تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: زبان
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان سلام من در مورد زبان عمومی به کمک شما خیلی نیاز دارم مخصوصا اونایی که کنکور 94 رو خوب جواب دادن. من 504 حفظم و لغات سال های قبل هم در حال حفظ کردن هستم به نظرتون بعدش باید برم سراغ چی؟ 1100 واژه یا لغات GRE یا... (البته من پارسال با حفظ لغات 504 فقط تونستم یه دونه سوال لغت جواب بدم SadSadSad)
به ترتیب سختی بخونید:
اول 504 بعد 450 واژه تافل بعد 400 واژه.
اگه وقت کردید 1100 رو هم بخونید.
سه لغات امسال از سه تای اولی بالاتر بود. اینو گفتم چون خودم اونا رو خونده بودم .
(08 خرداد 1394 05:12 ب.ظ)tara71 نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان سلام من در مورد زبان عمومی به کمک شما خیلی نیاز دارم مخصوصا اونایی که کنکور ۹۴ رو خوب جواب دادن. من ۵۰۴ حفظم و لغات سال های قبل هم در حال حفظ کردن هستم به نظرتون بعدش باید برم سراغ چی؟ ۱۱۰۰ واژه یا لغات GRE یا... (البته من پارسال با حفظ لغات ۵۰۴ فقط تونستم یه دونه سوال لغت جواب بدم SadSadSad)

سلام
زبان اصلا موضوعی نیست که فقط با حفظ لغات بتونی یاد بگیریش، برای درک مطلب باید ریدینگت رو قوی کنی، ریدینگ هم یعنی دونستن گرامر پایه، دامنه لغات، خوندن زیاد متن، شما اول پایه زبانت رو قوی کن، گرامر های ساده مثل انواع زمان ها در زبان، کلمات ربط، جملات اکتیو و پسیو و... رو یاد بگیر بعد برو سراغ دامنه لغات، دامنه لغات هم اول دامنه لغات عمومی و پایه خودت رو بالا ببر بعد برو سراغ کتابهایی مثل 504.
این کارا رو کردی و زبان عمومیت خوب شد و تقریبا به 80% فهم از جملات ساده رسیدی به ترتیب برو سراغ کتابهایی مثل (1)504، (5)Essential Words for The TOEFL(2)، 400(3), 500(4), Check your Vocabulary for the TOEFL و در کنارش ریدینگ هم کار کن و لغات جدید رو یاداشت کن، یکم که زبانت بهتر شد لغات رو از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استخراج کن، برای بازبینی لغاتی که خوندی(چون همیشه یه کتابی رو که تموم می کنی باید لغاتش دائما مرور شه) از برنامه ای مثل Anki استفاده کن، در آخر کتابهای بالا رو که خوندی می توی به راحتی متون اخبار انگلیسی رو بخونی، 1100 رو توصیه نمی کنم چون لغاتش خیلی سخت هست و کمتر تو متون دیده میشه، و بیشتر به درد GRE می خوره حتی برای تافل هم این کتاب خوندش توصیه نمی شه، شما اصلا هم به سوالات کنکور کاری نداشته باش تا زمانی که می خوای تست کار کنی(1ماه به کنکور) و فقط هدف یادگیری زبان باشه، بعد به راحتی متوجه میشی که متن کنکور هم مثل بقیه متون هست که تو اخبار و ریدینگ های دیگه قبلا خوندی، و به راحتی می تونی تست ها رو بزنی، این توصیه ای که کردم فقط برای قسمت ریدینگ بود که نیاز کنکور هست، و نیاز به حداقل 8ماه تا 1سال کار و تمرین مستمر هست، زبان یعنی تمرین و پیوستگی در مرور و مطالعه.
موفق باشی/
لینک مرجع