تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ساختمان داده ها - Btree- سوال ۵۲ آزمون ۵۰٪ دوم پارسه -۹۲
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من آخرش نفهمیدم این Btree حذفه یا نه ... ولی حالا علی الحساب :

[تصویر:  247549_060220141484.jpg]
فک کنم گزینه 3 می شه
(20 بهمن 1392 08:33 ب.ظ)mehdi.m2 نوشته شده توسط: [ -> ]فک کنم گزینه ۳ می شه

یه توضیح میدین ؟!
در این حالت اگه Q رو حذف کنیم چون تعداد کلید های اون گره از t کمتر می شه باید از پدرش یک کلید بگیریم
برای این کار یا از گره همزاد قبل از خودش یا بعد از خودش(هر کدوم که ممکن بود) یک کلید به گره پدر اضافه می کنیم( اگه از طرف گره قبل از خودش بود اخرین کلید گره اگر هم بعد از خودش بود اولین کلید گره) و کلید ما بین دو گره رو به همون گره که می خوایم ازش حذف کینم اضافه می کنیم بعدش Q رو حذف می کنیم

هر کجاش گنگ یا اصم بود بگید بیشتر توضیح بدم
(21 بهمن 1392 01:34 ب.ظ)mehdi.m2 نوشته شده توسط: [ -> ]در این حالت اگه Q رو حذف کنیم چون تعداد کلید های اون گره از t کمتر می شه باید از پدرش یک کلید بگیریم
برای این کار یا از گره همزاد قبل از خودش یا بعد از خودش(هر کدوم که ممکن بود) یک کلید به گره پدر اضافه می کنیم( اگه از طرف گره قبل از خودش بود اخرین کلید گره اگر هم بعد از خودش بود اولین کلید گره) و کلید ما بین دو گره رو به همون گره که می خوایم ازش حذف کینم اضافه می کنیم بعدش Q رو حذف می کنیم

منم به همین گزینه رسیده بودم !
مشکل اینه که پارسه زده گزینه ۴ !!!‌
من از روی یه پاورپوینت Btree خوندم و به نظر خودم خیلی خوب یاد گرفتم ، ولی سوالای پارسه کلا تصوراتمو به هم ریخت ...
(18 بهمن 1392 08:10 ب.ظ)helena نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
من آخرش نفهمیدم این Btree حذفه یا نه ... ولی حالا علی الحساب :

[تصویر:  247549_060220141484.jpg]

این بی تری هر 6 سال در میون سوال میاد ازش
اما پارسه هر سال تو مبحث درخت ازش سوال میده.هووووووووووف
نمیاد ولش کن.
اگر هم بیاد اونقد مسلط نیستید که بخواین بزنیدش
میزنید غلط میشه حالا بیا درستش کن!
1 سوال مشترک فک کن غلطه،اشتباه تایپی داره،جواب تو گزینه نیست....Big Grin
(21 بهمن 1392 02:03 ب.ظ)helena نوشته شده توسط: [ -> ]
(21 بهمن 1392 01:34 ب.ظ)mehdi.m2 نوشته شده توسط: [ -> ]در این حالت اگه Q رو حذف کنیم چون تعداد کلید های اون گره از t کمتر می شه باید از پدرش یک کلید بگیریم

منم به همین گزینه رسیده بودم !
مشکل اینه که پارسه زده گزینه ۴ !!!‌
من از روی یه پاورپوینت Btree خوندم و به نظر خودم خیلی خوب یاد گرفتم ، ولی سوالای پارسه کلا تصوراتمو به هم ریخت ...

هیچ جور نمی تونم تصور کنم گزینه 4 باشه می شه پاسخ پارسه رو هم بزارید
این جواب پارسه

[تصویر:  249308_Screen_shot_2014-02-11_at_122909_AM.png]
[تصویر:  249308_Screen_shot_2014-02-11_at_122936_AM.png]
(22 بهمن 1392 01:55 ق.ظ)helena نوشته شده توسط: [ -> ]این جواب پارسه

[تصویر:  249308_Screen_shot_2014-02-11_at_122909_AM.png]
[تصویر:  249308_Screen_shot_2014-02-11_at_122936_AM.png]

تو کتاپ پارسه دو روش گفته من سریع این قسمت رو خوندم بیشتر به روشش توجه کردم الان یه نگاه دیگه بهش انداختم گفته دو روش داریم که روش دوم رو توضیح داده توی این روش هم مثل درج از ریشه به سمت کلید حرکت می کنه و هر گره ای که حداقل کلید رو داره (t-1) از همزادش یک کلید دیگه می گیره که حداقل گره رو نداشته باشه
مثل درج وقتی می خوایم حذف هم بکنیم اجداد اون گره نباید حداقل کلید رو داشته باشن

ایشا... از حذف سوال نیاد امکان اشتباه زیادهConfused
لینک مرجع