تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: وضعیت رشته های IT و کامپیوتر از کنکور ارشد ۹۴ به بعد؟( با توجه تغییر مجدد)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام خدمت دوستان اول که تبریک میگم بابت اینکه ضریب ها و زیر رشته ها به حالت اولیه خودشون برگشتن خیلی خوشحال شدم.(با توجه به دیر اعلام شدن این تغییرات)
دوستان یک سوالی داشتم آیا این تغییر ( بازگشت به حالت اولیه) موقتاً برای امسال میباشد یا دوباره کلاً به این حالت برگشت. خود من خبر خاصی در این مورد پیدا نکردم . خواستم ببینم دوستانی که بیشتر پیگیر بودن آیا میدونن تکلیف دو رشته کامیپیوتر و IT در کل چی میشه و آیا سنجش و مسئولین اطلاع خاصی دادن؟ تا آخرین اخباری که دنبال میکردم بحث این بود که استثناً امسال که دیر اعلام کردن مثل قبل باشه ولی از سال دیگه ضریب ها و زیر رشته های جدید اعمال بشه.... دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشم توضیح بدن در کل چی شده؟
ممنون
قرار شده از سال بعد اعمال شه ظاهرن ولی چه انتظاری از اینا میشه داشت؟ خودشون هم تکلیفشون معلوم نیس. مخصوصا تو این اوضاع که اکثر مقامای بالای وزارت علوم دارن عوض میشن.
ممنون از جوابتون فقط جایی رسمی اعلام کردن یا در حد حرف و حدیث بین خود دانشجو ها(با توجه به تماسایی که داشتن) هستش ؟ آخه باز هم هر چه قدر گشتم جایی که کمی رسمی باشه خبری پیدا نکردم؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

به این لینک مراجعه کنین همه چی دستتون میاد. نامه ای که وزارت قبول کرده اینه که واسه ساله بعد اعمال شه و در حد حرف و حدیث نیس و سال بعد شرایط مثل دفترچه میشه.
کسی میدونه چطور میشه مطمئن شد سال بعد دوگرایش امنیت شبکه زیر مجموعه ی کدوم رشتس؟
یک سال وقت بذاریم چی بخونیم؟ قراره مثل امسال شه دوباره؟![/b]
به نظر من که سال بعد زیر مجموعه ی رشته کامپیوتر هستش. چون اگه شما دقت کنید میبینید که امسال این دو گرایش رو بردن زیر مجموعه کامپیوتر و با اعتراضی که صورت گرفت نهایتا یه اصلاحیه جدا دادن و دفترچه تغییری نکرد. این یعنی اینکه برای سال بعد هر کسی که بخواد دفترچه رو دانلود کنه از وضعیت گرایشها و ضریبها اطلاع پیدا کنه میبینه که این دو گرایش زیر مجموعه کامپیوتر هستن و...
رو این حساب میگم که این دو گرایش رو دیگه باید زیرمجموعه کامپیوتر به حساب آورد.
باز از قسمت پاسخگویی خود سنجش هم میتونید سوال کنید البته اگر جواب درست و حسابی بدن
البته اینکه دفترچه تغییر نکرد فکر می‌کنم چیز غیر عادی نیست اما نباید انتظار داشت که سال آینده شبکه/امنیت جزء گروه 1276 آی‌تی باشه. اواخر بهار سال آینده یا اوایل تابستان سال آینده بهترین زمان برای پیگیری این موضوع هست. چه از طریق وزارت علوم چه از طریق اساتید دانشگاه‌های مطرح مانند امیرکبیر و شریف
من عکس نامه ای که وزارت علوم به سنش را داده بود بچه گذاشتن تو انجمن دیدم دقیقا نوشته فقط امسال برگرده به روال قبل و از سال آینده زیر مجموعه کامپیوتر باشه تاکیدم کرده بود که به موقع اطلاع رسانی کنه که دوباره مثل امسال نشه
اطلاع رسانی درست
اما این که 5 درسی رو که در لیسانس نخوندیم را باید بخونیم و کنکور بدیدم اصلا منطقی و حق نیست
به نفع نرم افزاری هایی شد چون ظرفیت ما خیلی کمتر شد با افزایش تعداد و اونها این 5 درس رو داشتند
من از سازمان سنجش سوال کردم در جواب نوشتن:در همان زمان اعلام خواهد شد و اکنون نمیتوان پیش بینی کرد.
من که چیزی از جوابشون دستم نیومد! در همان زمان یعنی چه زمانی؟زپان ثبت نام کنکور؟ اکه اینجوریه دوباره همون مشکل امسال پیش میاد! بعد قسمت جالبش اینه که نوشته از الان نمیشه پیش بینی کرد!!! یعنی سازمان سنجش در جریان تغییرات نیست؟ برنامه ای ندارن برای یک سال بعد؟ کاراشون با غیب گویی و رمالی و پیش گویی جلو میره؟ شایر بشه از وزارت علوم جواب گرفت یا از طریق دانشگاه ها اقدام کرد.
یعنی برای امسال ضریب ریاضی 1 و زبان 1 و مشترک و تخصصی 2 هست یا طبق سال پیش هست؟
(29 آبان 1393 02:08 ب.ظ)armin.sheikh نوشته شده توسط: [ -> ]سلام خدمت دوستان اول که تبریک میگم بابت اینکه ضریب ها و زیر رشته ها به حالت اولیه خودشون برگشتن خیلی خوشحال شدم.(با توجه به دیر اعلام شدن این تغییرات)
دوستان یک سوالی داشتم آیا این تغییر ( بازگشت به حالت اولیه) موقتاً برای امسال میباشد یا دوباره کلاً به این حالت برگشت. خود من خبر خاصی در این مورد پیدا نکردم . خواستم ببینم دوستانی که بیشتر پیگیر بودن آیا میدونن تکلیف دو رشته کامیپیوتر و IT در کل چی میشه و آیا سنجش و مسئولین اطلاع خاصی دادن؟ تا آخرین اخباری که دنبال میکردم بحث این بود که استثناً امسال که دیر اعلام کردن مثل قبل باشه ولی از سال دیگه ضریب ها و زیر رشته های جدید اعمال بشه.... دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشم توضیح بدن در کل چی شده؟
ممنون

از اونجا که خودم یه مطلب قدیمی در مورد این سوال خودم پیدا کردم گفتم اینجا هم بزارم شاید جواب بقیه دوستان هم باشه:‌ خبر گذاری ایسنا تو تاریخ ۲۷ آبان ۹۳ تو خبرش گفته :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دیر کل دفتر گسترش وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری از اعمال این تغییرات در دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد سال آینده خبرداد.
حسین حسینی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: تغییرات اعمال شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۹۴ برای امسال محقق نخواهد شد و از سال آینده اعمال می‌شود.
----
البته خود من هم مطمئن نیستم که تا سال دیگه نزنن زیرش فقط چون مربوط به سوال بود لینک خبر گذاشتم باز اگر کسی هم خبر موثق و جدیدی فهمید بگه ممنون
من که ترجیح میدم فعلا دروس گسسته - ساختمان داده - طراحی الگوریتم - شبکه - پایگاه داده و سیستم عامل رو بخونم. چون اینا بینشون مشترکه. تا ببینیم اینا چه خوابی واسمون میبینن!!
والله من از کسایی بودم که وزارت رفته بودم ، نامه ای که به سازمان سنجش توسط دکتر نبی ابراهیمی که رییس معاونت برنامه ریزی وزارت علوم هستند فرستاده شده بود صراحتا نوشته بود که این تغییرات برای سال دیگه اعمال میشه و سنجش هروقت صلاح میدونه اطلاع بده که مثله اینکه سنجش هنوز صلاخ نمیدونه
فعلا" دروسی رو بخونید که 100% مطمئن هستی تو کنکور میاد ...
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع