تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: زمينه هاي فعاليت تخصصي رشته فناوری اطلاعات در خواجه نصیر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من امسال کنکورفناوری اطلاعات گرایش -IT، تجارت- شرکت کردم و اونطور که متوجه شدم گرایشهای مختلف بیشتر در عنوان با هم متفاوت اند و خیلی مهم نیست که داری گرایش تجارت می خونی یا مهندسی IT یا مدیریت سیستم های اطلاعاتی . بیشتر بستگی به اساتید دانشگاهی که دراون درس میخونی و موضوع پایان نامه ای که انتخاب میکنی داره که بخوای در چه زمینه ای کار کنی:مدیریت (صنایع) ، شبکه ، امنیت، تجارت.

با این وجود، اساتید دانشگاههای زیر بیشتر در چه زمینه یا زمینه هایی کار می کنند؟ مثلا من شنیدم بیشتر اساتید بچه های تجارت امیرکبیر از صنایع هستند بنابراین زمینه های فعالیت هم بیشتر در این زمینه هست.Huh
دانشگاه صنعتی امیر کبیر (گرایش تجارت را داره )، دانشگاه تهران (IT)، دانشگاه خواجه نصیر (تجارت و مدیریت سیستم های اطلاعاتی)، دانشگاه علم و صنعت (تجارت و IT)، دانشگاه تربیت مدرس ( سیستم های تکنولوژی اطلاعات)، دانشگاه شهید بهشتی ( معماری سازمانی)، دانشگاه الزهراء(س)
دانشگاه قم (تجارت) ، دانشگاه صنعتی ارومیه (IT) ، دانشگاه شهید باهنر کرمان (سیستم های چند رسانه ای) ، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان (IT)
ممنون میشم هر اطلاعی از هر کدومشون دارین، بگین.
به عنوان تاپیکتون کلمه"فناوری اطلاعات"رو هم اضافه کردم که گویاتر باشه
سلام

من قبلا تو یه تاپیک نوشته بودم ...

دانشگاه خواجه نصیر : هوش تجاری ، مدیریت ارتباط با مشتری،شبکه های ارزش، شبکه های اجتماعی، نوآوری باز، مدیریت دانش، داده کاوی، فرآیند کاوی،پرداخت الکترونیک، ....

البته اصلا محدودیتی نیست ... حتی بچه ها شبکه هم کار میکنن .... ولی استاد کمک نمیکنه ...

با این جمله تون ("بیشتر اساتید بچه های تجارت امیرکبیر از صنایع هستند ") موافق نیستم .... اتفاقا امیرکبیر و شریف تنها دانشگاه هایی هستند که به آی تی از دید فقط فنی نگاه میکنن و موضوعات هم گسترده است ... و محدود نیستید اصلا !

اینم بگم که از هر کی از هر دانشگاهی بپرسید ... میگن که استاد فقط مسیر رو نشون میده ...
(30 اردیبهشت 1391 07:50 ب.ظ)Potential نوشته شده توسط: [ -> ]البته اصلا محدودیتی نیست ... حتی بچه ها شبکه هم کار میکنن .... ولی استاد کمک نمیکنه ...

اینکه فقط بتونی موضوعی مثلا در زمینه شبکه برداری اما استادی نباشه که در این زمینه تخصص داشته باشه که کار خیلی سخت میشه و فایده نداره!
ممکنه بگید برای گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی نیز چه زمینه هایی برای فعالیت (در دانشگاه خواجه نصیر) وجود داره که اساتید قوی ای هم در این زمینه ها فعالیت داشته باشن ؟
همون زمینه‌هایی که بالا اشاره کردم رو کار میکنن ... و اینطوری نیست که یه سری استاد برای یه گرایش خاص باشه! برای هر دو گرایش تجارت و IMS همین موضوعات رو استادا پیشنهاد میدن. البته بطور خاص‌تر (اینجا من کلی نوشتم)

پیام خصوصی تون "غیر فعال" بود ! D:

همین جا جواب میدم

................................................................................​................................................................................​...................................................
با سلام

چون رشته آی تی در دانشگاه خواجه نصیر واقع در دانشکده صنایع است ... همه‌ی اساتید دکتری ی صنایع دارند (با کاربرد کامپیوتر) ... فقط ۲ نفر هستند که کامپیوتری هستند...

یه درس "نیاز سنجی اطلاعات" رو داشتیم که همش مباحث مهندسی نرم افزار بود .... "برنامه ریزی منابع سازمان " کاملا مدیریتی بود ... ۳ تا درس اختیاری "مدیریت ارتباط با مشتری" و " استراتژی های تجارت الکترونیک" و "مهندسی مجدد فرآیندهای تجاری" هم برداشتیم که کاملا تجاری بودند.

دو تا درس دیگه هم هست " تست و توسعه نرم افزار" و "مدیریت توسعه نرم افزار" که هنوز این دو درس رو برنداشتم ولی از اسمشون مشخص هست که نرم افزاری باید باشه.

میشه نتیجه گرفت که این رشته بین مهندسی نرم افزار و مدیریت و تجارت هست.

ولی تمرکز دانشگاه ما روی مباحث تجاری می باشد ... (البته شاید من اون ۲ درس رو برنداشتم فعلا نظرم اینه)

موضوع هایی که استادا تسلط دارن:

دکتر تارخ : هوش تجاری ، مدیریت زنجیره تأمین، مدیریت ارتباط با مشتری، ارزش طول عمر مشتری

دکتر آقایی: مدیریت دانش ، نوآوری، مدیریت نوآوری

دکتر علیزاده: داده کاوی
دکتر حسینی: شبکه های ارزش، نوآوری باز، ...
دکتر محمدی: امنیت اطلاعات، شبکه، پرداخت الکترونیک (البته بچه ها میگن استاد کمکی نمیکنه)

اینا استادای گروه آی تی هستند

امیدوارم مفید باشه
ممنون، اطلاعات خیلی مفید و دقیقی دادین!
لینک مرجع