زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

با قصد انتخاب هوش مصنوعی در ارشد ، کارشناسی نرم افزار بخوانم بهتر است یا آی تی؟

ارسال: #۱۶
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۴ ق.ظ
RE: با قصد انتخاب هوش مصنوعی در ارشد ، کارشناسی نرم افزار بخوانم بهتر است یا آی تی؟
(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  ای مردممممم از دست سیگنال و ریاضیات آخه بعضی بچه ها فکر میکنند رشته هوش تو ارشد همون درس هوش مصنوعی تو کارشناسی است که پاس کردند نمیدونند چه خبره

دقیقا...

منم به هوش علاقه دارم اما با اساتید که مشورت کردم گفتن برو نرم بعد چند تا درس که علاقه داریو از هوش پاس کن و پایان نامتو هوشی بردار. دیگه از شر درسهای سخت هوش مثله سیگنالو ریاضیاش خلاص شدم.
عوضش درسایی مثل خبره - داده کاوی - الگوریتم های تکاملی رو خوندم و پایان ناممو هوشی برداشتم...

البته قبولی تو هوش آسونتره...

وظیفه تو تغییر جامعه نیست ، وظیفه تو تغییر خودت است. امام علی(ع)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MAG
ارسال: #۱۷
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۲۸ ق.ظ
RE: با قصد انتخاب هوش مصنوعی در ارشد ، کارشناسی نرم افزار بخوانم بهتر است یا آی تی؟
(۲۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۷:۴۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)MAG نوشته شده توسط:  اگه بخوایم از نظر درس هایی که میخونیم مقایسه کنیم آی تی و نرم افزار داداشن ! تفاوت زیادی با هم ندارن. منظور من مدرکی که میگیریم هست.

اکثر استادای ما که هوش هستن، کارشناسی سخت افزار بودن. در ضمن شما باید به این نکته توجه داشته باشین که اگه میرید هوش باید با مباحثی مثل: سیگنال، ریاضی مهندسی، آمار، خود درس هوش مصنوعی(:دی) آشنا باشید که فکر کنم هیچ کدوم از اینا رو توی آتی شما نمیتونی بگیری.

در کل اکثرا توهم علاقه به هوش مصنوعی رو دارن که امیدوارم شما از این نوع نباشید.

با اجازتون همه ی درسای مذکور در دوره های کاردانی و کارشناسی آی تی پاس میشن.
ارسال: #۱۸
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۰۳ ب.ظ
اصلا بیا it بخون. هم جذاب تره هم بازار کارش بهتره

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
ارسال: #۱۹
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۵۴ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  اصلا بیا it بخون. هم جذاب تره هم بازار کارش بهتره

به نظرتون کدوم گرایش آی تی برام بهتره؟
نظرتون راجع به رشته شبکه چیه؟
ارسال: #۲۰
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۸ ب.ظ
بستگی به علاقت داره. توی کارشناسی هم مباحث برنامه نویسی و طراحی وب هست، هم شبکه، هم مدیریت و تجارت الکترونیک، امنیتم درس اختیاریه که توی ارشد میتونی یکیشو انتخاب کنی .
It نسبت به نرم افزار آسون تره ولی از طرفی ظرفیت پذیرشش توی ارشد کمتر

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
ارسال: #۲۱
۲۴ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۲۶ ق.ظ
برای هوش سیگنال و سیستم خیلی مهمه. اگه تو لیسانس پاس نکرده باشید هم بعداً بهتون پیش‌نیاز می‌زنند. در امتحانش درس مدار هم خیلی مهمه. بر این اساس آی‌تی پوشش بهتری از دروس مورد نیاز داره. ولی من باشم کلاً نه آی‌تی می‌رم و نه فوق رو هوش Big Grin
حیف نرم‌افزار نیست؟

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , MAG , Amoojan
ارسال: #۲۲
۲۴ آذر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ ب.ظ، توسط montazer.)
سلام دوستان

البته شرط اول علاقتونه، این به این جهته که رشته هوش مصنوعی خیلی وسیعه، هم مفاهیم آی تی می توانه شامل یکسری از گرایشات تخصصیش بشه و خصوصا مفاهیم نرم افزار. پس اول باید خودتون ببینید اینکه به هوش مصنوعی علاقه دارید علاقتون بیشتر در کدام بخشش هست، مثلا مباحث پردازش تصویر، پردازش سیگنال اگه مدنظرتونه خب آی تی بخونید ضرر نمیکنید که البته می تونه بهتون کمک کنه. اما اگر مباحثی مثل پردازش های تکاملی و الگوریتم ها هوشمند که قسمت های قشنگ هوش مصنوعی شامل اونه، مدنظرتونه اون وقت دونستن مفاهیم نرم افزاری و الگوریتمیک کامپیوتر رو نیاز دارید و بهتره نرم افزار خونده باشید.
اینکه بگید فقط به خاطر درسهایی مثل سیگنال آی تی بخونید من اصلا قبول ندارم چون من خودم در کارشناسی نرم افزار خوندم، درس سیگنال درسته که ماهیتش با درس های دیگه در کارشناسی ارشد هوش فرق داره ولی مفاهیم پایش کلا ریاضی مهندسی است و این ریاضی مهندسی رو در نرم افزار هم دارید.
پس اول خوب ببینید که برای آیندتون به چه زمینه ای بیشتر علاقه دارید و بعد تصمیم نهایی رو بگیرید.
اینکه رشته های وابسته به کامپیوتر رو و اصلا کلا رشته ها رو باهم مقایسه کنیم درست نیست. هیچ وقت یک رشته به تنهایی نمیتونه همه مشکلاتو حل کنه. اینکه شما آی تی بخونید و بعد هوش هم فکر نمیکنم در نهایت برای جذب هیئت علمی عامل خیلی مهمی باشه، مهم سوابقتون در این دوران و موضوعات پایان نامه هاتون و درس هایی که پاس کردید هست، همونطور که در اکثر دانشگاه ها اکثر استادای رشته هوش مصنوعی تخصص برق دارند.

موفق باشید

چیزی را که نمی توانی فراموش کنی بدست آور
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , masoomeh_s , MAG , sss , hubble , پشتکار
ارسال: #۲۳
۲۸ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۸ ب.ظ
خوشحال میشم بقیه دوستان هم نظراتشونو بگن.
ارسال: #۲۴
۲۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۰۸ ب.ظ
من خودم دارم ارشد هوش می خونم ، به شما هم توصیه می کنم ارشد هوش بخونین Smile، ارشد مهندسی نرم افزار خیلی از دوستام هستن همین دانشگاه که خودشونم قبول دارن رشته بسته و تئوری شده ، به عنوان مثال ما ترم اول DSP داشتیم که درس فوق العاده ای بود هم چنین پردازش تصویر دست خط و صدا و ... رو تو همون تزم ۱ یاد گرفتیم که جذابیت بالایی داره Smile و همچنین کاربرد.
ترم دومم یکی از بهترین درسایی که می تونستم بهش فک کنم به اسم "سنجش از راه دور" که به تحلیل تصاویر ماهواره ای و هواشناسی و پیدا کردن مواد معدنی مورد نیاز از طریق تصاویر ماهواره ای هستش. امیدوارم به سمت اون چیزی که بهش علاقه دارین کشیده بشین
 سپاس‌گزاری شده توسط: M0TRIX , hubble
ارسال: #۲۵
۲۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۴۳ ب.ظ
نمردیم یه نفرم روحیه داد.

منم میگم درسته سیگنال و مهندسی داره. ولی بلاخره پاس میکنی دیگ فقط این دوتا درس نیستن که.

خودمم خیلی به هوش علاقه دارم ولی ریاضیاتم واقعا ضعیفه ۴ تا درس ریاضی و امار پاس کردم هر چهارتاش با ۱۰ بوده.

خودمم دوس دارم هوش بردارم ولی از حرف بچه ها میترسم
ارسال: #۲۶
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ
منم با ریاضی سر و کله خوبی ندارم ...
ولی اینو بدونیم که علم مخصوصا مهندسی بدون ریاضی معنی نداره ... تموم ایده هایی که تو ذهنت میاد معمولا از ذهنیت ریاضی نتیجه گفته میشه مثلا خودم تو یکی از درسا به یه مسئله ای خورده بودم بعد چند وقت فهمیدم که همون مسئله کانوکس هال تو ریاضی هست. توصیه من اینه رو رشتتون اصولی کار کنید وگرنه میشید یکی که مقاله میخونه و نهایت میتونه اونو کد کنه مگه میشه ریاضی مهندسی و آمار نددونی تو هوش کار کنی خب برو از دانشگاهها آمار بگیر جای اینکه بخوای بدون ریاضی هوشو کار کنی وقت بزار واسه ریاضی.
جالبه کسی میتونه درک کنه که امنیت و مسائل و ایده ها که تو دل زبون های برنامه نویسی هست چقدر ریاضی داره مثلا کتاب فاندامنتال پروگرمینگ لنگوییچ دانشگاه ام آی تی همینو میگه آدم متحیر میشه. جای بازی بازی سعی کنیم به علم برسیم

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۸۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۱۶۷ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۳۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close