تالار گفتمان مانشت
مدار تولید کننده مکمل یک و مکمل دو - نسخه‌ی قابل چاپ

مدار تولید کننده مکمل یک و مکمل دو - sadegh2013 - 28 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ب.ظ

با سلام
خدمت تمامی کارشناسان و اعضای انجمن

سوالی برایم پیش آمده در مدارات ترکیبی
دو مدار می خواهم طراحی کنم

۱- مدار ۳ بیتی تولید کننده مکمل ۱

۲ - مدار ۳ بیتی تولید کننده مکمل :۲

ما سه بیت می دهیم و مکمل می خواهیم ؟

حال در جدول درستی برای آنها مثلا مکمل یک محدوده ی ۳- تا +۳ را پوشش می دهد و مثلا مکمل دو هم محدوده ای دارد .
می خواهم بدانم جدول درستی آنرا چگونه رسم کنم ؟

آیا سطر ها را از صفر تا هشت رسم کنم و هر دو طرف را سه بیتی کنم ؟ Huh

با تشکر

RE: مدار تولید کننده مکمل یک و مکمل دو - sadegh2013 - 28 اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۰۹ ب.ظ

(۲۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ ب.ظ)AI. نوشته شده توسط:  این سوال نمایانگر این است که تقریبا هیچ چیز از این مبحث نمی دانید و فقط چیزهای گسسته ای از آن شنیده اید.

پیشنهاد میکنم این دو لینک را ببینید و در نهایت خودتان پاسخ سوال را بیابید:

Finding the 1's Complement
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۲'s Complement, 1's Complement and Signed Magnitude
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و همچنین:

می دانم که چگونه می توان تبدیلات را انجام داد . ولی در مدارش مشکل دارم . بنده سه ورودی دارم یعنی عدد ۱۱۱ را هم می توان به
مدار داد و قاعدا چون با سه بیت رنج خاصی را می توان نشان داد پس باید مدار جواب ندهد ؟؟ لطفا این را برای من روشن کنید .
لطفا لینک زیر را برای مدار مکمل ۲ بررسی کنید : (برای عدد ۱۵ مدار خروجی دارد مگر با ۴ بیت می توان مکمل ۲ این عدد را نمایش داد در مدار )
[undefined=undefined]http://www.liacs.nl/~stefanov/courses/DITE/homeworks/Answers_Homework5.pdf[/undefined]
با تشکر

RE: مدار تولید کننده مکمل یک و مکمل دو - hosshah - 01 فروردین ۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ ب.ظ

سلام سال نو مبارک
نمیدونم سوالتون رو درست متوجه شدم یانه
اما برای رسم جدول درستی (برای ۳بیت) ابتدا اعداد اولیه رو بنویسید و روبروی هر عدد مکمل۲ (یا مکمل۱) اون عدد رو بنویسید ( و مسلما به هر بیت یک نامی هم اختصاص میدین)
وقتی این کار تموم شد کافیه برای هر کدوم از سه بیتی که به دست آوردین جدول کارنو رسم کنید و معادله رو با ساده سازی جدول به دست بیارید

RE: مدار تولید کننده مکمل یک و مکمل دو - sadegh2013 - 09 فروردین ۱۳۹۳ ۰۵:۴۰ ب.ظ

(۰۱ فروردین ۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  سلام سال نو مبارک
نمیدونم سوالتون رو درست متوجه شدم یانه
اما برای رسم جدول درستی (برای ۳بیت) ابتدا اعداد اولیه رو بنویسید و روبروی هر عدد مکمل۲ (یا مکمل۱) اون عدد رو بنویسید ( و مسلما به هر بیت یک نامی هم اختصاص میدین)
وقتی این کار تموم شد کافیه برای هر کدوم از سه بیتی که به دست آوردین جدول کارنو رسم کنید و معادله رو با ساده سازی جدول به دست بیارید
خیلی متشکر و ممنون دقیقا شما شک مرا بر طرف کردید.ببخشید دیر جواب را دیدم .