زمان کنونی: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

وابستگی و رابطه ها!

ارسال:

fulgent پرسیده:

وابستگی و رابطه ها!

دوستان میشه در حل سوال زیر کمک کنید؟
[تصویر:  241200_59252431722189811432.jpg]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

RE: وابستگی و رابطه ها!

کدوم گزینه زده؟

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۳ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  کدوم گزینه زده؟

به نظرم جواب خودش از اول غلطه!
جوابش اینه:
[تصویر:  241270_82603619415539708484.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

g_monireh پاسخ داده:

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۰ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  دوستان میشه در حل سوال زیر کمک کنید؟
[تصویر:  241200_59252431722189811432.jpg]

یکی نیست به این سوال جواب بده . من خیلی توی این مبحث مشکل دارم. اگر امکان داره یه راهنمایی یا راهکار واسه تشخیص سطوح نرمال بدید. تشکر

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

این سوال درسته.جوابشم درسته مشکلتون چیه؟!!!!
اول باید تمام وابستگی ها رو از این مجموعه ای که بهتون دادن در بیارین...بعدش از بین تمام وابستگی ها باید دنبال وابستگی هایی بگردید که توش سه صفت S1 ,S3 , S4 باشن فقط این سه تا وصفت دیگه ای نباشه ..که فقط همین دو تا وابستگی که توی پاسخ نوشته وجود داره بقیه شم که جواب تشریحی نوشته ...کلید کاندید S1S3 و S3S4 هست که واضحه که S1-->S4 مشکل BCNFایجاد کرده چرا که S1دترمینانه در صورتی که کلید کاندید نیست..

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۳ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  این سوال درسته.جوابشم درسته مشکلتون چیه؟!!!!
اول باید تمام وابستگی ها رو از این مجموعه ای که بهتون دادن در بیارین...بعدش از بین تمام وابستگی ها باید دنبال وابستگی هایی بگردید که توش سه صفت S1 ,S3 , S4 باشن فقط این سه تا وصفت دیگه ای نباشه ..که فقط همین دو تا وابستگی که توی پاسخ نوشته وجود داره بقیه شم که جواب تشریحی نوشته ...کلید کاندید S1S3 و S3S4 هست که واضحه که S1-->S4 مشکل BCNFایجاد کرده چرا که S1دترمینانه در صورتی که کلید کاندید نیست..

توی نرمال سازی ما هیچ وقت نمیریم همه ی وابستگی های ممکن رو پیدا کنیم ، بر اساس همین چیزی که داریم قضاوت میکنیم. چرا این جا این رابطه رو از روی وابستگی ها استنتاج کرده؟

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

مساله اینجاست که رابطه ی اصلی رو تجزیه کرده ما باید بدونیم وابستگی های این رابطه ی جدید چیه یا نه! حالا گفتم کلشو بدست بیاریم برا دوستمون گفتم که چیزی رو از قلم نندازه و مطمئن باشه که همه ی وابستگی های مخفی که بین S1 , S3 , S4 از طریق صفت های دیگه ایجاد میشه رو بدست آورده ..وسط کار خودش دستش میاد که بعضی ها رو نباید ادامه بده و به دردش نمیخورن..

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷ ق.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  مساله اینجاست که رابطه ی اصلی رو تجزیه کرده ما باید بدونیم وابستگی های این رابطه ی جدید چیه یا نه! حالا گفتم کلشو بدست بیاریم برا دوستمون گفتم که چیزی رو از قلم نندازه و مطمئن باشه که همه ی وابستگی های مخفی که بین S1 , S3 , S4 از طریق صفت های دیگه ایجاد میشه رو بدست آورده ..وسط کار خودش دستش میاد که بعضی ها رو نباید ادامه بده و به دردش نمیخورن..

آهان. پس اینجا چون ما یک رابطه خاص از توی این جدا کردیم میریم و همه وابستگی های ممکن رو پیدا میکنیم.
ولی اگر برای خود همین مجموعه میخواستیم سطح نرمال رو پیدا کنیم. صرفا به همین روابط موجود اکتفا میکردیم. درسته؟

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

بازم میگم لازم نیست همه شو در بیارین بستگی به مهارتتون داره اگه چشمی میتونید حدس بزنید با کدوم وابستگی ها میشه به این سه صفت رسید و وابستگی های مخفی بین این سه صفت رو پیدا کنید که بهتر....برای کل رابطه که باید همه ی وابستگی ها رو بدونید تا یهو توش وابستگی تابعی کامل یا با واسطه یا ..پیدا نشه که کارتون خراب بشه..

ارسال: #۱۰

fulgent پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰ ق.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  بازم میگم لازم نیست همه شو در بیارین بستگی به مهارتتون داره اگه چشمی میتونید حدس بزنید با کدوم وابستگی ها میشه به این سه صفت رسید و وابستگی های مخفی بین این سه صفت رو پیدا کنید که بهتر....برای کل رابطه که باید همه ی وابستگی ها رو بدونید تا یهو توش وابستگی تابعی کامل یا با واسطه یا ..پیدا نشه که کارتون خراب بشه..

متشکرم آنجلای عزیز...
یعنی ما باید اول کلید رابطه رو پیدا کنیم و بعد S1-->S4 هم از توی پیدا کردن کلید رابطه بدست میاد؟
من برای حل این سوال S1-->S4 رو بدست نیاوردم یعنی فکر می کردم باید از همون اطلاعاتی که داده استفاده کنم و وابستگی جدیدی اضافه نکنم!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۵۱۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رابطه n~1 Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۸۰ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  توصیه های مهم در رابطه با انتخاب رشته (مهم) Happiness.72 ۰ ۱,۹۷۹ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  رابطه چند به یک somayeh afsh ۰ ۱,۵۹۴ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: somayeh afsh
  وابستگی تابعی Happiness.72 ۱ ۲,۱۰۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۶:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  حل رابطه جایگذاری با تکرار rahkaransg ۱ ۲,۰۲۳ ۱۷ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  جواب رابطه های بازگشتی rahkaransg ۰ ۱,۷۰۷ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  تقسیم در جبر رابطه ای Ella ۱ ۲,۰۶۶ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Ella
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۷۲۶ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  وابستگی معکوس e.shrm ۱ ۲,۷۳۱ ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close