تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سختي نظريه در عين آساني
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

من یه خواهشی از دوستانی دارم که پارسال رتبه های خوبی آوردن و درس نظریه رو خوب زدن.HeartHeart

در عین آسانی درس، تستهاش بعضی وقتا وحشتناک نکته دار هستند.AngryAngryAngry

حال سوال من اینه که چه جوری تو کنکور با یه نقیض یه سوال رو رد کنیم.مثلا تو کنکور 89 (ضمیمه)سوالی رو که داده بودن با یک نقیض میشه راحت به جواب رسید.ولی تو اون لحظه کنکور حداقل 6،7 دقیقه وقت میخواد تا اون نقیض رو پیدا کنی.HuhHuhHuhHuhHuh
تو این تیپ سوالی که شما قرار دادی بهتره کوچکترین رشته متعلق به زبان رو به دست آورد و گزینه هارو بررسی کرد.معمولا با این کار حداقل دو تا گزینه حذف می شه.
مثلا تو این سوال کوچکترین رشته aa هستش که در زبان های 1 و 3 موجود نیست.
حالا کافیه یه رشته دیگه رو هم از گرامر به دست بیارید و بررسی کنید که آیا در زبان های گزینه های 2 و 4 موجوده یا نه
(25 مهر 1390 06:30 ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط: [ -> ]تو این تیپ سوالی که شما قرار دادی بهتره کوچکترین رشته متعلق به زبان رو به دست آورد و گزینه هارو بررسی کرد.معمولا با این کار حداقل دو تا گزینه حذف می شه.
مثلا تو این سوال کوچکترین رشته aa هستش که در زبان های 1 و 3 موجود نیست.
حالا کافیه یه رشته دیگه رو هم از گرامر به دست بیارید و بررسی کنید که آیا در زبان های گزینه های 2 و 4 موجوده یا نه
ممنون دوست عزیز از پاسخت
شما چطوری این تکنیک رو بدست آوردین با حل تست این نکته رو پیدا کردین چون من وقتی این سوالو برا اولین بار دیدم نشستم حلش کنم که با روش من به سختی میشد به جواب رسید! که واسه کنکور مناسب نیس
کلا روش شما برا نظریه چی بود؟
من خودم دارم کتاب لینزو میخونم که الانم نتونستم به 25 درصد اولش برسم یعنی فصلای 1 تا 3 و 4 رو نصفه خوندم ولی بدون حل تمرین کافی الانم برگشتم از اول دارم تمریناشو حل میکنم به نظر شما چیکار کنم که بتونم تموم تمریناتشو حل کنم چون تمریناش واقعا زیاده
به نظرتون درسو از یه جزوه خلاصه( کارگهی )بخونم و تمرینای لینزو حل کنم میتونم موفق باشم
راهنماییم کنین ممنون میشم چون داره ناامیدم میکنه!
تمرینات نظریه زیاده ولی خوب چاره ای نیست چون تمریناتش خیلی مهمه.کتابش رو روزنامه وار بخونید اما تمریناتش رو به دقت حل کنید.اثباتی‌ها که کلا میرن کنار و این طوری از حجم تمرینات یک مقدار کم میشه
نقل قول: من خودم دارم کتاب لینزو میخونم که الانم نتونستم به ۲۵ درصد اولش برسم یعنی فصلای ۱ تا ۳ و ۴ رو نصفه خوندم ولی بدون حل تمرین کافی الانم برگشتم از اول دارم تمریناشو حل میکنم به نظر شما چیکار کنم که بتونم تموم تمریناتشو حل کنم چون تمریناش واقعا زیاده
به نظرتون درسو از یه جزوه خلاصه( کارگهی )بخونم و تمرینای لینزو حل کنم میتونم موفق باشم

چرا ناامید شدین؟
منم دارم لینز رو می خونم از شما هم عقب ترم. هنوز فصل 3 را تمام نکردمBig Grin. ولی خوبی تمرین زیادش اینه که مسلط میشین.البته شاید از این به بعد تمرین‌ها را یکی در میان حل کنم تا برسم تمامش کنم. نظریه لینز همه اش میاد؟
(26 مهر 1390 06:12 ب.ظ)pos نوشته شده توسط: [ -> ]
نقل قول: من خودم دارم کتاب لینزو میخونم که الانم نتونستم به ۲۵ درصد اولش برسم یعنی فصلای ۱ تا ۳ و ۴ رو نصفه خوندم ولی بدون حل تمرین کافی الانم برگشتم از اول دارم تمریناشو حل میکنم به نظر شما چیکار کنم که بتونم تموم تمریناتشو حل کنم چون تمریناش واقعا زیاده

چرا ناامید شدین؟
منم دارم لینز رو می خونم از شما هم عقب ترم. هنوز فصل ۳ را تمام نکردمBig Grin. ولی خوبی تمرین زیادش اینه که مسلط میشین.البته شاید از این به بعد تمرین‌ها را یکی در میان حل کنم تا برسم تمامش کنم. نظریه لینز همه اش میاد؟
ناامیدیم به این خاطر هست که نتونستم نمریناشو هنوز حل کنم! چون حجم تمریناش هم زیاده یکم نگرانم میکنه که نتونم برسم
گویا تمریناش خیلی مهم هستن و باید همشو حل کنیم
نمیدونم دوستان چطوری فرصت میکنن ولی من نتونستم هنوز فصل 2 تمریناشو تکمیل کنم!
شاید به این خاطر که رو یه تمرین زیاد وقت میزارم!!
دوستانی که تونستن تمریناشو به خوبی حل کنن موقع حل تمرین زیاد براش وقت میذاشتن یا چطور؟
(05 آبان 1390 12:07 ق.ظ)tah_206207 نوشته شده توسط: [ -> ]
(04 آبان 1390 02:27 ب.ظ)luna نوشته شده توسط: [ -> ]نظریه درس فوق العاده ساده ایه! ولی خیلی تمرین می خواد! این تیپ سوالاتی که شما گذاشتین هم اگه تمرین زیاد حل کنید انقدر ساده می شه واستون که به محض دیدن سوال می تونید به جوابش برسید.
منظورتون از حل تمرین زیاد همون تمرینای کتاب لینز هست؟
چون من گاها خود تمرینای لینزو هم نمیتونم جواب بدم ناامیدم میکنه! این مشکلم با مرور حل میشه یا چطور؟

بله دقیقا! باید روش وقت بذارید. من خودم نظریه رو خیلی خوب زدم. فقط هم لینز رو خوندم خیلی هم روی تمریناش وقت گذاشتم! کلا تمرینای لینز حتی صورت سوالاشم مهمه. اگه تمرینی رو نمی تونید حل کنید هم تا اونجایی که یادمه جوابای سختاش ته کتابش هست. اگه بازم نتونستید فکر می کنم اگه جزوه دکتر کارگهی رو پیدا کنید خیلی از تمرینای سخت رو توش حل کرده باشه. ولی قبل دیدن جواب باید به اندازه کافی روش خودتون فکر کرده باشید.
لینک مرجع