تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات مدار منطقی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
مدار منطقی ۹۱ - deledivouneh - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۰۷ ب.ظ

جمع کننده‌ها متمم +۱ میشد.چون اگه A<B میشد A-b جواب نمیداد

مدار منطقی ۹۱ - HRZ - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۱۵ ب.ظ

بی اهمیت رو در نظر نگرفتم

اون یکی رو زدم xor

اون یکی هم زدم سیگمای ۰و۲و۳و۴و۵و... هرچی بود اعدادش از همه بیشتر بود تو دفترچه بی گزینه اولی میشد

دیگه چی بود

RE: مدار منطقی ۹۱ - unique_as14 - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ)silver نوشته شده توسط:  اون سوال هازارد استاتیک حالات بی اهمیت هم باید در نظرمیگرفتیم؟Huh

من نگرفتم / چون تو کتاب نلسون خونده بودم برای رفع هازارد اگه dont careها خانه های مجاور می ساخت در نظر نگیرید

RE: مدار منطقی ۹۱ - shabgard - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۱۹ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ ب.ظ)silver نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۴۸ ب.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  یکیشم میشد Xor ورودی‌ها تا این لحظه؟ Confused

نه میشد متمم ۲
من حل کردم و به XNOR ورودی‌ها رسیدم

مدار منطقی ۹۱ - mp1368 - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۲۱ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۶:۲۰ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۶:۰۱ ب.ظ)mp1368 نوشته شده توسط:  سوال یک که خیلی تابلو بود باورم نمی شد تو همون نگاه اول زدمش. اگه تعداد یک‌ها زوج بودن رو حال صفر میر فت و اگه فرد بودن نیز روی حالت یک می رفت پس XOR همهی ورودی‌ها تا این لحظه با هم بود.

هازارد رو هم من شک دارم ولی اگه سوال مکاترونیک ۸۸ رو ببینید یه همچین چیزیه ولی حالت D رو درنظر نگرفته

جمع کننده رو هم من زدم تفریق A به B چون با اعداد زیادی تست کردم جواب تفریق شد

در مورد اون مالتی پلکسر ه خدا لعنت کنه ناظر های جلسه رو من آخر سر روی تست های مدار کار می کرم جواب رو به دست آوردم که توی دفترچه C سه می شد ولی هر کاری کردم اجازه نداند گزینه رو بزنم چون که تنها من بودم سوال‌ها رو تحویل نداده بودم ۵ نفری رو سرم ریختن و سوال‌ها رو گرفتن .
سوال آخر رو نیز به نظرم می رسید می زنمش ولی دیگه وقت نشد
آخ آخ، من اصلا حواسم نبود. Don't Care‌ها کجا بود؟ رو ۱۰ ۱۱ یا ۱۴ ۱۵؟
جمع کننده هم از اون گزینه هایی که bar داشت میشد، به نظرم.

پایینی‌ها D بودن

RE: مدار منطقی ۹۱ - مازیار صفایی - ۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۲۲ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ ب.ظ)silver نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۴۸ ب.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  یکیشم میشد Xor ورودی‌ها تا این لحظه؟ Confused

نه میشد متمم ۲

نه می شه XNOR . من چندین مدل رو امتحان کردم

مدار منطقی ۹۱ - sarbaz1214 - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۲۴ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۲۲ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ ب.ظ)silver نوشته شده توسط:  

نه میشد متمم ۲

نه می شه XNOR . من چندین مدل رو امتحان کردم
این سوال دقیقا XOR میشد
چند تا مثال بزن و خودت حل کن

RE: مدار منطقی ۹۱ - ida_isp - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۲۸ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۲۱ ب.ظ)mp1368 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۶:۲۰ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  [quote='mp1368' pid='68059' dateline='1329485464']
سوال یک که خیلی تابلو بود باورم نمی شد تو همون نگاه اول زدمش. اگه تعداد یک‌ها زوج بودن رو حال صفر میر فت و اگه فرد بودن نیز روی حالت یک می رفت پس XOR همهی ورودی‌ها تا این لحظه با هم بود.

هازارد رو هم من شک دارم ولی اگه سوال مکاترونیک ۸۸ رو ببینید یه همچین چیزیه ولی حالت D رو درنظر نگرفته

در مورد اون مالتی پلکسر ه خدا لعنت کنه ناظر های جلسه رو من آخر سر روی تست های مدار کار می کرم جواب رو به دست آوردم که توی دفترچه C سه می شد ولی هر کاری کردم اجازه نداند گزینه رو بزنم چون که تنها من بودم سوال‌ها رو تحویل نداده بودم ۵ نفری رو سرم ریختن و سوال‌ها رو گرفتن .

این جمع کننده چیه چرا من چیزی یادم نمیاد Sad چی بود؟

RE: مدار منطقی ۹۱ - shervinrs - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۰ ب.ظ

نقل قول: پایینی‌ها D بودن
پس حتما دو ترم بوده.
سوال به این آسونی رو باید غلط بزنم.

نقل قول: نه می شه XNOR . من چندین مدل رو امتحان کردم
شکلش رو می تونید بکشید. فرض کنید یک ۱ و تعداد زیادی ۰ داشته باشیم. به محض اینکه ۱ رو ببینیم می ریم به T1 و در T1 خروجی ۱ و با دیدن بقیه صفرها در T1 می مونیم.
XOR به ازای تعداد فرد ۱ خروجی ۱ میده.
XNOR به ازای تعداد زوج ۱ خروجی ۱ میده.

RE: مدار منطقی ۹۱ - fmka2f - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ ب.ظ

با عرض خسته نباشید
من که نخونده بودم ولی واسه اونایی که خونده بودن ناراحتم با این سوالا به خصوص سیستم عامل.

متن سوال رو میذارم تا درست‌تر بتونیم نظر بدیم

تابع F(w,x,y,z)=∑m(0,1,2,3,14,15)+d(10,11) را تا حد امکان به نحوی ساده کردیم که مشکل مخاطره (hazard) نداشته باشد.مناسب ترین گزینه برای این ساده سازی کدام است؟

مدار منطقی ۹۱ - mahaya - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۹ ب.ظ

عکس متمم ۲ میشد...

مدار منطقی ۹۱ - mp1368 - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۵۸ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۲۸ ب.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۲۱ ب.ظ)mp1368 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۶:۲۰ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  [quote='mp1368' pid='68059' dateline='1329485464']
سوال یک که خیلی تابلو بود باورم نمی شد تو همون نگاه اول زدمش. اگه تعداد یک‌ها زوج بودن رو حال صفر میر فت و اگه فرد بودن نیز روی حالت یک می رفت پس XOR همهی ورودی‌ها تا این لحظه با هم بود.

این جمع کننده چیه چرا من چیزی یادم نمیاد Sad چی بود؟

بابا همونی که گفته بود FADDER چه عملی رو انجام میده .یک در میان ورودی های a و b و همچنین خروجی X رو Not کرده بود .
من زدم تفریق چون ما تو مکمل ۲ باید برای تفریق، B رو مکمل دو کرده و با A جمع کنیم‌، اول خودمون یه تفریق ساده انجام می دیم و همین اعداد رو بدون در نظر گرفتن منطق عملکرد مدار ADDER (چون خیلی گیج کنندس) روی اون پیاده سازیش می کنیم که دقیقا با تفریق در سیستم مکمل دو جوابش یکی میشه.

RE: مدار منطقی ۹۱ - ida_isp - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۰۱ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۵۸ ب.ظ)mp1368 نوشته شده توسط:  بابا همونی که گفته بود FADDER چه عملی رو انجام میده .یک در میان ورودی های a و b و همچنین خروجی X رو Not کرده بود .
من زدم تفریق چون ما تو مکمل ۲ باید برای تفریق، B رو مکمل دو کرده و با A جمع کنیم‌، اول خودمون یه تفریق ساده انجام می دیم و همین اعداد رو بدون در نظر گرفتن منطق عملکرد مدار ADDER (چون خیلی گیج کنندس) روی اون پیاده سازیش می کنیم که دقیقا با تفریق در سیستم مکمل دو جوابش یکی میشه.

آهــــان آره منم A-B زدم‌! امیدوارم درست باشه Sad(

مدار منطقی ۹۱ - shervinrs - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۰۴ ب.ظ

نقل قول: آهــــان آره منم A-B زدم‌! امیدوارم درست باشه (
a3 a2 a1 a0 - b3 b2 b1 b0 منظورتون؟
فکر نمی کنم این بشه.

RE: مدار منطقی ۹۱ - ida_isp - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۱۰ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۰۴ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  
نقل قول: آهــــان آره منم A-B زدم‌! امیدوارم درست باشه (
a3 a2 a1 a0 - b3 b2 b1 b0 منظورتون؟
فکر نمی کنم این بشه.

آره همین Sad Sad Sad Sad ۸ تا دونه مشترک زدیم همشم داره غلط درمیاد خدا به داد برسه!!!Confused Sad((((