلغوزآباد
شدیدا لایک میکنم Big Grin یاد طنز حامد اهنگی افتادم اینجا Wink

یعنی چی آخه!!
پس بیاید تحریمش کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ ق.ظ، توسط Mohammad-A.)
(۰۶ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  یعنی چی آخه!!
من فکر می‌کنم که یک مشکل ما همیشه دیدن صرف دو سر "بدترین" و "بهترین" بوده. البته بعضاً ما جنبه‌ی "بدترین" رو بیشتر از بقیه پررنگ می‌کنیم. (نظر شخصیه البته)

قطعاً تلاش دانشجوهای این دانشگاه که به دلایل مختلف انجام شده، در زبان‌زد شدنش مؤثر بوده و من این تأثیر رو بیشتر هم میدونم. به نظر شما یک محیط آکادمیک نمیتونه باعث بشه که گاهی استاد (به معنای عام... همون مدرس) تحرک بیشتری از خودش نشان بده؟ یکی از وزنه‌های این محیط آکادمیک همین دانشجوها هستند که همه ساله رتبه‌های ۱ تا ۱۰۰ کنکور سراسری رو می‌گیرند و افرادی باهوش و بااستعداد هستند. این افراد قطعاً در بالا رفتن جوانب محیطی و آکادمیک یک دانشگاه نقش بزرگی دارند.

شما در نظر بگیرید، چرا خیلی وقت‌ها میگن که دانشگاه‌های خارجی، شریف رو خیلی بهتر و بیشتر از دانشگاه‌های مهم دیگه (اسم نمیارم) می‌شناسند؟ مطمئناً این به خاطر ساختمان‌های آجری این دانشگاه نیست؟ به خاطر تلاش دانشجوهای این دانشگاه بوده که سعی کردند در محیط شریف بهترین باشند تا فرصت بیشتری برای بهتر شدن پیدا کنند. در طی حدود ۴۰ سال هم تعداد زیاد شده و باعث شناخت بهتر از این دانشگاه شده. اینجا شاید موضوع "بِرند" شدن پیش بیاد.

دانشجوی این دانشگاه بی‌دلیل سر ۰/۵ نمره‌ی یک درس سه واحدی با استاد چانه نمیزنه تا ۰/۰۱ نمره به معدل کلش اضافه بشه... البته سوء تفاهم نشه بعضی از دانشجوها ذاتاً و شاید ناخواسته، معدل عالی میگیرند.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
ارسال: #۱۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۱۳ ق.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۳۰ ق.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  دانشجوی این دانشگاه بی‌دلیل سر ۰/۵ نمره‌ی یک درس سه واحدی با استاد چانه نمیزنه تا ۰/۰۱ نمره به معدل کلش اضافه بشه... البته سوء تفاهم نشه بعضی از دانشجوها ذاتاً و شاید ناخواسته، معدل عالی میگیرند.

کی گفته همچین چیزه رو!!!
شنیدن که بود مانند دیدن عزیز من.........

عزیز من بستر خیلی مهمه دانشجو هم مهمه......
به نظر تو اونایی که تو کنکور سراری رتبه یکم پایین تر میارن و میرن مثلا فردوسی یا علم و صنعت سطحشون خیلی پایین تره!!
شایم یکم استرس یکم تست رتبشونو بد کرده ولی این دانشگاست که بستری واسه پرورش میشه.
البته من حرفم اینه که این حرفای دوستمون دلیل بر اعتراض نکردن نمیشه
ببینید اگه الان خودتون رتبتون شده بود ۱۰ به این حرفا سپاس میدادید!
چند نفر از بچه های رتبه خوب تشکر کردند از این حرف!
البته بازم میگم جمله هاشون زیبا بود
ولی اگه این دوستمون جای یکی از این مسئولین بود خیلی راحت میپیچوند قضیه رو

۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۲ ق.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  ایول بالاخره یکی یه حرف خوشگل نوشت
شریف رو دانشجوهاش و پشتکارشون شریف کردن ، همونا هم اگه توی علمی کاربردی چلغوزآباد باشن بازم همه میخوان برن چلغوزآباد

یعنی چی آخه!!

مهم اینه آدم برنامه داشته باشه ، مثل رتبه ی ۱ امسال که شیراز میمونه!حتما برنامه ای واسه خودش داره.من نمی دونم چرا بعضیااز حرفم ناراحت شدن!من حرفم این بود شماها که رتبه تون خوبه نباید التماس دانشگاهی رو بکنید ، درواقع این دانشگاهان که باید بیان التماس شمارو بکنن

HeartTongue
۱
۰
ارسال: #۲۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۵۶ ق.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۲ ق.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  ایول بالاخره یکی یه حرف خوشگل نوشت

یعنی چی آخه!!

مهم اینه آدم برنامه داشته باشه ، مثل رتبه ی ۱ امسال که شیراز میمونه!حتما برنامه ای واسه خودش داره.من نمی دونم چرا بعضیااز حرفم ناراحت شدن!من حرفم این بود شماها که رتبه تون خوبه نباید التماس دانشگاهی رو بکنید ، درواقع این دانشگاهان که باید بیان التماس شمارو بکنن
خوب عزیز دل من که هم اسم با منم هستی
دانشگاه درصورتی میاد دنبالت تو که بودن تو استفاده ای براش داشته باشه بابا همه چی دولتیه این مسئول امروز اینجاست فردا ونجا دیگه مال باباش نیست که براش دل بسوزونه!!!!!!!!!!!!!!!

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۹۵۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۵۱۲ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  حذف اکانت Alireza_1387 ۴ ۵,۳۱۶ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shirin.kh90
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۸۵۱ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۲۳۴ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۷۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۸۸ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۹۲ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۹۸ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۸,۳۹۹ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close