تالار گفتمان مانشت
بررسی LR0 - نسخه‌ی قابل چاپ

بررسی LR0 - joyebright - 01 دى ۱۳۹۳ ۱۰:۱۴ ب.ظ

دوستان به سوال ضمیمه کردم ، در قسمت LL1 مشکلی وجود ندارد اما می خوام بدونم دقیقاً تو کدوم حالت اتومات این گرامر برخورد رخ می ده؟

من بررسیکه کردم وقتی با غیر پایانه D حرکت پیشروی کنیم به برخورد کاهش / انتقال E می رسیم آیا درسته؟

RE: بررسی LR0 - Hamid_0311 - 01 دى ۱۳۹۳ ۱۱:۱۴ ب.ظ

با سلام گزینه ۲ پاسخ صحیح هست
طبق روش چک کردن LL1 بودن سریع میشه چک کرد و میبینم که هست و سریع گزینه ۱ و ۳ حذف میشه از بین ۲ گزینه دیگه باید چک کنیم LR0 هست یا نه که اونم نیست کافیه ۲ تا حالت بکشیم حالت اول ایتم های LR0 بکشیم حالت بعدی کافیه با B انتقال داشته باشیم حالت جدید که پیش میاد هم داخلش کاهش داریم و هم انتقال با سمبل پس تداخل انتقال کاهش رخ میده و LR0 نیست

RE: بررسی LR0 - joyebright - 02 دى ۱۳۹۳ ۱۲:۲۳ ق.ظ

(۰۱ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۱۴ ب.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط:  با سلام گزینه ۲ پاسخ صحیح هست
طبق روش چک کردن LL1 بودن سریع میشه چک کرد و میبینم که هست و سریع گزینه ۱ و ۳ حذف میشه از بین ۲ گزینه دیگه باید چک کنیم LR0 هست یا نه که اونم نیست کافیه ۲ تا حالت بکشیم حالت اول ایتم های LR0 بکشیم حالت بعدی کافیه با B انتقال داشته باشیم حالت جدید که پیش میاد هم داخلش کاهش داریم و هم انتقال با سمبل پس تداخل انتقال کاهش رخ میده و LR0 نیست

مرسی منظور همون کاهش و انتقال غیرپاینه C درسته؟
ممنونم

RE: بررسی LR0 - Hamid_0311 - 02 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۰ ق.ظ

بله منظور همونهWink

RE: بررسی LR0 - fariba.h - 08 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ ق.ظ

برای بررسی LR0 نیازی به ترسیم نیست. همین اینکه از یک غیرپایانه دو قانون دارید که یکی اش به اپسیلون میره دیگری به غیر اپسیلون. نشان دهنده تداخل است. اولی کاهش دارد و دومی شیفت.