زمان کنونی: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳, ۰۵:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خواندن درس زبان

ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۳ ب.ظ
خواندن درس زبان
سلام
من می خوام زبان بخونم و خیلی وقت هست که زبان نخوندم!
به نظر شما چه طور شروع کنم و از چه کتابیایی؟ و چه کلمه هایی؟؟
هرکس هرچی میدونه کمک کنه!Blush
انرژی مثبت، در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

به تالار زبان منتقل شد.

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط SaMiRa.e.)
RE: خواندن درس زبان
این که فرمودید خیلی وقته زبان نخوندید ، اصلا نگران نباشید ،
درسته زبان فرار هست ولی شما با هرکتابی شروع کنید میتونید سریع مثل قبل بشید .
کافیه یه چند تا فرهنگ لغت داشته باشید هم انگلیسی به انگلیسی و هم انگلیسی به فارسی Big Grin البته برای شروع Smile

اگر برای ارشد میخونید که پیشنهاد میکنم کتاب زبان تخصصی پارسه و ۵۰۴ رو بخونید .
یک نگاه هم به مصاحبه های دوستان بکنید خیلی کمکتون میکنه برای منبع .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۱-۱ , soheila2012
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۴۲ ق.ظ
خواندن درس زبان
سلام
من هم همین مشکل رو دارم!البته نمی دونم شما در گرامر چقدر وارد هستید ولی من از زبان خیلی فاصله گرفتم!!
با توجه به اینکه ترم بعد ترم ۹ام هست.. وقت زیادی برای خواندن کنکور ندارم و همه چیز برای کنکور امسال من بستگی به تابستان دارد!!! برای همین نمیتوانم وقت زیادی برای زبان بذارم!! به نظر من برای شروع از پایه ی زبان فقط کتاب های تست کافی نیست!!
خوشحال می شم کسی اگر در مورد نحوه ی خواندن و زمانبندی مناسب درس زبان و موازی خواندن با دروس دیگر اطلاعات خوبی دارد راهنمایی کند!
با تشکر
۰
۰
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ ق.ظ، توسط SaMiRa.e.)
خواندن درس زبان
(۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۴۲ ق.ظ)hadis31 نوشته شده توسط:  خوشحال می شم کسی اگر در مورد نحوه ی خواندن و زمانبندی مناسب درس زبان و موازی خواندن با دروس دیگر اطلاعات خوبی دارد راهنمایی کند!

برای گرامر فرقی نداره چه کتابی بخونید ، مثلا زبان عمومی ( هرانتشاراتی باشه فرقی نمیکنه ) بگیرید خیلی خوب همه رو توضیح داده .
حتی میتونید تو اینترنت سرچ کنید .
درباره خوندن زبان توصیه میکنم هر روز حدود یکساعت براش وقت بگذارید . ( حتی شده آخر شب بعد از خوند دروس دیگه )
زبان درسی هست که باید مدام تکرار بشه تا لغاتش فراموش نشه .
بهترین راه هم برای یاد گیری لغت و حتی گرامر خواندن متن و جمله هست .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Somayeh_Y , hadis31 , مرتضی صفری
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۰ ق.ظ
خواندن درس زبان
با تایید صحبت های دوست عزیزم سمیرا خانم، چند نکته رو هم من اضافه می کنم.
اگه گرامر تون ضعیفه، خیلی روی سوالای گرامر حساب باز نکنید مگه اینکه وقت زیادی داشته باشید. گرامر رو لازم نیست همه اش رو بخونید، بعضی بخش های مثل معلوم و مجهول سنگینه از اونا بگذرید و مباحثی مثل شرطی ها و یا جملات سببی که آسونتر هست رو بخونید. یه نگاهی به کنکور سال های قبل بندازید دستتون میاد که از روی کدوم بخش ها باید بپرید و نخونده رد بشد.

بر خلاف گرامر که سقفش محدوده، لغت اینطور نیست. و به نظرم ارشد منبع خاصی نداره، البته ۵۰۴ توسط خیلی از اساتید توصیه شده. بنظرم همون یه کتاب رو کامل و دقیق بخونید و تمرین هاش رو حل کنید. چیزی حدود ۲۵۰۰ لغت یاد میگیرید.
معنی لغت رو در جمله یاد بگیرید و حفظ کنید.
از وقت های مرده، مثلا زمانی که توی مسیر رفت و امد هستید، برای حفظ و یاداوری لغات کمک بگیرید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , yasermrz , hadis31 , tayebe68 , IT.girll
ارسال:
۰۴ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۵ ب.ظ
RE: خواندن درس زبان
(۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)۱-۱ نوشته شده توسط:  سلام
من می خوام زبان بخونم و خیلی وقت هست که زبان نخوندم!
به نظر شما چه طور شروع کنم و از چه کتابیایی؟ و چه کلمه هایی؟؟
هرکس هرچی میدونه کمک کنه!Blush
salam bebinid aval b sathe khodetoon nega konid.. manam 4 sale zaban nega nakardam vali alan matn bezaran jolom daghigh mifahmam chye... zaban faghat kalame nis.. 504 va 1100 faghat kalamas... makhsoosan age 1100 bekhooni k kolan bikhial mishin chon kheyli sakhte kheyli... man b onvane ye doos migam..ketabaye vocabulary in use bekharin chand jelde avalesho.. chon jeldaye balash dobare sakhtan.. va basic grammer in use.. bebinid iman dashte bashhid.. rah mioftin.. 100% movafagh bashin

هیچ هیولایی خطرناک تر از انسان نیست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۸,۱۷۳ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۶۴۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۶۴۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کسی در ارتباط با درس فهم زبان اطلاعی داره؟ trace4ward ۰ ۱,۹۰۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: trace4ward
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۷۷۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  خواندن گروهی برای استخدامی خرداد ۹۷ delnian ۱۸ ۱۲,۵۶۷ ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۹۳۵ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  خواندن گروهی برای دکتری هوش مصنوعی Mehdi37_mehdi ۶ ۶,۲۰۱ ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس زبان ماشین و اسمبلی دانشگاه فردوسی jazana ۶ ۴,۷۰۲ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saber523

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close