تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من دانشجپی کارشناسی نرم افزار هستم میخوام یک زبان برنامه نویسی از پایه یاد بگیرم که به درد هوش مصنوعی بخوره میخواستم در انتخابم کمکم کنید و تحربیاتتون رو بدونم
از بین زبان های هوش از چند نفر که پرسیدم بیشتر تاکید دارند روی لیسپ و پایتون که البته پرولوگ و متلب رو هم تعریفشو شنیدم
لطفا اکه کسی فرق اینا رو میدونه بگه از نظر میحطش و کارایی و میزان اسون یا سخت بوذنش و اکه کتاب و یا سایتی میشناسه بهم معرفی کنه
مرسیHeart
زبان لیسپ یک زبان در پارادایم Functional هست و خب برای هوش مصنوعی هم استفاده میشه اما امروز زیاد شاید نه...

زبان پرولوگ در پارادایم Logic قرار میگیره و دقیقا برای Implement کردن ساختار هالی لاجیک و منطق های مرتبه اول و دوم در هوش مصنوعی هست بحث های دانش و مهندسی دانش...

اما خب برای کار با هوش مصنوعی و implement های اون تا جایی که من‌ میدونم شما نیاز به پیاده سازی ساختار هایی مثل شبکه های عصبی و یا مثلا الگوریتم‌ژنتیک هست و برای این کار پیشنهاد فوق العاده " پایتون " هست...

پایتون یک زبان مولتی پارادایم هست و کتابخانه های زیادی برای توسعه داره...
(07 مهر 1396 11:19 ب.ظ)ah.gh74 نوشته شده توسط: [ -> ]زبان لیسپ یک زبان در پارادایم Functional هست و خب برای هوش مصنوعی هم استفاده میشه اما امروز زیاد شاید نه...

زبان پرولوگ در پارادایم Logic قرار میگیره و دقیقا برای Implement کردن ساختار هالی لاجیک و منطق های مرتبه اول و دوم در هوش مصنوعی هست بحث های دانش و مهندسی دانش...

اما خب برای کار با هوش مصنوعی و implement های اون تا جایی که من‌ میدونم شما نیاز به پیاده سازی ساختار هایی مثل شبکه های عصبی و یا مثلا الگوریتم‌ژنتیک هست و برای این کار پیشنهاد فوق العاده " پایتون " هست...

پایتون یک زبان مولتی پارادایم هست و کتابخانه های زیادی برای توسعه داره...

مرسی از اصلاعاتتون
از همه مهم تر پایتون و کتاب خانه های مختلفش ...

درر مواردی متلب و آر هم گزینه های خوبی میشوند بسته به کارتون
لینک مرجع