تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال از رابطه بازگشتی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
این سوال ۱۲ صفحه ۱۲۱ پوران پژوهش هست:

[تصویر:  319139_027d9e624caac0e21.jpg]

خب من میفهمم که عددا رو باید جایگذاری کنیم و طبق دستور تابع بریم جلو تا به یکی از شرطهایی برسیم که شرطمون درست در بیاد.
اما نمیفهمم چرا مثلا برای جمله اول نوشته ۴=۲+۲ توی این جمله اولی که هنوز شرط به پایان نرسیده.و بازم باید اونو باز کنیم.
توی جمله های بعد هم گفته ۲=۱+۱

بعد هم گفته اگه عددا رو عوض کنیم حاصل ۲۰ میشه که بازم من حساب کردم ۱۸ تا عملیات داریم.
روش حل رو بلدم. اما نفهمیدم جواب نهایی هر خط رو چطور حساب میکنن.
هر دو حالت رو نوشتم براتون
[attachment=17323]
(07 آذر 1393 08:13 ق.ظ)Ametrine نوشته شده توسط: [ -> ]هر دو حالت رو نوشتم براتون
ممنون
اما دوست عزیز گفتم حلش رو بلدم اما جواب نهایی رو نه.

اعدادی که قرمز نوشتید از کجا آوردید؟
دوست عزیز شرط تابع هست دیگه اگر m=1 بشه یا n=0 یا m=n باشه مقدار 1 برمیگردونه هرجایم جمع باشه مقدار های که تابع برگردونده باهم جمع میشن و میشن اون اعداد قرمز که نوشتن
دوست عزیز Ametrine ببخشید که من پاسخ دادم Big Grin
(07 آذر 1393 10:58 ق.ظ)sarashahi نوشته شده توسط: [ -> ]
(07 آذر 1393 08:13 ق.ظ)Ametrine نوشته شده توسط: [ -> ]هر دو حالت رو نوشتم براتون
ممنون
اما دوست عزیز گفتم حلش رو بلدم اما جواب نهایی رو نه.
اعدادی که قرمز نوشتید از کجا آوردید؟

سلام.اون اعداد قرمز که نوشتن مقادیر به دست اومده از حالت های پایه بوده.یعنی ما تابع رو شکستیم تا به حالت های پایه رسیدیم و بعد برعکس(از پایین به بالا)مقادیر رو جایگذاری کردیم.
اصلا این حرفا نیست.
حل این سوال یه خطم نیست . فقط کافیه ریاضی دوم دبیرستان رو بلد باشی.
یه ذره که دقت کنی می بینی اتحاد خیام پاسکال رو به صورت بازگشتی نوشته.یعنی ترکیب m از n.. که ۳ از ۶ ام میشه ۲۰
اگر (۲۰,۱۰۰)f بود می خواستی درخت رسم کنی بازم !!!!!!!!!
تعداد عمیلیات ام به صورت دقیق میشه m از n منهای یک !!!!!!!!! مفهومش یهنی جمع m از n تا یک !!!!!!
اردر زمانیش ام همون m از n هست
اتحاد خیام پاسکال ام که خیلی معروفه یه سرچ بزنی پیدا می کنی
اگر باز سوالی بود بپرس
(07 آذر 1393 04:00 ب.ظ)noori759 نوشته شده توسط: [ -> ]حل این سوال یه خطم نیست . فقط کافیه ریاضی دوم دبیرستان رو بلد باشی.
یه ذره که دقت کنی می بینی اتحاد خیام پاسکال رو به صورت بازگشتی نوشته.یعنی ترکیب m از n.. که ۳ از ۶ ام میشه ۲۰
اگر (۲۰,۱۰۰)f بود می خواستی درخت رسم کنی بازم !!!!!!!!!
در نظر داشته باشید همه نمیرن دبیرستان. یه عده هستن میرن هنرستان. :دی
اگه عددش بزرگ بود اونوقت میرفتیم سراغ فرمولش
من یادم نبود خیام پاسکال رو. تشکر
ببخشید یه ذره ادبیات ام بد بود...
لینک مرجع