تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تجزیه غیر بازگشتی گرامر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان ، یه سئال ضمیمه کردم .چند تا سوال دارم
۱/اون علامت سوال باهاش مثل یه کاراکتر برخورد میشه؟
۲/مگه نباید first تمامی قانون های تولید شدرو بگیریم و همچنین زمانی که متغیری اپسیلون تولید می کنه follow اون متغیر رو بگیریم سپس جدول رو کامل کنیم .
الان تو این سوال first همین علامت سوال میشه خودش دیگه و توی خونه ی [tex]M\[B,?\][/tex] قرارش می دیم اما دیگه توی خونه [tex]M\[B,d\][/tex] خالی میمونه .!

اما جواب گزینه ۳ است.
احیاناً منظورش از این علامت سواله، همون اپسیلون نیست؟
(03 دى 1393 12:31 ب.ظ)Ametrine نوشته شده توسط: [ -> ]احیاناً منظورش از این علامت سواله، همون اپسیلون نیست؟

بعید می دونم چون اگه قرار بود این اپسیلون باشه تو سوال های دیگه ای که دیدم باید به جای اپسیلون همینو می ذاشت در حالی که اونا اپسیلونن

آیا روندی که من پیش میرم درسته ؟
با سلام دوست عزیز دقت کنید اون علامت سوال یک قانون هست نه کاراکتر یا سمبل اون میتونه هر چیزی باشه ولی چیزی که هست و طبق گزینه های سوال اگر نگاه کنید داره میگه خونه متغیر B و d
کلا سمبل های این گرامر b,d,e هستن
خوب گزینه 1 که تابلو حذف میشه چون داره میگه خونه B در حالی که این سمت چپش A هست خوب حذف میشه
گزینه 2 هم که حذف میشه چون رشته با b شروع میشه در حالی که ما دنبال خونه B ,d هستیم
خوب خالی هم نیست چون یه قانونی هست اونجا یعنی اون علامت سوال هر چیزی می تونه باشه طوری که داره d تولید می کنه
مثلا جای علامت سوال می تونه dB باشه یا dD باشه یا dAB باشه هر چیزی می تونه باشه مهم اینه که داره d تولید می کنه سوال خیلی اسونه یکم دقت می خواهد فقط
موفق باشید.
(03 دى 1393 01:13 ب.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام دوست عزیز دقت کنید اون علامت سوال یک قانون هست نه کاراکتر یا سمبل اون میتونه هر چیزی باشه ولی چیزی که هست و طبق گزینه های سوال اگر نگاه کنید داره میگه خونه متغیر B و d
کلا سمبل های این گرامر b,d,e هستن
خوب گزینه ۱ که تابلو حذف میشه چون داره میگه خونه B در حالی که این سمت چپش A هست خوب حذف میشه
گزینه ۲ هم که حذف میشه چون رشته با b شروع میشه در حالی که ما دنبال خونه B ,d هستیم
خوب خالی هم نیست چون یه قانونی هست اونجا یعنی اون علامت سوال هر چیزی می تونه باشه طوری که داره d تولید می کنه
مثلا جای علامت سوال می تونه dB باشه یا dD باشه یا dAB باشه هر چیزی می تونه باشه مهم اینه که داره d تولید می کنه سوال خیلی اسونه یکم دقت می خواهد فقط
موفق باشید.

جالب بود مشکل چون از خودش نتونستم first بگیرم یه خورده واسم عجیب بود اما بازم مرسی ، ممنون
لینک مرجع