تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: خطا در کلید آزمون سراسری ۹۵
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دوستان کلید سوال ۴۸ مهندسی کامپیوتر، درس ساختمان داده ها به نظر اشتباه هست

شاید کسی دقت نکرده باشه ولی مشابه این سوال در آزمون سراسری ۷۹ اومده و چون آرایه نسبتا مرتب هست پس از الگوریتم درجی بهره برده و برای مرتب سازی باقی آرایه از مرتبه n هستش.

میدانیم که در مرتب سازی آرایه هایی که نسبتا مرتب هستند یا زیر ۲۰ عنصر دارند مرتب سازی درجی سریع ترین روش است که از مرتبه زمانی n می باشد.

متن سوال:

آرایه n عضوی a تقریبا مرتب شده است. برای مرتب سازی کامل آرایه چقدر زمان نیاز است؟
1.n
2.nlogn
3.nlogk
4.nk

کلید سنجش گزینه ۳ بود!
گزینه صحیح من ۱ هست.
(24 اردیبهشت 1395 10:09 ق.ظ)balrug نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
دوستان کلید سوال ۴۸ مهندسی کامپیوتر، درس ساختمان داده ها به نظر اشتباه هست

شاید کسی دقت نکرده باشه ولی مشابه این سوال در آزمون سراسری ۷۹ اومده و چون آرایه نسبتا مرتب هست پس از الگوریتم درجی بهره برده و برای مرتب سازی باقی آرایه از مرتبه n هستش.

میدانیم که در مرتب سازی آرایه هایی که نسبتا مرتب هستند یا زیر ۲۰ عنصر دارند مرتب سازی درجی سریع ترین روش است که از مرتبه زمانی n می باشد.

متن سوال:

آرایه n عضوی a تقریبا مرتب شده است. برای مرتب سازی کامل آرایه چقدر زمان نیاز است؟
۱/n
۲/nlogn
۳/nlogk
۴/nk

کلید سنجش گزینه ۳ بود!
گزینه صحیح من ۱ هست.

حاجی بیست تا مولف و چندین هزار نفر ندیدن؟
هیچکس حواسش جمع نبود؟
تصدقت بردم
کمترین زمان برای مرتب سازی ارایه kمرتب،تمام عالمان اتفاق نظر دارند که nlogk هستش
راستی ارایه تقریبا مرتب با k مرتب فرق داره
تاکید میکنم بهترین ،اینا بدیهیاته،لطفا این چیزا رو زیر سوال نبرید ،موفق باشید
علت این منفی دادن ها رو نمیفهمم
متاسفم واقعا برای کسانی که برای نادانی خودشون دیگران. رو نادان میدونند،حالم از مانشت داره بهم میخوره
خیلی فضاش غیر علمی و احساسی و ضعیف شده
سلام
در مورد سؤال ۶۰ مهندسی کامپیوتر به نظرم خیلی واضحه که گزینه ی ۲ درسته ولی نمی دونم چرا توی کلید آزمون، زده گزینه ی ۳
سؤالشو ضمیمه کردم.
چون تابع f3 از xor دو تا تابع f1 و f2 به دست میاد پس یعنی هر مینترمی از مینترم های f3 که توی f1 یک هست باید توی f2 صفر بوده باشه (یعنی شماره اون مینترم توی سیگما وجود نداشته باشه) و هر مینترمی از مینترم های f3 که توی f1 وجود نداره (یا به عبارتی صفره) باید توی f2 یک بوده باشه.
یعنی به طور خلاصه: f2 = f3 -f1
که میشه همون گزینه ی ۲
دوستان شما نظرتون چیه؟ سؤالشو پایین ضمیمه کردم.

[attachment=19940]
(24 اردیبهشت 1395 02:49 ب.ظ)arshad_95 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
در مورد سؤال ۶۰ مهندسی کامپیوتر به نظرم خیلی واضحه که گزینه ی ۲ درسته ولی نمی دونم چرا توی کلید آزمون، زده گزینه ی ۳
سؤالشو ضمیمه کردم.
چون تابع f3 از xor دو تا تابع f1 و f2 به دست میاد پس یعنی هر مینترمی از مینترم های f3 که توی f1 یک هست باید توی f2 صفر بوده باشه (یعنی شماره اون مینترم توی سیگما وجود نداشته باشه) و هر مینترمی از مینترم های f3 که توی f1 وجود نداره (یا به عبارتی صفره) باید توی f2 یک بوده باشه.
که میشه همون گزینه ی ۲
سلام.وقتی [tex]f_3\: =\: f_1\: \oplus\: f_2[/tex] آنگاه میتونیم بگیم:
[tex]f_1\: =\: f_2\: \oplus\: f_3[/tex] و
[tex]f_2\: =\: f_1\: \oplus\: f_3[/tex]
پس برای بدست آورن مینترم های [tex]f_2[/tex] کافیه که [tex]f_1[/tex] و [tex]f_3[/tex] رو باهم xor کنید.که گزینه 3 بدست میاد
(24 اردیبهشت 1395 03:05 ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.وقتی [tex]f_3\: =\: f_1\: \oplus\: f_2[/tex] آنگاه میتونیم بگیم:
[tex]f_1\: =\: f_2\: \oplus\: f_3[/tex] و
[tex]f_2\: =\: f_1\: \oplus\: f_3[/tex]
پس برای بدست آورن مینترم های [tex]f_2[/tex] کافیه که [tex]f_1[/tex] و [tex]f_3[/tex] رو باهم xor کنید.که گزینه ۳ بدست میاد

بله درسته ! حق با شماست. ممنونم Shy
(24 اردیبهشت 1395 02:49 ب.ظ)arshad_95 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
سؤالشو ضمیمه کردم.
که میشه همون گزینه ی ۲

یا خدا من این سوالو الان دیدم!!!ConfusedConfusedConfused
تازه دیدم تو دفترچه چنین سوالی بودهHuhHuhHuh
(24 اردیبهشت 1395 10:17 ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط: [ -> ]حاجی بیست تا مولف و چندین هزار نفر ندیدن؟
هیچکس حواسش جمع نبود؟
تصدقت بردم
کمترین زمان برای مرتب سازی ارایه kمرتب،تمام عالمان اتفاق نظر دارند که nlogk هستش
راستی ارایه تقریبا مرتب با k مرتب فرق داره
تاکید میکنم بهترین ،اینا بدیهیاته،لطفا این چیزا رو زیر سوال نبرید ،موفق باشید
علت این منفی دادن ها رو نمیفهمم
متاسفم واقعا برای کسانی که برای نادانی خودشون دیگران. رو نادان میدونند،حالم از مانشت داره بهم میخوره
خیلی فضاش غیر علمی و احساسی و ضعیف شده

ممنون از پاسختون ولی چرا انقدر عصبی؟!Confused
نمونه ی این تست در سال ۷۹ اومده و این بدیهیاتی که شما میگین حتما اونجا ندیدن و اشتباه کردن!
به هر حال ممنون

سعی کنید همیشه با آرامش و خونسردی رفتار کنید دوست منBig Grin
لینک مرجع