تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ارشد بخونم یا نه ؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان . وقت بخیر .
من دانشجوی ترم 2 کارشناسی ناپیوسته رشته کامپیوتر هستم و در یکی از دانشگاه های خوب تهران تحصیل می کنم . از وقتی یادم میاد همیشه ی زندگیم تا الان به درس خوندن گذشته و استرس و اضطراب درس تو هیچ کدوم از سالهای تحصیلی رهام نکرده . دوبار برای کنکور در س خوندم یه بار برای قبولی در دوره کاردانی و دوبار هم برای کارشناسی ناپیوسته . که تنها یکبارش واقعا درست حسابی بوده . من رشته م رو خیلی دوست دارم ولی این اواخر احساس می کنم خسته شدم . درسام به قدری سنگین شدن و به قدری سخت که کم کم خسته م کردن. هر چند خیلی تلاش می کنم اما به علت اینکه با مسائل ریاضی میونه ی خوبی ندارم و بهشون علاقه مند نیستم برام سخته فهمشون .. تو این رشته هم که الا ماشالله به ریاضی بیش از هر رشته ی دیگری بها داده میشه .البته فکر نکنید درسم بده چون به هر طریق یاد می گیرم و نمره م هم خوب میشه ولی این یادگرفتن همراه با استرس و اضطراب و بریدن از لحظات زندگیه Sad
با این حال نمی دونم برای خوندن ارشد چه تصمیمی بگیرم ؟! من به برنامه نویسی علاقه زیادی دارم و فکر می کنم اونچه که دنبالش هستم رو نمی تونم در دانشگاه پیدا کنم . با این شرایط که درس خوندن رو دوست دارم و از طرفی دیگه خسته شدم از اضطراب درس ، نمی دونم اصلا لزومی داره ارشد بخونم یا نه ؟ آیا بلافاصله بعد از اتمام درسم کنکور شرکت کنم یا نه ؟ در حالیکه می تونم یه کار خوب پیدا کنم آیا اصلا نیازی هست ارشد رو ادامه بدم یا نه ؟ اگر دوستان در این زمینه تجربه ای دارند ممنون میشم منو راهنماییم کنید . Sad
خوب ببین دوست من شما دقیقا چند سال پیش من هستید ! من در ادامه توضیحاتی میدم دیگه تصمیم نهایی با خودتونه ! منم مثل جنابعالی هنرستانی بودم بعد کنکور کاردانی شرکت کردم تو همون سال اول همه ی آموزشکده ها رو آوردم خوب می دونی که تو مقطع کاردانی دانشکده ی فنی شهید شمسی پور برای پسرها و برای دخترها دانشکده ی شریعتی حکم دانشگاه شریف داره ! من حالا به هر دلیلی تو همون آموزشکده ی شهر خودم اردبیل ( رازی اردبیل ) موندم و خوندم و جو دانشجویی مثلا برای خودمون فکر می کردیم الان دانشجوییم مثل بقیه دانشجوها ولی ما فقط خودمونو گول می زدیم هنوز تو مدرسه درس می خوندیم مدیر گروه کامپیوتر هیچ چیزی از برنامه نویسی حالیش نبود همه ی پروژه ها هم نهایتش به ایشون ختم میشد یعنی دانلود از اینترنت و کپی تو سی دی و تحویل ایشون ! بلاخره کاردانی تموم شد چون خودت هم می دونی پذیرش تو کارشناسی ناپیوسته خیلی سخت بود اون زمون ظرفیت کم بود الان بهتر شده سال قبولی تو دانشکده های روزانه برای بچه ها غیرممکن بود از این همه دانشگاه تو ایران فقط دانشگاه زنجان پذیرش داشت با چند تا دانشکده ی فنی زیرنظر دانشگاه فنی حرفه ای بلاخره دانشکده ی فنی امیرکبیر اراک شبانه قبول شدم بچه ها تعجب می کردن فکر می کردن کار بزرگی کردم حتی منم باورم نمی شد اونجا قبول شدم !! خیلی حال می کردم ! بلاخره دوران کارشناسی هم با فراز و نشیب هایی که داشت تموم شد برای کنکور ارشد خوندم برای شبکه های کامپیوتری قبول نشدم خیلی هم خوندم و نه اینکه حالیم نباشه نمی دونم چرا نتونستم قبول بشم ظاهرا نیاید قبول می شدم بعضی از کاربرانی که الان تو بهترین دانشگاهای ایران می خونن می دونن چی می گم چون قبل کنکور با هم صحبت درسی می کردیم اولش ناراحت شدم چرا قبول نشدم اما الان خوشحالم ! دلیلشو خودمم نمی دونم ببین قرار نیست همش درس بخونی می تونی کار کنی تو فقط ببین علاقت چیه اونو دنبال بگیر شاید علاقت نقاشی باشه شاید خیاطی باشه شاید شبکه باشه شاید برنامه نویسی باشه اونوی که هست پی بگیر من علاقم یه چیز دیگه بوده نه ارشد تو بازار کار هم به متخصص نیاز دارن نه کارشناسی ارشد فلان رشته اینو خودم به شخصه می بینم هم دوستانم که الان دارن تو شرکت های برنامه نویسی که دارن کد می زنن و هم خودم که درگیر مباحث شبکه های کامپیوتری تو زمینه سیسکو هستم ....

بازم صحبتی باشه می تونم بگم
لینک مرجع