زمان کنونی: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳, ۱۲:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمان تعویض نخ در داخل یک فرایند

ارسال:

m.t پرسیده:

زمان تعویض نخ در داخل یک فرایند

طبق سوالایی که حل کردم زمان تعویض نخ در داخل یک فرایند از زمان کوانتوم آن فرایند کم میکنه،حالا این زمان جزو زمان هدر رفته cpu حساب میشه یا جزو زمان بهره وریش؟
در زمان تعویض فرایند می دونم که زمان به هدر رفته هست،منظورم تعویض نخ در داخل یک فراینده؟ ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

RE: زمان تعویض نخ در داخل یک فرایند

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۴ ب.ظ)m.t نوشته شده توسط:  طبق سوالایی که حل کردم زمان تعویض نخ در داخل یک فرایند از زمان کوانتوم آن فرایند کم میکنه،حالا این زمان جزو زمان هدر رفته cpu حساب میشه یا جزو زمان بهره وریش؟
در زمان تعویض فرایند می دونم که زمان به هدر رفته هست،منظورم تعویض نخ در داخل یک فراینده؟ ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان
تعویض متن در هر صورت باعث هدر رفتن CPU میشه

۰
ارسال:

m.t پاسخ داده:

پس چرا زمانش از کوانتوم فرایند کم میشه؟

۰
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۴ ب.ظ)m.t نوشته شده توسط:  طبق سوالایی که حل کردم زمان تعویض نخ در داخل یک فرایند از زمان کوانتوم آن فرایند کم میکنه،حالا این زمان جزو زمان هدر رفته cpu حساب میشه یا جزو زمان بهره وریش؟
اول اینکه تعویض نخ داخل یک فرآیند زمان هدر رفته نداره چون زمان تعویض سریع هست. مگر اینکه در صورت سوال این نکته ذکر بشه
اگر در صورت سوال ذکر بشه، که زمان تعویض نخ ، باید حساب بشه، چون در هنگام تعویض نخ CPU بیکاره باید این زمان را جزو زمان های هدر رفته CPU حساب کرد
اینکه چرا زمان تعویض نخ داخل یک فرآیند از کوانتوم آن فرآیند کم میشه ، به این دلیل هست که CPU یک واحد زمانی را در اختیار فرآیند میذاره و میگه هر کاری خواستی باهاش بکن. فرآیند میتونه این زمان رو بین یک نخ ، یا چند نخ تقسیم کنه ولی در هر صورت CPU متوجه نخواهد شد که فرآیند دقیقا با این کوانتوم زمانی چه کرده چون پردازنده ، اطلاعی از نخ های داخل فرآیندها نداره
پس به همین دلیل پردازنده ، زمان تعویض نخ ها در یک فرآیند را متوجه نمیشه

ارسال:

m.t پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۴ ب.ظ)m.t نوشته شده توسط:  طبق سوالایی که حل کردم زمان تعویض نخ در داخل یک فرایند از زمان کوانتوم آن فرایند کم میکنه،حالا این زمان جزو زمان هدر رفته cpu حساب میشه یا جزو زمان بهره وریش؟
اول اینکه تعویض نخ داخل یک فرآیند زمان هدر رفته نداره چون زمان تعویض سریع هست. مگر اینکه در صورت سوال این نکته ذکر بشه
اگر در صورت سوال ذکر بشه، که زمان تعویض نخ ، باید حساب بشه، چون در هنگام تعویض نخ CPU بیکاره باید این زمان را جزو زمان های هدر رفته CPU حساب کرد
اینکه چرا زمان تعویض نخ داخل یک فرآیند از کوانتوم آن فرآیند کم میشه ، به این دلیل هست که CPU یک واحد زمانی را در اختیار فرآیند میذاره و میگه هر کاری خواستی باهاش بکن. فرآیند میتونه این زمان رو بین یک نخ ، یا چند نخ تقسیم کنه ولی در هر صورت CPU متوجه نخواهد شد که فرآیند دقیقا با این کوانتوم زمانی چه کرده چون پردازنده ، اطلاعی از نخ های داخل فرآیندها نداره
پس به همین دلیل پردازنده ، زمان تعویض نخ ها در یک فرآیند را متوجه نمیشه

ممنون از پاسختون،جواب قسمت دوم سوالم رو گرفتم.اما در رابطه با قسمت اول منظورتون اینه که صورت سوال بگه که زمان تعویض نخ رو زمان به هدر رفته بگیرید اگر سوال نگه ،این زمان رو جزو زمان به هدر رفته به حساب نمیاریم؟

فکر کنم متوجه شدم،اگر در صورت سوال زمانی رو برای تعویض نخ در نظر گرفت،اون زمان با اینکه از کوانتوم کم میکنه اما جزو زمان به هدر رفته به حساب میره،درسته؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۷ ب.ظ)m.t نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون،جواب قسمت دوم سوالم رو گرفتم.اما در رابطه با قسمت اول منظورتون اینه که صورت سوال بگه که زمان تعویض نخ رو زمان به هدر رفته بگیرید اگر سوال نگه ،این زمان رو جزو زمان به هدر رفته به حساب نمیاریم؟
اگر در صورت سوال بگه زمان تعویض فرآیند فلان مقدار
شما اینجا فقط واسه تعویض فرآیند باید این هدررفتگی را حساب کنی ولی دیگه توی نخ ها زمان تعویض نداریم

اگر در صورت سوال بگه که زمان تعویض نخ فلان مقدار
اینجا باید زمان تعویض نخها را جز زمان هدررفتگی CPU حساب کنی . البته ظاهرا (همینجوری دارم میگم) باید این زمان را واسه زمان تعویض فرآیند هم حساب کنی چون وقتی نخ های داخل یک فرآیند زمان تعویض دارند پس تعویض فرآیند که جای خود دارد

در کل مثل بعضی از سوالها که میگه RR استفاده میشه و تو صورت سوال ذکر میکنه که زمان تعویض متن فلان مقدار طول میکشه و یا میگه از زمان تعویض متن صرف نظر کنید. صورت سوال هیچوقت نمیگه زمان تعویض متن را جز زمان هدر رفته حساب کنید چون دیگه سوال لو میره

ارسال:

m.t پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۳ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۷ ب.ظ)m.t نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون،جواب قسمت دوم سوالم رو گرفتم.اما در رابطه با قسمت اول منظورتون اینه که صورت سوال بگه که زمان تعویض نخ رو زمان به هدر رفته بگیرید اگر سوال نگه ،این زمان رو جزو زمان به هدر رفته به حساب نمیاریم؟
اگر در صورت سوال بگه زمان تعویض فرآیند فلان مقدار
شما اینجا فقط واسه تعویض فرآیند باید این هدررفتگی را حساب کنی ولی دیگه توی نخ ها زمان تعویض نداریم

اگر در صورت سوال بگه که زمان تعویض نخ فلان مقدار
اینجا باید زمان تعویض نخها را جز زمان هدررفتگی CPU حساب کنی . البته ظاهرا (همینجوری دارم میگم) باید این زمان را واسه زمان تعویض فرآیند هم حساب کنی چون وقتی نخ های داخل یک فرآیند زمان تعویض دارند پس تعویض فرآیند که جای خود دارد

در کل مثل بعضی از سوالها که میگه RR استفاده میشه و تو صورت سوال ذکر میکنه که زمان تعویض متن فلان مقدار طول میکشه و یا میگه از زمان تعویض متن صرف نظر کنید. صورت سوال هیچوقت نمیگه زمان تعویض متن را جز زمان هدر رفته حساب کنید چون دیگه سوال لو میره

خیلی ممنون

۰
ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

من اصلا مثالی رو ندیدم که کوانتوم رو به فرض ۴ میلی ثانیه گرفته باشه و زمان تعویض متن رو ۱ میلی ثانیه ، ولی بیاد از کوانتوم فرایند کم کنه!!!!جمله اولتون رو اصلا من تا حالا ندیدم!!!!یعنی طبق این اعدادی من فرض کردم هر نخ فقط ۳ میلی ثانیه حداکثر بتونه پردازنده رو در اختیار داشته باشه ، سوالتونم راجع به اینکه تعویض زمان هدر رفته پردازنده هست یا نه، هم درسته ، زمان هدر رفته یعنی تو اون لحظه از پردازنده تحت هیچ سرایطی استفاده نمیشه
البته ممکنه یه سوال خاص این حالتی که از کوانتوم رو در نظر گرفته باشه ولی توی حالت عادی این چیزی که میگید درست نیست و سوالاتونو فقط زمانی با این فرض حل کنید که صراحتا طراح گفته باشه زمان تعویض متن جز زمان کوانتومه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۵۷۹ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۲۵۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۵۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۶۵ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
Exclamation زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ به تعویق افتاد elect ۲ ۲,۷۶۵ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  تعیین زمان سفارت کشور فرانسه zpv1234 ۰ ۲,۱۳۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zpv1234
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۳۹۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  بهترین زمان برای ساخت یک درخت BST با nکلید و ارتفاع دقیقا n-1 Mr.R3ZA ۶ ۴,۳۲۴ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  درخواست معرفی یک منبع خوب و خلاصه برای استفاده در حداقل زمان! hrh_fourtyseven ۷ ۸,۸۱۳ ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mevm

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close