تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: نرم افزار active hdl
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
کسی با نرم افزار activ hdl کار انجام داده...من سوال دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من کمی با modelsim و VHDL در زمان دانشجویی کار کرده ام
منم کمی active hdl کار کردم . سوالتون چیه؟
من دارم یه cpu با vhdl طراحی می کنم..اما تو سیگنال دادن مشکل دارم....مثلا کلاک را روی چی تنظیم کرد؟؟؟؟؟؟

یا کی از valu استفاده میشه؟؟؟؟
من قبلا (در زمان دانشجویی ) از ایده این alu

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و توسعه آن با دستوراتی مثل ضرب و تقسیم و کلاک و ....
و بعد سنتز و با Ledit شکل لی وت آن و ...

///////////////////////////////////////////////

ولی اگر کدهای کامل cpu به صورت open می خواهید به سایت زیر می توانی سری بزنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(09 فروردین 1391 08:17 ب.ظ)niloo نوشته شده توسط: [ -> ]من دارم یه cpu با vhdl طراحی می کنم..اما تو سیگنال دادن مشکل دارم....مثلا کلاک را روی چی تنظیم کرد؟؟؟؟؟؟

یا کی از valu استفاده میشه؟؟؟؟
باید Test Benchی بنویسید که یک نمونه (Instance) از CPU مورد نظر شما تعریف می کنه و توی اون Test Bench سیگنال های ورودی CPUتون مثل Clock مقدار داده بشه.
مثلا به این شکل میشه یک کلاک با پریود ۱0ns تعریف کرد. البته clk_t باید مقدار اولیه بهش داده بشه.
کد:
clk_t     <= NOT clk_t AFTER 5 ns
ضمنا مقدار پریود کلاک مهم نیست. چون در اینجا تاخیر نداریم و با هر پریودی Simulation درست عمل میکنه.

valu چیه؟
با valu مقدار دهی می کنه.....مثلا به سیگنال مقدار 1 را می دهد.... اما من فقط اینو میدونم...بقیه قسمت هاشو نمی دونم.؟؟؟؟!!

a.hooshmand:::: الان تو این سایت....طراحی کامل cpu است... من تو کد نوشتن alu مشکلی ندارم...بحث اصلی مدار یه cpu و سیم بندی آن است
(09 فروردین 1391 11:48 ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط: [ -> ]من قبلا (در زمان دانشجویی ) از ایده این alu

و توسعه آن با دستوراتی مثل ضرب و تقسیم و کلاک و ....
و بعد سنتز و با Ledit شکل لی وت آن و ...

///////////////////////////////////////////////

ولی اگر کدهای کامل cpu به صورت open می خواهید به سایت زیر می توانی سری بزنید

[b][b]

::: الان تو این سایت....طراحی کامل cpu است... من تو کد نوشتن alu مشکلی ندارم...بحث اصلی مدار یه cpu و سیم بندی آن است
[/b][/b]
راستش من زیاد متوجه سوالتون نشرم و با Vhdl هم کار نکردم ولی با وریلاگ چرا. به نظرم شما cpu خودتون رو روی کاغذ بکشید و واحدهاشون به صورت بلاک مشجص کنید و همین طور سیم کشی ها رو . بعد راحت می تونید ببینید که باید چه طور این موارد رو تعریف کنید مثل اون چیزی که دوستمون در مورد کلاک گفت. مثلا ببینید سیگنال هست یا این که یه سیمه که واسه انتقال اطلاعاته.
(10 فروردین 1391 02:57 ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط: [ -> ]راستش من زیاد متوجه سوالتون نشرم و با Vhdl هم کار نکردم ولی با وریلاگ چرا. به نظرم شما cpu خودتون رو روی کاغذ بکشید و واحدهاشون به صورت بلاک مشجص کنید و همین طور سیم کشی ها رو . بعد راحت می تونید ببینید که باید چه طور این موارد رو تعریف کنید مثل اون چیزی که دوستمون در مورد کلاک گفت. مثلا ببینید سیگنال هست یا این که یه سیمه که واسه انتقال اطلاعاته.

مهندس اصل اینه که اون مدار چه جوری باشه ...الان یه دونه طراحی کردم... اما alu فقط دو تا کار انجام میده......می شه دقیق بم بگی اجزای cpu را؟؟؟؟

با تشکر
(10 فروردین 1391 03:20 ب.ظ)niloo نوشته شده توسط: [ -> ]مهندس اصل اینه که اون مدار چه جوری باشه ...الان یه دونه طراحی کردم... اما alu فقط دو تا کار انجام میده......می شه دقیق بم بگی اجزای cpu را؟؟؟؟

در فصل هفتم
طراحی یک پردازنده MIPS به همراه کدش توضیح داده شده. کتاب تو اینترنت پیدا میشه.
راستش ما واسه درس طراحی دیجیتال به عنوان تمرینات درس اجزا یه پردازنده ساده رو قدم به قدم پیاده کردیم و در اخر همش رو بهم وصل کردیم تا شد پردازنده الان بخوام همه رو بگم خیلی زیاد می شه. احتمالا کتابی که دوستمون گفتند می تونه مفید باشه البته من ندیدمش.
(10 فروردین 1391 04:43 ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط: [ -> ]در فصل هفتم
طراحی یک پردازنده MIPS به همراه کدش توضیح داده شده. کتاب تو اینترنت پیدا میشه.

این هم لینک دانلودش:

من کدهای زیادی واسه طراحی alu دیدم و دارم.میخواید چند بیتی طراحی کنید ؟
میخواید aluتون چه اعمالی انجام بده ؟
می خام 16 بیتی باشه.....فرقی نداره چه کاری می کنه؟
(19 فروردین 1391 11:31 ب.ظ)niloo نوشته شده توسط: [ -> ]می خام ۱۶ بیتی باشه.....فرقی نداره چه کاری می کنه؟
مطمئنا فرق ومی کنه چون هر چه عملیاتی که انجام میده بیشتر باشه باید بیشتر وقت بذارید و بیشتر کد بزنید حداقلش اینه که +و - و * داشته باشه برخی اعملا مربوط به دستکاری بیت ها مثل and , or , shift , .. و عملیات دیگه
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع