تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: زبان نامنظم تست سال 85 مهندسی کامپیوتر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دوستان داخل کتاب پوران زده 85 کتاب جبل زده سراسری اینو دقیقشو نمیدونم تا راهنمایی کنم
سوال من اینه که ب نظرم تمام این گزینه ها زبان نامنظم و مستقل از متن ولی کتاب جبل گفته فقط گزینه 2 نامنظم و پوران گفته گزینه صحیح وجود نداره حالا اصن کاری ب کتابا ندارم به نظرم 3 تا گزینه مستقل از متن چون باید براشون ماشین پشته ای کشیدالبته از ی نظرم میگم منظم چون اگر n=0بدیم میشن سیگما استار [تصویر:  320181_01004618968534044455.jpg] الان دقیقا تو گزینه ها گیج شدم لطفا راهنماییم کنید HuhHuhباتشکر
سلام.
گزینه 1 درنظر بگیرید n=0 و زبان میشه سیکمااستار. درنتیجه یه زیرمجموعه از زبان با زبان مرجع برابره. این زبان منظمه و برابر با مجموعه مرجعه.
گزینه 3 هم درنظر بگیرید n=0 و مشخصه که تمام رشته های زبان در این حالت تشکیل میشه. یعنی این زیرمجموعه از زبان با زبان برابری میکنه.
گزینه 2 نمیتونیم همچین کاری انجام بدیم. چون اگه تو رشته بعد از اینکه a دیدیم b ببینیم باید تعدادشون رو باهم مقایسه کنیم. هیچ مجموعه محدود از nها وجود نداره که که به ازای اون مقادیر، تمام رشته های زبان رو بشه تشکیل داد. برای این عبارت نمیشه عبارت منظم نوشت.
(13 آذر 1393 08:03 ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.
گزینه ۱ درنظر بگیرید n=0 و زبان میشه سیکمااستار. درنتیجه یه زیرمجموعه از زبان با زبان مرجع برابره. این زبان منظمه و برابر با مجموعه مرجعه.
گزینه ۳ هم درنظر بگیرید n=0 و مشخصه که تمام رشته های زبان در این حالت تشکیل میشه. یعنی این زیرمجموعه از زبان با زبان برابری میکنه.
گزینه ۲ نمیتونیم همچین کاری انجام بدیم. چون اگه تو رشته بعد از اینکه a دیدیم b ببینیم باید تعدادشون رو باهم مقایسه کنیم. هیچ مجموعه محدود از nها وجود نداره که که به ازای اون مقادیر، تمام رشته های زبان رو بشه تشکیل داد. برای این عبارت نمیشه عبارت منظم نوشت.

سپاسSmile
لینک مرجع