تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تحلیل سوالات آمار علوم کامپیوتر 1391
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال 48 -فردی روزانه به طور متوسط ۶ نامه الکترونیک دریافت می کند . احتمال اینکه این فرد یکشنبه هفته آینده حداقل ۲ نامه الکترونیک دریافت کند کدام است ؟
۱)
[tex]e^{-6}[/tex]
۲)
[tex]5e^{-4}[/tex]
۳)
[tex]6e^{-7}[/tex]
۴)
[tex]7e^{-6}[/tex]

به نظر من این سوال تو گزینه هاش جواب صحیحی نداشت و مشکل داشت .Huh

من اینطوری حلش کردم نظر شما چیه ؟
[tex]p(x\geqslant 2)=1-p(x=0)-p(x=1)=1-\frac{e^{-6}6^{0}}{0!}-\frac{e^{-6}6^{1}}{1!}=1-e^{-6}-6e^{-6}=1-7e^{-6}[/tex]

به نظر من تو گزینه ها یکش نبود Tongue این سوال باید حذف بشه
آره واقعآ درسته.چون گفته حداقل .بایستی تو گزینه ها یک منهای باشه.که هیچ کدوم از گزینه ها این شرایط رو نداشتن
آره...منم این سوال رو حل کردم تو هیچ کدوم از گزینه ها نبود
اون سوال که گفته بود اگر عدد K بزرگترین عدد بین عدد ماقبل خود باشد احتمال اینکه بزرگترین عدد کل m باشد چی می شه ؟
من 1/m زدم
(03 اسفند 1390 08:44 ب.ظ)bahar.computer نوشته شده توسط: [ -> ]آره...منم این سوال رو حل کردم تو هیچ کدوم از گزینه ها نبود
اون سوال که گفته بود اگر عدد K بزرگترین عدد بین عدد ماقبل خود باشد احتمال اینکه بزرگترین عدد کل m باشد چی می شه ؟
من ۱/m زدم

من این سوال را شک داشتم نزدم .
موافقم حذف بشه
دقیقا منم نظر مثل شماست باید حذف بشه چون جواب صحیح تویه گزینه ها نیست.
Big Grin
از جامعه یکنواخت پیوسته روی بازه [tex]\left [0, 4 \right ][/tex] یک نمونه تصادفی 64 تایی اختیار کرده ایم ، میانگین و واریانس آماره [tex]\sum_{i=1}^{64}X_{i}[/tex] به ترتیب کدام است ؟
1)
[tex]\frac{256}{3}, 128[/tex]
2)
[tex]\frac{256}{3}, 64[/tex]
3)
128,2
(4
[tex]\frac{1}{48}, 2[/tex]

به نظرم گزینه 2 صحیح است .نظر شما چیه ؟
(04 اسفند 1390 03:53 ب.ظ)farahnaz نوشته شده توسط: [ -> ]از جامعه یکنواخت پیوسته روی بازه [tex]\left [0, 4 \right ][/tex] یک نمونه تصادفی ۶۴ تایی اختیار کرده ایم ، میانگین و واریانس آماره [tex]\sum_{i=1}^{64}X_{i}[/tex] به ترتیب کدام است ؟
۱)
[tex]\frac{256}{3}, 128[/tex]
۲)
[tex]\frac{256}{3}, 64[/tex]
۳)
۱۲۸,۲

[tex]\frac{1}{48}, 2[/tex]

به نظرم گزینه ۲ صحیح است .نظر شما چیه ؟
گزینه 1
به نظرم جواب این سوال گزینه ۳ میشه . نظر شما چیه ؟Smile
[تصویر:  attachment.php?aid=2910]
سوال اول گزینه 1 درسته ...
سوال دوم سر جلسه حل کردم به گزینه 4 رسیدم ، فرمول نویسی تو اینجا رو بلد نیستم وگرنه براتون حل میکردم.
(05 اسفند 1390 05:39 ب.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط: [ -> ]سوال اول گزینه ۱ درسته ...
سوال دوم سر جلسه حل کردم به گزینه ۴ رسیدم ، فرمول نویسی تو اینجا رو بلد نیستم وگرنه براتون حل میکردم.

ببخشید منظور از سوال اول و دوم کدوم هست ؟ اینجا حدودا چهارتا سوال عنوان شده ؟
ببخشید منظورم همین دو سوال آخر بود ... اولی همون توزیع یکنواخت که امیدش میشه 2 که در 64 بار تکرار شده میشه 128 ... سوال دوم هم توزیع پواسونه منظورم بود.
لینک مرجع