تالار گفتمان مانشت
دکتری شدنی است آیا؟ واقعاااااا؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

دکتری شدنی است آیا؟ واقعاااااا؟ - omid.n1990 - 05 تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۴۳ ب.ظ

سلام
یه سوالی ذهنمو درگیر کرده. قبولی تو دکتری شدنی است؟
واسه کسانی که دانشگاه های معتبر تهران، اصفهان، شیراز و فردوسی مشهد خوندن که شدنی است
ولی کسایی که به جز این دانشگاه ها درس خوندن (دانشگاه دولتی شهرستان) این امکان داره که آدم قبول بشه؟؟؟ تو مصاحبه تاییدش بکنن؟
منظورم در حد و اندازه ی خودم ام هست، یعنی نه اینکه بگید بله کار نشد نداره آدم سی تا مقاله تو ژورنال معتبر داشته باشه چرا که نه؟ قبول میشه. خوب اینکار واسه من تو مدت کوتاه که شدنی نیست
آدم طمکاری هم نیستم که دکتری تهران و اصفهان و شیراز رو بخوام، دکتری سمنان و زنجانم از سرم زیاده. اصلا
الان پا پایان نامه هستم که یک سالی طول میکشه تمام بشه، خوب اگه بشه دو مقاله معتبر ازش در بیارم خداروشکر با یه معدل هفده از دانشگاه دولتی . سعی ام رو بکنم کنکور امسال رتبه زیر بیست بیارم
ایا با این شرایط شدنی است؟ وقت بذارم بخونم یا اینکه کلا بیخیال بشم؟
کسی هست که با این شرایط در حد دو سه مقاله و دولتی شهرستان، جایی دکتری روزانه قبول شده باشه ؟

دکتری شدنی است آیا؟ واقعاااااا؟ - The BesT - 05 تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ

من خودم کسانی میشناسم که فوق را از دانشگاه ارومیه گرفتند(البته رشته کامپیوترنیست) و ۱-۲تا مقاله داشت. دکتری هم قبول شدند (البته دانشگاههای پایینتر) و هیئت علمی یک دانشگاهی هم شدند.

یک نفردیگه هم فوق را همدان میخوند.دکتری هم همونجا قبول شد و چون دانشگاه خودش بود هیئت علمیش کردند.

دکتری شدنی است آیا؟ واقعاااااا؟ - aatwo - 05 تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۱ ب.ظ

منم یک نفر رو میشناسم لیسانش و ارشدش رو از آزاد و دکتراش رو داره دانشگاه اصفهان میخونه
البته رشته عمران

RE: دکتری شدنی است آیا؟ واقعاااااا؟ - omid.n1990 - 05 تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۲۹ ب.ظ

(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  یک نفردیگه هم فوق را همدان میخوند.دکتری هم همونجا قبول شد و چون دانشگاه خودش بود هیئت علمیش کردند.

تشکر، البته این مورد که تو همون دانشگاه قبول شدن تقریبا طبیعیه

دکتری شدنی است آیا؟ واقعاااااا؟ - انرژی مثبت - ۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۳۲ ب.ظ

منم می شناسم کسی که ارشد ازاد خونده باشه ولی مقاله داشتند و رتبه کنکورشون تک رقمی بود و الان شریف می خونن.

RE: دکتری شدنی است آیا؟ واقعاااااا؟ - Lonely Palm - 05 تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۴۷ ب.ظ

(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۳۲ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  منم می شناسم کسی که ارشد ازاد خونده باشه ولی مقاله داشتند و رتبه کنکورشون تک رقمی بود و الان شریف می خونن.
همین رشته کامپیوتر و آی تی بودن ایشون؟ یعنی واقعا دانشگاه شریف سابقه پژوهشی و رتبه کنکور یک نفر براش ملاکه؟ ما همش تو جامعه داریم برعکس این مسائل رو میشنویم ...واقعا اگر اینجور باشه کورسوی امید زنده میشه

RE: دکتری شدنی است آیا؟ واقعاااااا؟ - aatwo - 06 تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۷ ق.ظ

(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۴۷ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۳۲ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  منم می شناسم کسی که ارشد ازاد خونده باشه ولی مقاله داشتند و رتبه کنکورشون تک رقمی بود و الان شریف می خونن.
همین رشته کامپیوتر و آی تی بودن ایشون؟ یعنی واقعا دانشگاه شریف سابقه پژوهشی و رتبه کنکور یک نفر براش ملاکه؟ ما همش تو جامعه داریم برعکس این مسائل رو میشنویم ...واقعا اگر اینجور باشه کورسوی امید زنده میشه

این رو یک عده میگند که دچار غرور کاذب هستند و خیال میکنند فقط یکی دو دانشگاه باید درس خونده باشی تا بتونی دکتری دانشگاه خوبی قبول شی
ببینید تنها این ملاک نیست کدوم دانشگاه بوده باشی رتبه کنکور دکترات کارهای پژوهشی و مصاحبه و مقالات و سابقه تدریس .... هم ملاکه

دکتری شدنی است آیا؟ واقعاااااا؟ - Bache Mosbat - 06 تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۳۱ ق.ظ

هیچی نشد نداره، مهم اینه که بتونین استاد ها رو تو مصاحبه قانع کنین.