تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تعداد قاعده اپسیلون در جدول پارسینگ پیشگوی غیر بازگشتی ؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان ،
یه سوال هستش که خودم حل کردم کلاً تو جدول پیشگوی غیر بازشگتی ۳ تا اپسیلون داره .
هم سوال و جدولی که خوذم کشیدمو ضمیمه کردوم .
در ضمن جواب درست گزینه ۴ است .
با سلام دوست عزیز جواب تست که گزینه 4 هست درست ولی چدول شما غلطه قانون لاندا قانونیه که مستقیما لاندا را تولید می کنه یعنی
توی این تست قانون متغیر A میشه قانون لاندا دقت کنید متغیر E , F هم لاندا تولید می کنن ولی قانون لاندا نیستن چون غیر مستقیم تولید می کنن

و اینکه فک کنم شما توی first و follow مشکل دارید
فالو a برابر فالو E , F که چون فالو این دو هم برابر هست پس این 3تا فالوشون برابره و برابر هست با پرانتز بسته و کروشه بسته است یعنی فالو A 2 تا سمبل داره و چون first A فقط لاندا را تولید می کنه باید توی ستون های فالوش قانونشو بزاریم یعنی توی دو ستون پس تعداد قانون میشه 2 تا
توی ستون $ شماره قانونی نمیره من نمیدونم چرا توی این ستون قانون گذاشتید
موفق باشید.
(01 دى 1393 10:39 ب.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام دوست عزیز جواب تست که گزینه ۴ هست درست ولی چدول شما غلطه قانون لاندا قانونیه که مستقیما لاندا را تولید می کنه یعنی
توی این تست قانون متغیر A میشه قانون لاندا دقت کنید متغیر E , F هم لاندا تولید می کنن ولی قانون لاندا نیستن چون غیر مستقیم تولید می کنن

و اینکه فک کنم شما توی first و follow مشکل دارید
فالو a برابر فالو E , F که چون فالو این دو هم برابر هست پس این ۳تا فالوشون برابره و برابر هست با پرانتز بسته و کروشه بسته است یعنی فالو A 2 تا سمبل داره و چون first A فقط لاندا را تولید می کنه باید توی ستون های فالوش قانونشو بزاریم یعنی توی دو ستون پس تعداد قانون میشه ۲ تا
توی ستون $ شماره قانونی نمیره من نمیدونم چرا توی این ستون قانون گذاشتید
موفق باشید.

مرسی ممنونم ، اما در رابطه چرا توی $ قانون گذاشتم چون من به این نکته ای شما گفتید واقف نبودم ، که فقط باید در ستون $ باید قانونی که مستقیماً منجر به تولید اپسیلون میشرو قرار داد ، خوب طبق گفته های خودتون الان اطلاعاتی که من در سطر مربوط به غیرپایانه A نوشتم اشتباهه؟
A که مستقیماً اپسیلون تولید می کنه ، بعد میام follow A می گیریم میشه همونی که شما گفتید پرانتز بسته کروشه بسته خوب همون قانونو واسه این ستون ها هم تکرار می کنم ، اینکه شد مجموعاً 3 تا !؟
مرسیHeart
من نمیدونم شما تو ستون $ چطوری اصلا قانون گذاشتین $ فقط توی فالو S هست نه توی فالو بقیه چطوری براش قانون گذاشتین؟ توی سطر A فقط 2 تا قانون قرار میگیره که همون قانون لاندا دیگه $ رو چه حسابی قانون میزارید من نمیفهمم برای E , F هم همین طوره

بهتره first follow یه بار بنویسید و جدول مقایسه کنید فک کنم متوجه اشتباهتون بشید
(02 دى 1393 01:51 ق.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط: [ -> ]من نمیدونم شما تو ستون $ چطوری اصلا قانون گذاشتین $ فقط توی فالو S هست نه توی فالو بقیه چطوری براش قانون گذاشتین؟ توی سطر A فقط ۲ تا قانون قرار میگیره که همون قانون لاندا دیگه $ رو چه حسابی قانون میزارید من نمیفهمم برای E , F هم همین طوره

بهتره first follow یه بار بنویسید و جدول مقایسه کنید فک کنم متوجه اشتباهتون بشید

من متوجمه منظورتون شدم ، اما مگه قبل اینکه follow بگیریم نباید first خود اپسیلونو حساب کنیم ؟
من متوجه منظورتون نمیشم first و follow می نویسم با چیزی که شما به دست اوردید قیاس کنید فکر کنم مشکلتون حل بشه به تجربه که دیدم حس می کنم شما هم مثل اکثر بچه ها توی به دست اوردن first و follow و head tail این موردا مشکل دارین و مفهوم درست متوجه نشدین و توی بقیه مباحث اشتباه می کنین

first A = لاندا
first E = لاندا
first F = لاندا
first x = ( ,[
first s = (,[,)

follow x = $
follow E = (,[
follow F = ( , [
follow A = (,[
follow s = $
حالا قیاس کنید و براساس این جدول پر کنید ببینید بازم این چیزی میشه که کشیدین یا نه
موفق باشیدWink
(02 دى 1393 01:09 ب.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط: [ -> ]من متوجه منظورتون نمیشم first و follow می نویسم با چیزی که شما به دست اوردید قیاس کنید فکر کنم مشکلتون حل بشه به تجربه که دیدم حس می کنم شما هم مثل اکثر بچه ها توی به دست اوردن first و follow و head tail این موردا مشکل دارین و مفهوم درست متوجه نشدین و توی بقیه مباحث اشتباه می کنین

first A = لاندا
first E = لاندا
first F = لاندا
first x = ( ,[
first s = (,[,)

follow x = $
follow E = (,[
follow F = ( , [
follow A = (,[
follow s = $
حالا قیاس کنید و براساس این جدول پر کنید ببینید بازم این چیزی میشه که کشیدین یا نه
موفق باشیدWink

من اینطوری یاد نگرفتم واسه همین شما بهم میگید اشتباهه ، من میام first تمامی قوانین تولید شده رو می گیرم مثلاً first پرانتز باز X و به همین ترتیب اما وقتی first یکیشون اپسیلون میشه فالو متغیر تولید کنندشم می گیرم اونوقت تو ستون های دیگه جدول قرار می دم
لینک مرجع