زمان کنونی: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳, ۱۲:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات مربوط به درخت - تعداد زیردرخت های فراگیر

ارسال:

aamitis پرسیده:

سوالات مربوط به درخت - تعداد زیردرخت های فراگیر

در سوال ۹ منظور از مولفه چیه؟ یه توضیح در مورد حلش هم بدید متشکرم

سوال ۲۷ هم نمیدونم چطوری بدست میاد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سوالات مربوط به درخت

سلام. تا اونجا که یادمه هردو سوال در انجمن مطرح شدن.
هر گراف غیر همبند از چند مولفه همبند تشکیل میشه. درواقع هر "زیرمجموعه از رئوس بهمراه یالهای متصل همبند" از یک گراف غیر همبند که با هیچ راس دیگری مجاورت نداشته باشن یک مولفه محسوب میشن.

۰
ارسال:

mhm-pc پاسخ داده:

RE: سوالات مربوط به درخت

سوال ۹:
سوال از ما کمترین تعداد یال را میخواد
یک گراف همبند زمانی که درخت باشد کمترین یال را داره
پس طبق صورت سوال k مولفه یعنی k درخت داریم که تعداد یال هر درخت مساوی ست با: [tex]n-1[/tex]
پس:
[تصویر:  gif.download?min%28m%29%3D%28n1-1%29&...nk-k%3Dn-k]

پس: [tex]m\geq n-k[/tex]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال ۲۷:
اول تو ذهنتون شماره گذاری کنیدSmile راس بالا=۱ , راس پایین اولی از چپ=۲ , راس پایین دومی از چپ=۲ , سومی=۴ , چهارمی=۵
گراف دارای هفت یال و پنج راس میباشد و برای اینکه درخت باشه باید تعداد یالها ۴تا باشه(یکی کمتر از تعداد راس ها). پس باید سه یال را حذف کنیم.تعداد راههایی که میتوان سه یال را حذف کنیم: [tex]\binom{7}{3}=35[/tex]
ولی از این ۳۵تا بعضی مواقع ممکنه که سه یال حذف کنیم ولی باز هم دارای دور باشه:
وقتی دویال متصل به راس۲ و یک یال دیگر حذف شود: [tex]\binom{5}{1}=5[/tex]
وقتی دویال متصل به راس۵ و یک یال دیگر حذف شود: [tex]\binom{5}{1}=5[/tex]
وقتی هر سه یال متصل به راس ۳ حذف شود: [tex]1[/tex]

وقتی هر سه یال متصل به راس ۴ حذف شود: [tex]1[/tex]

تعداد زیر درختهای فراگیر: [tex]35-5-5-1-1=23[/tex]

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سوالات مربوط به درخت

با تشکر از دوستمون آقای mhm-pc باید بگم توی سوال دوم شرط همبندی رو درنظر نگرفتید. یالهای ۱|۵ (بین رئوس ۱ و ۵) و ۱|۴ و ۳|۴ رو حذف کنیم همبند نیست. و بطور متقارن ۱|۲ و ۱|۳ و ۳|۴ رو هم همینطور. جواب میشه ۲۱ که البته من به یه روش دیگه رفتم. ۳ یال پایینی رو درنظر بگیرید. ۸ حالت برای انتخاب یا حذفشون داریم. به ازای هرکدوم از این ۸ حالت ببینیم چند حالت برای ۴ یال بالایی داریم. جواب مسئله میشه جمع این حالت ها.

۰
ارسال:

aamitis پاسخ داده:

تشکر میکنم از دوستان به خاطر محبتی که به من داشتن و با حوصله تمام به سوالاتم جواب دادن

جواب آقای Jooybari خیلی پیچیده هست
و جواب آقای mhm-pc یکی درست که از ین بابت بسیار سپاس گزارم و دیگری اشتباه ،اگر امکان داره بگید از روش خودتون پاسخ صحیحش چطوری میشه؟ مطمئنم راه صحیحی از این روش شما هم وجود دارد اما فعلا به آن فکر نکرده ام

اما روش شما آقای Jooybari من حلش کردم اما به جواب ۲۰ رسیدم اشکال در چیست؟ اشتباه کجاست؟ راه ساده تری وجود ندارد؟ برخلاف دیگر پاسخ های راحت و شیوا و سریعتان این یکی خیلی زمان میبرد . راستی شما چگونه به این درس مسلط شدید و این گونه زیبا پاسخ میدهید؟

Huh

ارسال:

mhm-pc پاسخ داده:

(۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۴۵ ب.ظ)learned نوشته شده توسط:  و جواب آقای mhm-pc یکی درست که از ین بابت بسیار سپاس گزارم و دیگری اشتباه ،اگر امکان داره بگید از روش خودتون پاسخ صحیحش چطوری میشه؟
خوب آقای جویباری که توضیح دادند که من شرط همبندی را در نظر نگرفته بودم. این دو حالتو که در نظر بگیری جواب همون ۲۱ میشه
(۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۵۹ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  با تشکر از دوستمون آقای mhm-pc باید بگم توی سوال دوم شرط همبندی رو درنظر نگرفتید. یالهای ۱|۵ (بین رئوس ۱ و ۵) و ۱|۴ و ۳|۴ رو حذف کنیم همبند نیست. و بطور متقارن ۱|۲ و ۱|۳ و ۳|۴ رو هم همینطور.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سوالات مربوط به درخت

حالت شماره ۳ در شکل شما اشکال داره. تعداد ۴ تاست که شما نوشتید ۳ تا. وقتی یال وسطی رو نداشته باشیم باید یکی از دویال سمت چپ و یکی از دو یال سمت راست انتخاب بشه. میشه ۴ حالت.

اینی که از این روش رفتم بخاطر این بود که راحت میشه تمام حالات رو ازهم جدا کرد. حالت تکراری نداریم و تمام حالات درنظر گرفته میشن. روش آقای mhm-pc سریعتره ولی امکان اشتباه توش هست.

ارسال:

aamitis پاسخ داده:

(۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  حالت شماره ۳ در شکل شما اشکال داره. تعداد ۴ تاست که شما نوشتید ۳ تا. وقتی یال وسطی رو نداشته باشیم باید یکی از دویال سمت چپ و یکی از دو یال سمت راست انتخاب بشه. میشه ۴ حالت.

اینی که از این روش رفتم بخاطر این بود که راحت میشه تمام حالات رو ازهم جدا کرد. حالت تکراری نداریم و تمام حالات درنظر گرفته میشن. روش آقای mhm-pc سریعتره ولی امکان اشتباه توش هست.

عالی بود مرسیییییییییی
مشکلم حل شد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۹۴۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۲۷۵ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۵۴ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۱۶۳ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  عمق درخت ???? rad.bahar ۱ ۲,۲۰۴ ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ازمون های استخدامی فراگیر و امزش وپرورش شانی ۰ ۱,۸۳۹ ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: شانی
  محاسبه ارتفاع درخت.... baharkhanoom ۳ ۷,۶۷۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۷۱۸ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۲۰۴ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  سطح و عمق و ارتفاع درخت remove ۵ ۱۰,۸۷۹ ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mstfvi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close