تالار گفتمان مانشت
ایجاد رفرنس به فرمت IEEE به صورت خودکار - نسخه‌ی قابل چاپ

ایجاد رفرنس به فرمت IEEE به صورت خودکار - gogooli - 02 شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۵۷ ب.ظ

بهترین نرم افزار یا سایت برای این که به صورت خودکار رفرنس به مقاله ژورنال و کنفرانس و ... به فرمت IEEE تولید شود چیست؟
من با چندتا کار کردم ولی هرکدوم ایراداتی دارن یکی تعداد نویسنده بیش از دو تا باشه، et al. نمی نویسه، یکی برای کنفرانسی باید خودمان نام نویسنده،... پر کنیم و ایراداتی از این قبیل. شما برای رفرنس نویسی از چی استفاده می کنید؟

ایجاد رفرنس به فرمت IEEE به صورت خودکار - crevice - 02 شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۱۴ ب.ظ

من از Mendeley استفاده میکنم و خیلی راضیم. شما خود مقاله رو درون این نرم افزارها ایمپورت نکنین. یا doi مقاله رو بدید به نرم افزار و یا فایلBibTex مقاله رو دانلود و درون اپلیکیشن import کنین. هر چند باز هم ممکنه نقص و مشکلی وجود داشته باشه زمان رفرنس زدن.
در ضمن مشکل از فرمت نمایش نیست بلکه مشکل از نقص فایل و اطلاعات اپلیکیشن از مقاله هست که برخی مواقع مجبورید خودتون دستی اصلاحش کنین.

RE: ایجاد رفرنس به فرمت IEEE به صورت خودکار - Masoud05 - 02 شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۳۳ ب.ظ

همون نرم افزار مندلی خوبه. فایل مثلا RefMan رو از اسکولار دانلود کنید و اونو با ماوس بکشید تو نرم افزار. خودش همه چیزش میاره. بصورت دستی هم میشه یه رفرنس اضافه کرد. مثلا یه تز یا یه لینک.

ایجاد رفرنس به فرمت IEEE به صورت خودکار - gogooli - 02 شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۰۱ ب.ظ

شما در Mendeley استایل رو IEEE خالی انتخاب می کنین؟ یا اون یکی IEEEها؟ از دو نویسنده بیشتر رو et al. نمی اندازه. اون رو خودم باید دستی درست کنم؟ یا اصلا مهم نیست در فرمت IEEE؟

RE: ایجاد رفرنس به فرمت IEEE به صورت خودکار - Masoud05 - 02 شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۵۱ ب.ظ

(۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۰۱ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  شما در Mendeley استایل رو IEEE خالی انتخاب می کنین؟ یا اون یکی IEEEها؟ از دو نویسنده بیشتر رو et al. نمی اندازه. اون رو خودم باید دستی درست کنم؟ یا اصلا مهم نیست در فرمت IEEE؟

مدل IEEE که اصلا اسم نمیاد تو مقاله، شماره هست Big Grin
اون که اسم میاره و et al داره فرمت APA هست.

RE: ایجاد رفرنس به فرمت IEEE به صورت خودکار - gogooli - 02 شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ب.ظ

(۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۵۱ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۰۱ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  شما در Mendeley استایل رو IEEE خالی انتخاب می کنین؟ یا اون یکی IEEEها؟ از دو نویسنده بیشتر رو et al. نمی اندازه. اون رو خودم باید دستی درست کنم؟ یا اصلا مهم نیست در فرمت IEEE؟

مدل IEEE که اصلا اسم نمیاد تو مقاله، شماره هست Big Grin
اون که اسم میاره و et al داره فرمت APA هست.
در متن مقاله رو نمی گم همه صحبت های من درباره reference انتهای مقاله است
در سایت ها دیدم اون طوری که شما می گین بود. فکر کنم اسم همه نویسنده ها هم بیاد درست باشه.

RE: ایجاد رفرنس به فرمت IEEE به صورت خودکار - Amir V - 04 شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۲۶ ب.ظ

(۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  در متن مقاله رو نمی گم همه صحبت های من درباره reference انتهای مقاله است
در سایت ها دیدم اون طوری که شما می گین بود. فکر کنم اسم همه نویسنده ها هم بیاد درست باشه.
در Reference های انتهای مقاله et. al. لازم نیست.
علاوه بر نرم افزاری که دوستان معرفی کردن، Endnote هم خیلی خوبه من ازش استفاده کردم.
دانلود Endnote:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی در کل بهتره که کم کم Word رو بزاری کنار و مقاله هات رو با Latex بنویسی.

موفق باشی.