تالار گفتمان مانشت
نحوه خواندن مقاله انگلیسی - نسخه‌ی قابل چاپ

نحوه خواندن مقاله انگلیسی - mostafa2012 - 03 شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۱۷ ب.ظ

سلام
من تازه امسال انشاالله میام ارشد....

من توی خوندن مقاله انگلیسی مشکل دارم...باید چن بار برخی جملات بخونم تا ببینم چی ب چیه....

برای کنکور ارشد ۵۰۴ رو خوندم.....الان برخیش یادم رفته ... اگ بشه دارم مرور میکنم....

شما پیشنهاد خاصی برای راحت خوندن pdf مقاله انگلیسی دارید؟؟؟/

باتشکر فراوان!

RE: نحوه خواندن مقاله انگلیسی - codin - 03 شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۱۰ ب.ظ

(۰۳ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۱۷ ب.ظ)mostafa2012 نوشته شده توسط:  سلام
من تازه امسال انشاالله میام ارشد....

من توی خوندن مقاله انگلیسی مشکل دارم...باید چن بار برخی جملات بخونم تا ببینم چی ب چیه....

برای کنکور ارشد ۵۰۴ رو خوندم.....الان برخیش یادم رفته ... اگ بشه دارم مرور میکنم....

شما پیشنهاد خاصی برای راحت خوندن pdf مقاله انگلیسی دارید؟؟؟/

باتشکر فراوان!
جای نگرانی نداره اولش ممکنه سخت باشه اما به مرور بهتر میشین.بهترین کار اینه که تا میتونید مقاله بخونید و راه بیفتید. در شروع میتونید مقاله رو پرینت کرده و زیر کلماتی سختن معنیشونو بنویسید.
یه مساله دیگه اینه که مقاله ها متن های فنی هستن و حتی اگر فارسی هم بود ممکن بود بعضی جمله ها رو مجبور بشید چند بار بخونید تا متوجه شید.

نحوه خواندن مقاله انگلیسی - mostafa2012 - 07 شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۵۴ ق.ظ

سلام مجدد و تشکر از پاسختان

ببخشید استفاده از نرم افزار های لغت مثل Anki خوبه؟ یا حتما یاد داشت....

سوال بعدی هم این که بهتره مقاله بخونیم یا خبر انگلیسی؟ (مقاله از بس طولانی هس و یا شاید ۴ صفحه باشه => اصولا دو ستونه مینویسن و کلی لغت اختصاصی => رغبت آدم میاد پایین....)

لطفا راهکار ارائه دهید.
باتشکر

RE: نحوه خواندن مقاله انگلیسی - saeed313 - 07 شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۱۷ ب.ظ

سلام
برای تقویت تواناییتون تویه خوندن مقاله، بهترین روش خوندن کتاب های تخصصی روشتتون هست...
کتاب هایی مثه ۵۰۴ و الخ مفید هستند ولی شما بیشتر نیاز دارید که بتونید متون تخصصی مربوط با رششتون رو بخونید...