تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: آیا خوابیدن هنگام ظهر درسته؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
من عادت دارم به خواب ظهر به محض اینکه نهار میخورم خوابم میاد.اما وقتی از خواب بیدار میشم حالم خوب نیست،سرم سنگین میشه وبیحالم نمیدونم چطور این عادت ظهر خوابیدنو ترک کنم؟؟
(16 مرداد 1391 04:34 ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط: [ -> ]من عادت دارم به خواب ظهر به محض اینکه نهار میخورم خوابم میاد.اما وقتی از خواب بیدار میشم حالم خوب نیست،سرم سنگین میشه ویب حالم نمیدونم چطور این عادت ظهر خوابیدنو ترک کنم؟؟

سلام
من هم یه مدتی همینطور بودمConfused
البته به طور طبیعی بعد از ناهار چون بیشتر خون بدن به سمت معده حرکت میکنه فرد احساس کرختی و خواب آلودگی میکنه
منم هم اگر بعد از ناهار بخوابم اولش خوبه اما وقتی بیدار میشم به شدت سرم درد میکنه (البته خودم میگرن هم دارم)
بهترین کار اینه که سعی کنین با انجام یه کاری اون بازه زمانی که خوابتون میگیره رو بگذرونین(مثل کتاب خوندن، فیلم دیدن، پیاده روی و ...)
چندروز پیش یه مطلب خوندم گفته بود خواب نیمروزی باعث افزایش هوش میشه Smile
پس در نتیجه من یکی خواب ظهروازدست نمیدم . Big Grin
من اکثرا ظهرا می خوابم!باعث می شه وقتی بیدار می شم بتونم کارامو خیلی بهتر انجام بدم!
لذتی خواب ظه به نظرم با لذت خواب صبح برابری می کنه!Big Grin
بسته به عادت و خصوصیات هر فرد متفاوته این مسئله. مثلا من روز بخوابم شب بیخواب میشم و فرداش دیر بیدار میشم و باز شبش دیر میخوابم و ... و تو دور باطل میفتم!
من تو مقالاتی که خوندم گفتن خواب نیمروزی خوبه اما بیشتر از 30 تا 45 دقیقه نباشه
به نظرم دلیل کسالت ماها بعد از خواب نیمروز اینه که مدتش زیاده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یعنی کدومشون درست گفتن؟؟؟
تو اخبار شنیدم که دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که اگه خواب نیمروزی 15 الی 20 دقیقه باشه کل خستگی روز را در میاره اگر بیشتر باشه کسل میشی البته اگر شب به اندازه مناسب خوابیده باشی
کلا خوابیدن بعد از غذا خوب نیست بهتره یکمی بین غذا خوردن و خواب فاصله باشه، کلا نه خوابیدن و نه راه رفتن بعد از خوردن غذا خوب نیست.

بهتره بعد از غذا کمی نبات یا شکلات بخورید که به قول قدیمی ها سردیتون نشه.
(16 مرداد 1391 08:04 ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط: [ -> ]کلا خوابیدن بعد از غذا خوب نیست بهتره یکمی بین غذا خوردن و خواب فاصله باشه، کلا نه خوابیدن و نه راه رفتن بعد از خوردن غذا خوب نیست.

بهتره بعد از غذا کمی نبات یا شکلات بخورید که به قول قدیمی ها سردیتون نشه.
البته خوردن شیرینی یه مزیت دیگه هم داره و فکر کنم اینه که گلوکزش که می سوزه به مغز کمک می کنه تا سوخت و ساز معده سریعتر انجام بشه و معده سریعتر خالی شه که کمتر احساس خواب الودگی کنید.

البته در مورد خواب هم میگن قیلوله خوبه Smile (البته نمی دونم شاید غیلوله است؟؟؟؟؟)

این لینک رو دیدم که سخن از معصومین هست البته صحت حدیث رو نمی دونم ولی قبال هم شنیده بودم

(16 مرداد 1391 07:35 ب.ظ)hajar2261 نوشته شده توسط: [ -> ]مگه آدم تو ماه رمضون نهار می خوره؟
آره خیلی از آدما نهار میخورن.چرا فکر میکنی همه باید روزه باشن؟؟؟
کلا خوابیدن خوبه

به قول شیرازیا تا میشه خوابید چرا بیدار بود؟
(16 مرداد 1391 05:55 ب.ظ)s.sadri نوشته شده توسط: [ -> ]بسته به عادت و خصوصیات هر فرد متفاوته این مسئله. مثلا من روز بخوابم شب بیخواب میشم و فرداش دیر بیدار میشم و باز شبش دیر میخوابم و ... و تو دور باطل میفتم!
من تو مقالاتی که خوندم گفتن خواب نیمروزی خوبه اما بیشتر از ۳۰ تا ۴۵ دقیقه نباشه
به نظرم دلیل کسالت ماها بعد از خواب نیمروز اینه که مدتش زیاده

سلام. باز وضع شما خوبه. دوره امتحانات میانترم و پایانترم شبا راحت تر میتونم درس بخونم. یه شب تا 2 شب بعدش تا 5 و بعدش 8 و ... بیدارم. آخرش که حساب میکنم میفهمم یه روز کم آوردم. Big Grin من دیگه کلاً خوابم داغونه. یه دوره بود ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر میخوابیدم. الآنم چند شبه از 5 تا 12 میخوابم. خواب شب و ظهرو یکسره کردم.
پدر بزرگم و دایی ها و خاله هام همگی عادت دارن قبل از اذان ظهر یه خواب کوچیکی میکنن حدود 20 دقیقه ای هر طور شده باید یه استراحت بکنن تو این زمان، ماشالله همگی هم موفق و سالم و شاد هستن،بعد از ظهرها عادت به خوابیدن ندارند صبح ها هم سحر خیز هستن.
به نظر من هم برای نیروی تازه گرفتن این خواب میتونه مفید باشه اما نه بعداز غذا خوردن که کسلی میاره!
من اگه ظهر نخوابم اون روز با مرده هیچ فرقی ندارم.

(16 مرداد 1391 05:03 ب.ظ)SaMiRa63 نوشته شده توسط: [ -> ]چندروز پیش یه مطلب خوندم گفته بود خواب نیمروزی باعث افزایش هوش میشه Smile
پس در نتیجه من یکی خواب ظهروازدست نمیدم . Big Grin

میگم من چرا انقدر باهوشم؟ نگو واسه اینهBig Grin
من که کلا خیلی میخوابیدم!! بهم میگفتن خرس Big Grin
الان یکم بهترم اما ظهر رو هنوز زیاد میخوابم!! وقتی هم استرس دارم زیاد خوابم میاد اما خوابم همش کابوسه!!!
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع