تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: عمق عناصر برگ و غیر برگ در درخت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان. این سوال کنکور ارشد 82 هست که من در مورد نحوه پاسخدهی مشکل دارم.
در درختی با n عنصر،تمام عناصر غیربرگ دارای دقیقا دو فرزند هستند.اگر E مجموع عمق برگها و I مجموع عمق عناصر غیربرگ باشد و داشته باشیم:

T(n) = E(T) - I(T)
داریم:
T(n) = T(n-2) + n-2

من منطقی برای حل این سوال پیدا نکردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
(27 مهر 1393 05:35 ب.ظ)ldns0098 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان. این سوال کنکور ارشد ۸۲ هست که من در مورد نحوه پاسخدهی مشکل دارم.
در درختی با n عنصر،تمام عناصر غیربرگ دارای دقیقا دو فرزند هستند.اگر E مجموع عمق برگها و I مجموع عمق عناصر غیربرگ باشد و داشته باشیم: T(n) = E(T) - I(T)
داریم:
T(n) = T(n-2) + n-2

سلام میتونی فرض کنی مثلا n=7 و با یه تریس کوچولو میبینی گزینه اول درسته فقط
(27 مهر 1393 06:08 ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط: [ -> ]
(27 مهر 1393 05:35 ب.ظ)ldns0098 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان. این سوال کنکور ارشد ۸۲ هست که من در مورد نحوه پاسخدهی مشکل دارم.
در درختی با n عنصر،تمام عناصر غیربرگ دارای دقیقا دو فرزند هستند.اگر E مجموع عمق برگها و I مجموع عمق عناصر غیربرگ باشد و داشته باشیم: T(n) = E(T) - I(T)
داریم:
T(n) = T(n-2) + n-2

درسته ولی دقت کردی اگه عدد دیگه ای بذاری به این راحتی حل نمیشه؟ مثلا یازده بذار.به خاطر همین ترجیح میدم منطق حلشو پیدا کنم.
(27 مهر 1393 06:16 ب.ظ)ldns0098 نوشته شده توسط: [ -> ]
(27 مهر 1393 06:08 ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط: [ -> ]
داریم:
T(n) = T(n-2) + n-2

درسته ولی دقت کردی اگه عدد دیگه ای بذاری به این راحتی حل نمیشه؟ مثلا یازده بذار.به خاطر همین ترجیح میدم منطق حلشو پیدا کنم.

خب دقیقا راحتی کار اینه.هر عددی نمیشه گذاشت.مثلا 6 نمیتونیم بدیم چون عنصر تک فرزند پیدا میشه اکی؟؟
لینک مرجع