تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تست 17-منطقی دکتری 93
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  334588_5vvubrik9r73heiy2v7l.jpg]
x که مهم نیست (یعنی با هر نوع فلیپ فلاپ میشه ساخت) و n هم حداقل باید 4 باشه
ولی طراح حداکثر را خواسته است، حداکثر قابل تعیین نیست پس گزینه 4 صحیح است.
این تست، تست جالبی نیست و فک نمی کنم اینطور سوالات مجدد بیاد.
من اصلا متوجه منظور سوال نمیشم. شمارنده پیمانه 12 یعنی چه؟ من این عبارت تا حالا نشنیدم.منظور از پیمانه یعنی از یک تا 12 بصورت باینری بشمارد؟
(19 بهمن 1393 11:40 ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط: [ -> ]من اصلا متوجه منظور سوال نمیشم. شمارنده پیمانه ۱۲ یعنی چه؟ من این عبارت تا حالا نشنیدم.منظور از پیمانه یعنی از یک تا ۱۲ بصورت باینری بشمارد؟

شمارنده Modulo N یعنی از 0 تا N-1 می شمارد. شمارنده باینری معمولی همه پیمانه 2^n (که n تعداد FFها است) می باشند.
(19 بهمن 1393 11:20 ب.ظ)Farzamm نوشته شده توسط: [ -> ]x که مهم نیست (یعنی با هر نوع فلیپ فلاپ میشه ساخت) و n هم حداقل باید 4 باشه
ولی طراح حداکثر را خواسته است، حداکثر قابل تعیین نیست پس گزینه 4 صحیح است.
این تست، تست جالبی نیست و فک نمی کنم اینطور سوالات مجدد بیاد.
نکته‌ی سوال توی کلمه‌ی «حداکثر» هستش. ما با روشهای معمول میتونیم بگیم که به حداقل ۴ فلیپ فلاپ نیاز داریم؛ ولی حداکثر نمیشه تعیین کرد. چون مثلا ممکنه یه فلیپ فلاپ بذاریم اونجا که هیچ کاری نکنه ولی در عین حال جزوی از شمارنده هم محسوب بشه. به همین خاظر جواب گزینه ۴ میشه.
(21 بهمن 1393 02:48 ق.ظ)anonymous نوشته شده توسط: [ -> ]نکته‌ی سوال توی کلمه‌ی «حداکثر» هستش. ما با روشهای معمول میتونیم بگیم که به حداقل ۴ فلیپ فلاپ نیاز داریم؛ ولی حداکثر نمیشه تعیین کرد. چون مثلا ممکنه یه فلیپ فلاپ بذاریم اونجا که هیچ کاری نکنه ولی در عین حال جزوی از شمارنده هم محسوب بشه. به همین خاظر جواب گزینه ۴ میشه.

بله / درسته کاملاً / ممنون
لینک مرجع