زمان کنونی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال کنکور ازمایشی مهستان زمانبندی NRU

ارسال:

fsi2013 پرسیده:

سلام دوستان عزیز P1 , P2 که نمیشه نظر شما چیه؟لطفا مختصر توضیح و استدلال تون رو بنویسید تا منم جوابو بذارم و اخرشم یه سوال دیگ بپرسم

فایل‌(های) پیوست شده

۲
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

سلام.
سوال ساده ای هست. در روش NRU براساس بیت M و R تصمیم میگیره که کدوم صفحه برای جایگزینی انتخاب بشه.
در این روش ۴تا کلاس وجود داره:
-------------M ----- R
کلاس اول --۰ ------۰
کلاس دو --۰ ------۱
کلاس سه--۱ ------۰
کلاس چهار--۱ ------۱

منظور از بیت R یعنی زمانی که به اون صفحه رجوعی صورت گرفته.(اگه بهش مراجعه شده باشه، ۱ میشه)
منظور از بیت M یعنی زمانی که محتوای اون صفحه تغییر کرده باشه(اگه تغییر کرده باشه، ۱ میشه).
صفحه بند از کلاس اول شروع میکنه، اگه صفحه ای بیت های کلاس اول رو داشته باشه، برای انتخاب عوض میشه، اگه نه که باید بدنبال صفحه ای با بیت های کلاس دوم باشه، و به این صورت. یعنی ابتدا بهترین انتخاب برای جایگزینی کلاس اول، و بدترین انتخاب هم کلاس چهار هست. پس در اینجا براساس کلاس ها چون کلاس اول وجود نداره، صفحه ای انتخاب میشه که بیت های کلاس دوم رو داشته باشه که جواب میشه P4 .
موفق باشید.

۰
ارسال:

csharpisatechnology پاسخ داده:

در صفحه LRU قابی که زمان آخرین دسترسیش از همه کمتر هست(اخیرا کمترین استفاده شده) برای تعویض انتخاب میشه
در NRU قابی که بیت R اون صفر باشه(یعنی بهش مراجعه نشده)
------
گزینه ی ۳ درسته، یعنی p4

۰
ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

سلام مرسی که جواب دادین کلاس بندی و همه چی درست ولی سوال من اینه که modify کردن یا همون تغییر کردن مهم تره یا run یا همون ا اجرا؟!!!! در مورد کلاسها مشخصه که ۰۰ و ۱۱ هر دوتاشون واضحن میدونیم که ۰۰ بالاترین اولیت خروج رو داره و ۱۱ هم کمترین اولویت خروج رو داره واسه همینم از اول اون دو تارو کنار گذاشتم.حالا سوالم اینه که اهمیت R بیشتره یا M تا اونجا که من میدون وقتی صفحه ای که عوض شده بره بیرون باید نوشته بشه از اون طرف هم میدونم صفحه ای که بهش اجرا رسیده احتمالا براساس خاصیت محلی دوباره بشه برسه حالا انتخاب با کدومه؟!!! جواب سوال هم همینه که شما گفتین ولی من میخوام بدونم ایا کار NRU دقیقا همینه معنی NOT RESENTLY USED ! یعنی اخیرا استفاده نشده! فک کنم باید بگم باهاتون موافقم که NRU اجرا از تغییر کردن واسش مهم تره
حالا یه سوال الگوریتمی هست که M ارزش بیشتری واسش داشته باشه؟

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

R به معنای Refrence هست، و بمعنای ارجاع و نه Run بمعنای اجرا.
در مورد سوال آخرتون هم نمی دونم والا. من ندیدم تو کتاب ها که براساس بیت تغییر صفحه ها صفحه بند عمل کنه.

ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

RE: سوال کنکور ازمایشی مهستان زمانبندی NRU

(۰۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۵۵ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  R به معنای Refrence هست، و بمعنای ارجاع و نه Run بمعنای اجرا.
در مورد سوال آخرتون هم نمی دونم والا. من ندیدم تو کتاب ها که براساس بیت تغییر صفحه ها صفحه بند عمل کنه.

Big Grinسوتی دادم یعنیTongue! ولی ارجاع از طرف cpu هستش دیگ! یعنی یه فرایند در حال اجرا اون صفحه رو میخوادش دیگ Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۳ ب.ظ)csharpisatechnology نوشته شده توسط:  ------
گزینه ی ۳ درسته، یعنی p4
موافقم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

esi پاسخ داده:

من این سوال رفتم نگاه کردم، که متوجه شدم الگوریتم NRU (دومین شانس هم گفته برخی منابع) تو کتاب آقای قهیمی و تننباوم متفاوت گفته شده :
۱- در کتاب فهیمی فقط از بیت R استفاده کرده و اگه این بین ۱ بود صفر می کنه و میره سراغ بعدی تا یه بیت ۰ پیدا کنه یا بگرده به ابتدای لیست لذا طبق کتاب آقای فهیمی گزینه ۳ یعنی P4 درسته.
۲- تو کتاب تننباوم و سیلبرشاتس هم این الگوریتم از کلاس ها استفاده کرده و کلاس R=0,M=1 رو مقدم بر R=1,M=0 دونسته و لذا باز هم گزینه ۳ یعنی p4 درسته.
یعنی کلا گزینه ۳ درسته اما به تفاوت تعریف این الگوریتم تو دوتا منبع دقت کنید. به نظر من که کتاب تننباوم جالب تر و پرکاربردتر باشه( تویه مکینتاش هم استفاده شده).

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  لینک دانلود نسخه ازمایشی ترجمه کتاب یادگیری ماشین میشل انرژی مثبت ۲ ۱۲,۸۴۲ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: forooghfp7078
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۵۸ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۲۲۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۴۰۶ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  زمانبندی آزمون های پارسه و ماهان seede ۰ ۱,۴۷۵ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: seede
Shocked مدیریت روانی و استرس جلسه کنکور و ازمون ازمایشی d_felfelak ۳ ۲,۳۵۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: یه نفر
  الگوریتم های زمانبندی در رایانش ابری *آویژه* ۰ ۱,۴۵۷ ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: *آویژه*
  تستی از ازمون ازمایشی پارسه wskf ۲ ۱,۰۹۹ ۱۶ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
  سوال کنکور ۹۲ IT - زمانبندی نخ ها پرهوده ۱ ۱,۴۱۶ ۰۶ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  تستی از ازمون ازمایشی پارسه wskf ۱ ۱,۰۲۲ ۰۳ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: husen

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close