زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نخها کنکور ۹۲ it

ارسال:

water1it پرسیده:

نخها کنکور ۹۲ it

سلام دوستان
لطفا سوال آخر سیستم عامل که راجع به نخهاست را برام حل کنید
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

RE: نخها کنکور ۹۲ it

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۴ ق.ظ)water1it نوشته شده توسط:  سلام دوستان
سلام عکس بگیرید از سوال بذارید

۰
ارسال:

water1it پاسخ داده:

سلام دوستان
[/quote]
این هم عکسش.

[quote='water1it' pid='244262' dateline='1391229283']

۰
ارسال:

tayebe68 پاسخ داده:

حل دکتر حقیقت

[تصویر:  244671_93.JPG]

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

water1it پاسخ داده:

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ ق.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  حل دکتر حقیقت

[تصویر:  244671_93.JPG]

ممنون دوست گرامی
پاسخ دکتر حقیقت رو دارم ولی بعضی جاهاش رو متوجه نمیشم.
میشه لطف کنید برام توضیح بدید؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

tayebe68 پاسخ داده:

کجاشو متوجه نمیشید ؟

ارسال:

water1it پاسخ داده:

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  کجاشو متوجه نمیشید ؟
چرا در نمودار اول، هسته دوم بعد از این که اولین بار نخ ۴رو آورده ۲ ثانیه نخی وارد نکرده؟

ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ب.ظ)water1it نوشته شده توسط:  
(13 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  کجاشو متوجه نمیشید ؟
چرا در نمودار اول، هسته دوم بعد از این که اولین بار نخ ۴رو آورده ۲ ثانیه نخی وارد نکرده؟
سلام دلیلش اینه که نخ t3 دو ثانیه زمان اجرا داره یا همون C و دقت کنید که بعد ۶ ثانیه باید بره مموری یا M ! بعد نخ T4 دو ثانیه زمان اجرا داره همون C که براش اعلام شده. !بعد باید دوباره ۲ ثانیه زمان مموری بره M . خب پس چون قراره T3 , T4 روی این هسته باشه هیچکدومشون نمیتونن تو این دوثانیه توی CPU باشن.پس اون ۲ ثانیه بیکار میمونن.بعد t4 که دوثانیه که زمان مموری شو انجام بده میرسیم به زمان ۶ که میتونه وارد بشه و دوثانیه دیگ زمان اجرا بره بعد چون t3 کار مموری اش یعنی ۶ ثانیه تموم شده میتنوه اجرای بعدیش که معادل ۴ ثانیه هستش رو انجام بده.

۰
ارسال:

friends پاسخ داده:

متاسفانه تو کلید نهایی سنجش هم گزینه ۲ صحیح اعلام شد کاشکی می شد فهمید که طراحا از چه راهی حل می کنند مسائل رو...

۰
ارسال: #۱۰

asiehmohammadian پاسخ داده:

دوستان میشه یکی ازاول وواضح توضیح بده Huh
من اصلا نمیفهمم چکارمیکنه

ارسال: #۱۱

hosshah پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ب.ظ)asiehmohammadian نوشته شده توسط:  دوستان میشه یکی ازاول وواضح توضیح بده Huh
من اصلا نمیفهمم چکارمیکنه

سلام توضیح حل دکتر حقیقت رو میخواین؟ چون به نظر من ایشون درست حل کرده
ولی این آقا یا خانم SMHB اومد یه تزی داد و رفت. خب عزیز من اگه میگی اشتباه حل کرده شما بیا درستشو حل کن ما هم ببینیم
منم اگه سر جلسه بودم مثل دکتر حقیقت حل میکردم ولی مثل اینکه گزینه یه چی دیگه شده

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ب.ظ)SMHB نوشته شده توسط:  شما باید روشی رو بلد باشید که طراح ها قبول دارن و کتابی رو بخونید که طراح ها قبول دارن.

نه کتاب و روش های توصیه شده توسط استاد دانشگاه آزاد قزوین (آقای حقیقت) ...

همین سوال نخ های پارسال کامپیوتر رو عمرا کسایی که کتاب پارسه رو خونده باشن نمیتونن جواب بدن. ولی این مطالب بسیار راحت توسط کسایی که کتاب سیلبرشاتز رو میخونن جواب داده میشن

دوست عزیز شما که یه بحث جدید میکنی و به حل دکتر حقیقت اعتراض میکنی بیا حل خودت رو بنویس تا ما هم ببینیم نه اینکه فقط شعار
در ضمن این دکتر حقیقت هم داره بیشتر حرف های تننباوم رو میزنه و خودتون هم میدونید که تننباوم یه سر و گردن از سیلبرشاتز و استالینگز بالاتره چون کار عملی کرده (سیستم عامل Minix و البته سیستم عامل لینوکس رو هم شاگردش طراحی کرده یعنی لینوس ترووالدز)
شما اگه میگی این حل غلطه لطفا حل درست رو بده

ارسال: #۱۲

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ ق.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  سلام توضیح حل دکتر حقیقت رو میخواین؟ چون به نظر من ایشون درست حل کرده
ولی این آقا یا خانم SMHB اومد یه تزی داد و رفت. خب عزیز من اگه میگی اشتباه حل کرده شما بیا درستشو حل کن ما هم ببینیم
منم اگه سر جلسه بودم مثل دکتر حقیقت حل میکردم ولی مثل اینکه گزینه یه چی دیگه شده

سلام
آره
من حل دکتر حقیقت وخوندم ولی اصلا نفهمیدم یعنی اصلا نمیفهمم چکارمیکنه
ممنون میشم باجزییات توضیح بدید

ارسال: #۱۳

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۰ ق.ظ)asiehmohammadian نوشته شده توسط:  سلام
آره
من حل دکتر حقیقت وخوندم ولی اصلا نفهمیدم یعنی اصلا نمیفهمم چکارمیکنه
ممنون میشم باجزییات توضیح بدید

خواهش میکنم
من گزینه ۱ رو توضیح میدم دیگه بقیش هم مثل همینه
مثل همون نمودار های زمانبندی عمل میکنیم و یه ردیف رو به هسته اول که t1 و t2 روش اجرا میشه میدیم و یه ردیف رو به هسته دوم که t3 و t4 روش اجرا میشه
برای هسته یک پیش میریم:
ابتدای کار ۴ واحد CPU به نخ t1 داده میشه و t2 بیکاره.
بعد از ۴ واحد t1 میره سراغ ۳ واحد حافظه و t2 به مقدار ۵ واحد CPU میگیره تا زمان ۹
در زمان ۹ نخ t1 کار با حافظش قبلا تموم شده و ۷ واحد CPU میگیره تا زمان ۱۶ و تو این مدت نخ t2 میره سراغ ۲ واحد حافظه
در زمان ۱۶ نخ t2 بیکاره و به مدت ۶ واحد پردازنده رو میگیره تا زمان ۲۲ و نخ t1 هم که در زمان ۱۶ پردازنده رو ول کرد بعد از ۳ واحد کار با حافظه یعنی زمان ۱۹ کلا خارج میشه
در زمان ۲۲ نخ t2 هم کارش با CPU تموم میشه و میره سراغ ۲ واحد حافظه و نهایتا در زمان ۲۴ کلا کارش تموم میشه و خارج میشه
برای هسته دوم هم مسلما همینجوریه دیگه
ایشالا مفید باشه

ارسال: #۱۴

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۸ ق.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  خواهش میکنم
من گزینه ۱ رو توضیح میدم دیگه بقیش هم مثل همینه
مثل همون نمودار های زمانبندی عمل میکنیم و یه ردیف رو به هسته اول که t1 و t2 روش اجرا میشه میدیم و یه ردیف رو به هسته دوم که t3 و t4 روش اجرا میشه
برای هسته یک پیش میریم:
ابتدای کار ۴ واحد CPU به نخ t1 داده میشه و t2 بیکاره.
بعد از ۴ واحد t1 میره سراغ ۳ واحد حافظه و t2 به مقدار ۵ واحد CPU میگیره تا زمان ۹
در زمان ۹ نخ t1 کار با حافظش قبلا تموم شده و ۷ واحد CPU میگیره تا زمان ۱۶ و تو این مدت نخ t2 میره سراغ ۲ واحد حافظه
در زمان ۱۶ نخ t2 بیکاره و به مدت ۶ واحد پردازنده رو میگیره تا زمان ۲۲ و نخ t1 هم که در زمان ۱۶ پردازنده رو ول کرد بعد از ۳ واحد کار با حافظه یعنی زمان ۱۹ کلا خارج میشه
در زمان ۲۲ نخ t2 هم کارش با CPU تموم میشه و میره سراغ ۲ واحد حافظه و نهایتا در زمان ۲۴ کلا کارش تموم میشه و خارج میشه
برای هسته دوم هم مسلما همینجوریه دیگه
ایشالا مفید باشه
یک دنیا ممنونم کاملا متوجه شدم
لطف کردیدSmile

ارسال: #۱۵

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۲۰ ب.ظ)asiehmohammadian نوشته شده توسط:  یک دنیا ممنونم کاملا متوجه شدم
لطف کردیدSmile

خواهش میکنم
ولی کاش این دوستمون که میگفت غلطه میومد راه حلشو میگفت

۰
ارسال: #۱۶

mj.net پاسخ داده:

من توی این سوال دو تا سوال دارم.
یکی اینکه توی سوال ذکر نشده حافظه مشترک و انحصاری هست یا نه. مثلا اگر حافظه رو مشترک بگیریم گزینه ی یک بین زمان ۴ تا ۸ نخ هدر میره و ATT هم برابر ۷۷/۴ میشه. پس کمترین زمان رو نداره دیگه.
حالا باید کدوم حالت رو در نظر بگیریم ؟؟؟ حافظه انحصاری هست کلا آیاااا ؟؟؟؟ سوالایی دیدم که حافظه مشترک و انحصاری بوده

مورد دوم هم اینکه گزینه دو و سه که هر دو مدت زمان بیکار بودن نخ ۱ ثانیه هست. پس بر چه اساسی گزینه ۳ انتخاب شده ؟

ارسال: #۱۷

SMHB پاسخ داده:

به حل های دکتر حقیقت خیلی اعتماد نداشته باشید

ارسال: #۱۸

fsi2013 پاسخ داده:

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ب.ظ)SMHB نوشته شده توسط:  به حل های دکتر حقیقت خیلی اعتماد نداشته باشید

عجب!Big Grin

ارسال: #۱۹

SMHB پاسخ داده:

شما باید روشی رو بلد باشید که طراح ها قبول دارن و کتابی رو بخونید که طراح ها قبول دارن.

همین سوال نخ های پارسال کامپیوتر رو عمرا کسایی که کتاب پارسه رو خونده باشن نمیتونن جواب بدن. ولی این مطالب بسیار راحت توسط کسایی که کتاب سیلبرشاتز رو میخونن جواب داده میشن

ارسال: #۲۰

masoud67 پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ب.ظ)SMHB نوشته شده توسط:  شما باید روشی رو بلد باشید که طراح ها قبول دارن و کتابی رو بخونید که طراح ها قبول دارن.

دلیل اینکه این گونه سوالات حل نمیشه ، اینه که اکثر اساتید از روی مرجع اصلی سیستم عامل، یعنی استالینگز تدریس میکنن و نه سیلبر

سوالاتی که اختلاف هست، دقیقا دلیلش اینه که سیلبر با استالینگز اختلاف داره
اگر سیلبرشاتز شخصا بیاد و سوالی که طراح بر مبنای کتاب استالینگز داده رو حل کنه، ممکنه غلط حل کنه

نکته دیگه، طراحای سوال همین اساتید دانشگاه ها هستند. که بعضی ها ممکنه از روی استالینگز سوال طرح کنن و بعضی از روی سیلبر و این سلیقه ای هست ولی متاسفانه این سلیقه نتیجه اش میشه، گزینه های متفاوت در سوالات سنجش

همین دکتر حقیقت که شما میگید ، فعلا بهترین کتاب کنکور سیستم عامل را داره و هیچ کسی هم منکرش نیست. پس واقع بین باشید

ارسال: #۲۱

fsi2013 پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۸ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ب.ظ)SMHB نوشته شده توسط:  شما باید روشی رو بلد باشید که طراح ها قبول دارن و کتابی رو بخونید که طراح ها قبول دارن.

دلیل اینکه این گونه سوالات حل نمیشه ، اینه که اکثر اساتید از روی مرجع اصلی سیستم عامل، یعنی استالینگز تدریس میکنن و نه سیلبر

اگر سیلبرشاتز شخصا بیاد و سوالی که طراح بر مبنای کتاب استالینگز داده رو حل کنه، ممکنه غلط حل کنه

نکته دیگه، طراحای سوال همین اساتید دانشگاه ها هستند. که بعضی ها ممکنه از روی استالینگز سوال طرح کنن و بعضی از روی سیلبر و این سلیقه ای هست ولی متاسفانه این سلیقه نتیجه اش میشه، گزینه های متفاوت در سوالات سنجش

همین دکتر حقیقت که شما میگید ، فعلا بهترین کتاب کنکور سیستم عامل را داره و هیچ کسی هم منکرش نیست. پس واقع بین باشید

من شخصا ایرادی به حل دکتر حقیقت نمی بینم ، سوالم به نظرم سخت نبوده ، تنها چیزی سوال رو سخت کرده یه کم گنگ بودنشه!ولی با توضیح دکتر حقیقت میشه کامل فهمید چی به چیه
بحث time sahring هستش ، و نکته خاصی هم نداره

ارسال: #۲۲

SMHB پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۸ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ب.ظ)SMHB نوشته شده توسط:  شما باید روشی رو بلد باشید که طراح ها قبول دارن و کتابی رو بخونید که طراح ها قبول دارن.

دو دانشگاه برتر تهران کتاب سیلبرشاتز تدریس میشه نه استالینگز. کتاب آقای حقیقت صرفا ادیت شده کتاب تنباوم هست. شما بهتره واقع باشید و ببینید که مباحثی مثل نخ ها یا Priority inversion 0 (سوال اول کنکور ۹۱) در کتاب ایشون پوشش داده نشده و کسایی که کتاب سیلبرشاتز میخونن به راحتی به این مباحث پاسخ میدن.

ضمنا این سوال هم اشتباه حل کردن و همین طور که می بینید به گزینه غلط هم رسیدند. در هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند

ارسال: #۲۳

masoud67 پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)SMHB نوشته شده توسط:  دو دانشگاه برتر تهران کتاب سیلبرشاتز تدریس میشه نه استالینگز. کتاب آقای حقیقت صرفا ادیت شده کتاب تنباوم هست. شما بهتره واقع باشید و ببینید که مباحثی مثل نخ ها یا Priority inversion 0 (سوال اول کنکور ۹۱) در کتاب ایشون پوشش داده نشده و کسایی که کتاب سیلبرشاتز میخونن به راحتی به این مباحث پاسخ میدن.

ضمنا این سوال هم اشتباه حل کردن و همین طور که می بینید به گزینه غلط هم رسیدند. در هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند
اگه منظورت سوال فضای پیمای رهیاب بوده که اصلا نیازی به سیلبرشاتز نبوده و صرفا کسی بلد باشه نخ چی هست جواب میده.
شما یه نگاهی به سوالات کنکور در مورد الگوریتم Scan بنداز. بعضی هاش با فرضی که سیلبر در مورد scan گرفته حل نمیشه. (فرضش باشه با خودت)
و کسی که سیلبر خونده باشه و این سوالا رو حل کنه به جواب غلط میرسه.
البته بعضی هاش هم با فرض تنبام و استالینگز جور نیست که قبلا هم گفتم به دلیل مرجع گرفتن کتابهای مختلف توسط طراحهای مختلف هست

واقع بینی که گفتم در مورد منبع اصلی سیستم عامل نبود. بلکه در مورد خود کتابی بود که دکتر حقیقت نوشته و اینکه فعلا بهترین کتاب سیستم عامل برای کنکور هست. شما کتابی بهتر از کتاب ایشون سراغ دارید بفرمایید تا واسه دانشجوهای سال دیگه توصیه کنیم.

و نکته آخر، اگر شما انقدر به مباحث سیلبرشاتز مسلط هستید لطف کنید این سوال را حل کنید ، بلکه ما نظرمون از دکتر حقیقت برگرده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  درخواست حل تست IT_87 maryam_en ۱ ۱,۵۲۷ ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۷۵ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  سوال ۵۶ شبکه IT91 در مورد پروتکل TCP nafas_70 ۶ ۷,۶۶۶ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: *tarannom*
  سمافور IT94 Hopegod ۴ ۳,۰۰۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  پروژه در شرایط اضطراری IT95 Hopegod ۶ ۲,۴۸۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۴۹ ب.ظ
  مرتب سازی درجی IT95 Hopegod ۲ ۱,۹۶۷ ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
Wink حافظه IT95 Hopegod ۳ ۱,۸۲۹ ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
  جدول صفحه چند سطحی IT94 Hopegod ۴ ۳,۰۵۴ ۰۴ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۵۹ ب.ظ
  منطق it95 Hopegod ۵ ۲,۳۸۲ ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۳۵ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close