تالار گفتمان مانشت
هنگ کردن و بوق زدن لپ تاپ مدلhp-G62 - نسخه‌ی قابل چاپ

هنگ کردن و بوق زدن لپ تاپ مدلhp-G62 - رایحه - ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۳ ق.ظ

با سلام به همه دوستان
چند وقتیه که فن کولر لپ تاپم خراب شده بود و به دلیل سهل انگاری پشت گوش مینداختم تا اینکه چند بار بعد بازی کردن باهاش حس می کردم داغ تر از قبل میشهHuh.و ۳ بار پیش اومد که موقع استفاده هنگ میکرد و بوق میزد.Confusedطوری که مجبور بودم از دکمه پاورش خاموشش کنم.Undecided
مدل لپ تاپم hp G62 هست.
به نظر شما مشکلش از کجایه؟ممکنه از فن کارت گرافیکش باشه؟
مشخصات سیستمم اینه:
hp-G62-B54
corei5 - 4G RAM 500G Hard ATI5470/1G

از دوستان مشهدی هم اگه کسی میدونه کجا برای تعمیر این مدل بهتره که ببرم , ممنون میشم راهنمایی کنید.(گارانتی ندارمSad)

مرسی از همه

هنگ کردن و بوق زدن لپ تاپ مدلhp-G62 - one hacker alone - 27 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۱ ب.ظ

سلام دقیقا وقتی هنگ میکرد چه اتفاقی می افتاد
بازی قفل میکرد و بوق پیوسته میداد یا اینکه یه بار بوق میزد؟
اگه در همون صفحه ۱ دقیقه صبر میکردی چی میشد؟

RE: هنگ کردن و بوق زدن لپ تاپ مدلhp-G62 - رایحه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۷ ق.ظ

سلام به شما
والا صفحه که قفل میشد.لپ تاپ هم بوق پیوسته میزد و هیچ اتفاقی نمی افتاد.هیچ کلیدی کار نمیکرد و مجبور میشدم از دکمه پاور خاموشش کنم.البته وقت بازی اینجوری نشد.بعد بازی چند باری که داشتم فیلم میدیدم اینجوری شد...
Huh مرسی از کمکتون Smile

هنگ کردن و بوق زدن لپ تاپ مدلhp-G62 - mosaferkuchulu - 30 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۹ ق.ظ

لپ تاپ منم چند وقت پیش چند بار اینطوری شد!مشکلی نداره!فقط دیگه باهاش بازی های سنگین نکنید.منم چند بار وقتی باهاش بازی سنگین می کردم اینطوری شد!دقیقا موقع تماشای فیلم!البته شدتش از مال شما کمتر بود اما به هر حال هنگ می کرد و بوق می زد.بعد دیگه بازی نکردم این مشکل هم پیش نیومد .

RE: هنگ کردن و بوق زدن لپ تاپ مدلhp-G62 - رایحه - ۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۳۶ ب.ظ

مرسی از راهنمایی شما.پس نیاز به تعمیر نداره...؟ !Smile
گفتم نکنه عیبش نهفته بمونه و با گذشت زمان تشدید شه!Idea

هنگ کردن و بوق زدن لپ تاپ مدلhp-G62 - one hacker alone - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ب.ظ

اتفاقا نیاز داره اما...!
اول از همه باید خیالمون از بابت نرم افزاری راحت باشه
بعد از اینکه تشخیص دادیم این مشکل چه زمانی بروز میکنه باید یه کارایی بکنیم
شما میگین وقت بازی و فیلم
خوب ظاهر قضیه گرافیک رو نشون میده
و برای خلاص شدن از احتمال مشکلات پردازنده شما باید یه پردازش سنگین که CPU رو بخوره انجام بدین مثلا یه برنامه ساده با هر زبانی که دوست دارید بنویسید مثل زیر
main()
{
while(1)
}

اگه مشکلی نداشت پس همون کارت گرافیک مشکوکه
حالا خیالتون از بابت ویروس و پروسه های مشکوک باید راحت بشه و این به خودتون بستگی داره میتونید ویندوز رو عوض کنید اگه اطمینان کامل ندارید
ویندوز جدید نصب کنید یه سر به سایت hp بزنید ببینید ورژن جدیدی برای درایور گرافیک شما اومده یا نه اگه اومده دانلود اگه نه همون قبلی رو نصب کنید و بعد بازی و بشینید بازی کنید اگه حل شد که هیچی اگه نه.....
اگه نه که باید خیالتون از مشکلات محیطی باید راحت بشه مثلا هاردهایی که مشکل دارن تو هوای سرد کار نمیکنن و باید گرم بشن
لپ تاپ من زمستون به خواب زمستانی میره Smile
ببینید هوای اتاق زیاد گرم نیست برای اطمینان لپ تاپ تون رو روی ۲ تا قالب یخ بزارید
اگه باز مشکل داشت بگین تا با جزئیات بیشتر مشکل رو ردگیری کنیم ببینیم مشکل از چیه و از کدوم قطعه هست
راستی یه نکته: لپ تاپ شما که تا حالا تعمیر نرفته؟ باز نشده تا حالا؟