تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: راه حل تستی برای سوالات کامپایلر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام بچه ها . تست های کامپایلرو که میخوام جواب بدم در مورد سوالات مربوط به SLR یا CLR بودن یک گرامر مجبورم ابتدا دیاگرام رو کامل بکشم و بعد جدول رو رسم کنم و از روی اون به سوال جواب بدم که کلی وقت میگیره. تو این کتابی که من میخونم راه حل تستی یا حداقل کمی کوتاهتر نیاورده. میخوام بدونم که آیا چنین راه حل هایی وجود داره یا نه؟ اگر وجود داره تو کدوم کتابها میتونم پیداش کنم. کتاب خاصی در نظر دارید که به صورت نکات تستی باشه؟
(10 دى 1392 06:04 ب.ظ)skali نوشته شده توسط: [ -> ]سلام بچه ها . تست های کامپایلرو که میخوام جواب بدم در مورد سوالات مربوط به SLR یا CLR بودن یک گرامر مجبورم ابتدا دیاگرام رو کامل بکشم و بعد جدول رو رسم کنم و از روی اون به سوال جواب بدم که کلی وقت میگیره. تو این کتابی که من میخونم راه حل تستی یا حداقل کمی کوتاهتر نیاورده. میخوام بدونم که آیا چنین راه حل هایی وجود داره یا نه؟ اگر وجود داره تو کدوم کتابها میتونم پیداش کنم. کتاب خاصی در نظر دارید که به صورت نکات تستی باشه؟

(10 دى 1392 06:04 ب.ظ)skali نوشته شده توسط: [ -> ]سلام بچه ها . تست های کامپایلرو که میخوام جواب بدم در مورد سوالات مربوط به SLR یا CLR بودن یک گرامر مجبورم ابتدا دیاگرام رو کامل بکشم و بعد جدول رو رسم کنم و از روی اون به سوال جواب بدم که کلی وقت میگیره. تو این کتابی که من میخونم راه حل تستی یا حداقل کمی کوتاهتر نیاورده. میخوام بدونم که آیا چنین راه حل هایی وجود داره یا نه؟ اگر وجود داره تو کدوم کتابها میتونم پیداش کنم. کتاب خاصی در نظر دارید که به صورت نکات تستی باشه؟

سلام متاسفانه راحل تستی برای پاسخ به همچین سوالی:
تعداد برخورد های جدول SLR گرامر رو پیدا کنید ، وجود نداره ، این بر میگرده به انصاف طراح سوال که بخواد دانشجو رو وقتشو چقدر بگیره ، کلا کشیدن یه دیگارام کلی زمان میبره حالا فرض کنیم بخوایم جدولشم تکمیل کنیم

و در سوال های دیگه مثل اینجور:
ایا در جدول پارسینگ گرامر زیر برخورد وجود دارد؟ایا در گرامر زیر برخورد وجود دارد نوع تداخل چیه ... حتما باید تا رسیدن به اولین برخورد دیاگرام رو بکشی و از فرمول تستیش استفاده کنی
که میگه:
1.اگر در یک حالت ، نقطه به انتها رسیده بود و ما با یک ترمینال به حالت دیگر رفته بودیم ، اینجا در این حالت هم کاهش داریم و هم انتقال ، حالا اگر اون ترمینال که باش انتقال به حالت دیگه رو داریم ، با یکی از ترمینال های این قاعده که با میخوایم کاهش بدیم برابر بود ، اینجا تداخل انتقال/کاهش داریم حتما

2.اگر در یک حالت ، دوتا قاعده نقظشون به پایان رسیده بود ، اینجا با دوتا قاعده میتونیم کاهش داشته باشیم ، پس اگه مجموعه ترمینال های این دوتا قاعده اشتراکی داشتن ، حتما تداخل کاهش/کاهش داریم
(13 دى 1392 08:24 ب.ظ)jahanmanesh نوشته شده توسط: [ -> ]

سلام متاسفانه راحل تستی برای پاسخ به همچین سوالی:
تعداد برخورد های جدول SLR گرامر رو پیدا کنید ، وجود نداره ، این بر میگرده به انصاف طراح سوال که بخواد دانشجو رو وقتشو چقدر بگیره ، کلا کشیدن یه دیگارام کلی زمان میبره حالا فرض کنیم بخوایم جدولشم تکمیل کنیم

و در سوال های دیگه مثل اینجور:
ایا در جدول پارسینگ گرامر زیر برخورد وجود دارد؟ایا در گرامر زیر برخورد وجود دارد نوع تداخل چیه ... حتما باید تا رسیدن به اولین برخورد دیاگرام رو بکشی و از فرمول تستیش استفاده کنی
که میگه:
۱/اگر در یک حالت ، نقطه به انتها رسیده بود و ما با یک ترمینال به حالت دیگر رفته بودیم ، اینجا در این حالت هم کاهش داریم و هم انتقال ، حالا اگر اون ترمینال که باش انتقال به حالت دیگه رو داریم ، با یکی از ترمینال های این قاعده که با میخوایم کاهش بدیم برابر بود ، اینجا تداخل انتقال/کاهش داریم حتما

۲/اگر در یک حالت ، دوتا قاعده نقظشون به پایان رسیده بود ، اینجا با دوتا قاعده میتونیم کاهش داشته باشیم ، پس اگه مجموعه ترمینال های این دوتا قاعده اشتراکی داشتن ، حتما تداخل کاهش/کاهش داریم

از پاسخی که دادین متشکر .نکته های خوبی بود.
لینک مرجع