تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: با چه الگوریتمی عدد صحیح رو به توان عدد اعشاری برسونم؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دوستان یه برنامه میخوام که عدد صحیح رو به توان عدد اعشاری برسونه و خیلی هم واجبه و برا پروژم نیاز دارم ممنون میشم کمکم کنید .
(01 خرداد 1394 09:31 ب.ظ)saeid sharifzade نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
دوستان یه برنامه میخوام که عدد صحیح رو به توان عدد اعشاری برسونه و خیلی هم واجبه و برا پروژم نیاز دارم ممنون میشم کمکم کنید .

سلام،یعنی نمیخوایید از امکانات زبان استفاده کنید و میخوایید خودتون متدش را بازنویسی کنید؟؟؟
بله نباید از تابع آماده استفاده کنم . باید خودم متدشو بنویسم .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو یه نگاهی بیاندازید.
خب اینم که از توابع آماده exp و log و pow استفاده کرده
(04 خرداد 1394 07:25 ب.ظ)saeid sharifzade نوشته شده توسط: [ -> ]خب اینم که از توابع آماده exp و log و pow استفاده کرده
خوب دیگه همون توابع آماده ای که میگین رو می تونین با استفاده از بسط تیلور یا مک لورن بدست بیارین.در گوگل یه سرچی کردم اما نتونستم اون جواب مطلوبی که شما در نظر داشتین رو پیدا کنم و این شد که تصمیم گرفتم خودم دست به کار بشم تا یه فرمول کلی برای شما دربیارم:
[تصویر:  363447_jhzf_image_math.png]
متغیر های x و y می توانند از هر نوع دیتا تایپ عددی باشند یعنی اعشاری و صحیح.قسمت اول مساوی رو اگه شک داشتید می تونید از طرفین ln بگیرید و از مساوی بودن طرفین یقین حاصل کنید.قسمت دوم مساوی رو هم با توجه به سری مک لورن e^x نوشتم.ما برنامه نویس ها دیگر به این چیزها توجهی نداریم چرا که دیگر محیط های برنامه نویسی هوشمند شده اند و این قابلیت ها رو به پروگرمرها ارائه می دهند که بدون توجه به جزئیات از توابع و متدهای آماده که مورد نیاز مشترک همه برنامه نویس ها هستش استفاده کنند.دیزاینر های محیط برنامه نویسی هم به این شکل با توجه به فرمول هایی مثل فرمول بالا توابع رو آماده می کنند و در اختیار ماها قرار میدن تا به راحتی استفاده کنیم.
لینک مرجع