تالار گفتمان مانشت
بررسی ۳ سوال کنکور ارشد-بانک-سال ۸۹ - نسخه‌ی قابل چاپ

بررسی ۳ سوال کنکور ارشد-بانک-سال ۸۹ - soniasa - 15 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ب.ظ

سلام دوستان خوبم
لطفا این سوالات رو ببینید و در مورد جواباشون بحث کنید

من شخصا فکر می کنم جواب سوال ۳۸ ، گزینه ۲ هستش و سوال ۳۹، گزینه ۱ هست. جواب سوال ۳۷ رو هم فکر می کنم گزینه ۴ باشه. شما چی؟

[تصویر:  108913_1_1379091241.JPG]

بررسی ۳ سوال کنکور ارشد-بانک-سال ۸۹ - yaser_ilam_com - 16 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۳ ق.ظ

در مورد سوال ۳۷ موافق نیستم ببینید باید تعریف تقسیم رو بدونیم یعنی حاصل تقسیم [tex]Q_{1}\div Q_{2}[/tex] ستونهایی از [tex]Q_{1}[/tex] هست که در[tex]Q_{2}[/tex] نیست و ستونهای [tex]Q_{2}[/tex] باید زیر مجموعه ستونهای [tex]Q_{1}[/tex] باشند در مورد اشتراک هم که حداقل باید تعداد صفتها مساوی باشد اما پیوند طبیعی در هر شرایطی ممکن است لذا گزینه دوم درسته .

در مورد سوال ۳۸ نیز با شما موافقم هر دو ستونهای a,b رو به ما میدهند که تکراری ها حذف میشوند .

بررسی ۳ سوال کنکور ارشد-بانک-سال ۸۹ - Mohammad-A - 16 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۵ ق.ظ

سوال ۳۹ هم گزینه‌ی یک درست هست.
از پرانتز داخلی شروع می‌کنیم. در واقع فهرست همه‌ی رکوردها (تاپل‌ها) را خواهیم داشت به جز ردیف‌هایی که فیلدهای name و age با خودشان برابرند که این شرط همیشگی است چه null باشه یا هر مقدار دیگری٬ همواره با خودش برابر هست. مثل ریاضی: x=x همیشه برقراره.
پس فعلاً شد مجموعه رکوردهای Customers به جز مجموعه رکوردهای Customers که دو فیلدشان برابر است در نتیجه تا اینجا یه مجموعه‌ی تهی را خواهیم داشت.
Not Exists میگه وجود نداره این مجموعه‌ی تهی٬ بنابراین باید رکوردهایی داخل مجموعه یا جدول Customers باشه که گزینه‌ی یک درست هست.

گزینه‌ی دوم٬ یه مقدار بی‌معنی هست اما اگر قرار بود یک Query براش ساخته بشه٬ داخلی‌ترین پرانتز میشد.
گزینه‌ی سوم و چهارم هم هیچ الزامی برای null بودن این فیلدها نیست و اگر هم باشه دلیلی بر درست بودن این گزینه‌ها نمیشه.