تالار گفتمان مانشت
دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - Ametrine - 03 آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳ ب.ظ

سلام،

اشتقاق چپ این سوال رو بلدم فقط نمیدونم که منظورش از فرم متن گونه یا جمله ای چیه!
چیا رو باید بشمارم تو اشتقاق؟!
جواب ۱۹ هست.

[attachment=17077]

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - gogooli - 03 آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۴۲ ب.ظ

به دنباله ای از پایانه ها و غیرپایانه ها که در طی اشتقاق از نماد شروع گرامر بدست می آید فرم جمله ای می گویند....در این سوال باید اشتقاق رو بنویسی و ببینی در این فرم جمله ای هایی که بدست می آید بیشترین طول (تعداد پایانه ها و غیرپایانه ها) چقدر است...

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - Ametrine - 05 آبان ۱۳۹۳ ۰۲:۳۲ ب.ظ

(۰۳ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۴۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  به دنباله ای از پایانه ها و غیرپایانه ها که در طی اشتقاق از نماد شروع گرامر بدست می آید فرم جمله ای می گویند....در این سوال باید اشتقاق رو بنویسی و ببینی در این فرم جمله ای هایی که بدست می آید بیشترین طول (تعداد پایانه ها و غیرپایانه ها) چقدر است...

الان برای این اشتقاق بیشترین طول کدومه؟!
چرا من ۱۹ تا پیدا نمیکنم؟!
[attachment=17093]

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - Ametrine - 06 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ

لطفاً راهنمایی کنید، هرچقدر هم جواب بدیهی و پیش پا افتاده باشه بگید.

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - MiladCr7 - 06 آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ق.ظ

(۰۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ)Ametrine نوشته شده توسط:  لطفاً راهنمایی کنید، هرچقدر هم جواب بدیهی و پیش پا افتاده باشه بگید.

سلام.اون مراحلی از اشتقاق که با لامبدا جایگزین شده رو در نظر نگیرSmile

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - Ametrine - 06 آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۵۱ ب.ظ

(۰۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ق.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  
(06 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ)Ametrine نوشته شده توسط:  لطفاً راهنمایی کنید، هرچقدر هم جواب بدیهی و پیش پا افتاده باشه بگید.

سلام.اون مراحلی از اشتقاق که با لامبدا جایگزین شده رو در نظر نگیرSmile
RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - gogooli - 06 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ ب.ظ

مراحل اشتقاق درست نوشته نشده (اشتباه تایپی داره)...در این فرم جمله ای 'E جا افتاده

[tex]-(id id)/(-id id\ast FT'E')T'E'[/tex]

بشماری این ۱۹ تا است.
(البته در بعدی این هم فکر کنم دوباره 'E رو جا انداخته که اون هم ۱۹ تا است)

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - MiladCr7 - 06 آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ ب.ظ

(۰۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  مراحل اشتاقشدرست نوشته نشده (اشتباه تایپی داره)...در این فرم جمله ای 'E جا افتاده

بشماری این ۱۹ تا است.

سلام.ببینید تا قبل این فرم جمله ای که شما نوشتید اگه لامبداها رو حساب کنیم بیش از ۱۹ تا فرم جمله ای میشه.نیشه یکم بیشتر توضیح بدید؟؟؟
تا خدایی نکرده مطلب اشتباهی رو به بچه ها نگفته باشم

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - gogooli - 06 آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۳۸ ب.ظ

(۰۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  
(06 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  مراحل اشتاقشدرست نوشته نشده (اشتباه تایپی داره)...در این فرم جمله ای 'E جا افتاده

بشماری این ۱۹ تا است.

سلام.ببینید تا قبل این فرم جمله ای که شما نوشتید اگه لامبداها رو حساب کنیم بیش از ۱۹ تا فرم جمله ای میشه.نیشه یکم بیشتر توضیح بدید؟؟؟
من به نظرم می آید تعداد فرم جمله ای ها رو نخواسته ...ماکزیمم طولشون رو خواسته یعنی اشتقاق ها رو که نوشتیم ببینیم طول (تعداد پایانه ها و غیرپایانه ها) هرکدام از فرم جمله ای ها چقدر می شه بزرگترین جواب تست است...که بیشترین طول برای فرم جمله ای که بالا نوشتم و بعدی اش است که ۱۹ تا است

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - MiladCr7 - 07 آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۲۳ ق.ظ

(۰۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۳۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(06 آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  
(06 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  مراحل اشتاقشدرست نوشته نشده (اشتباه تایپی داره)...در این فرم جمله ای 'E جا افتاده

بشماری این ۱۹ تا است.

من به نظرم می آید تعداد فرم جمله ای ها رو نخواسته ...ماکزیمم طولشون رو خواسته یعنی اشتقاق ها رو که نوشتیم ببینیم طول (تعداد پایانه ها و غیرپایانه ها) هرکدام از فرم جمله ای ها چقدر می شه بزرگترین جواب تست است...که بیشترین طول برای فرم جمله ای که بالا نوشتم و بعدی اش است که ۱۹ تا است
اگه سوال اینی باشه که شما میگی بله حرف شما کاملا درسته!!!
چون منم به نظرم لامبدا هم باید جزو مراحل اشتقاق حساب شه!! ولی خب اگه فرم جمله ای رو بخواد فقط با حساب نکردن لامبداها میشه ۱۹ تا

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - gogooli - 07 آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۰۵ ب.ظ

گفته حداکثر طول فرم جمله ای اگر آن طوری بود فکر کنم باید می گفت تعداد فرم جمله ای...

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - MiladCr7 - 07 آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۴۲ ب.ظ

(۰۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۰۵ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  گفته حداکثر طول فرم جمله ای اگر آن طوری بود فکر کنم باید می گفت تعداد فرم جمله ای...

بله احتمالا حق با شماست

RE: دولتی ۸۹- منظور از فرم جمله ای؟ - Ametrine - 07 آبان ۱۳۹۳ ۰۲:۰۸ ب.ظ

آره منم گفتم که احتمالاً منظورش بیشترین طول فرم جمله ای هست ولی چون حوصله نداشتم دوباره اشتقاق ماراتونی بنویسیم.
از رو کتاب نگاه کردم که اونم همش ۱۷ تا بود طولشون.
بعد این دوستمون گفتن لامبدا رو حساب نکن منم بدون لامبدا حساب کردم دیدم میشه ۲۰ تا!
بعد گفتم پس اون E اولی رو باس نادیده گرفت Big Grin
خلاصه الان که دوباره اشتقاق رو نوشتم، متوجه شدم که کتاب توی یه مرحله از اشتقاق یه 'E جا انداخته.
تشکر از gogooli