تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال از روش تقسیم درهم سازی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[attachment=14138]
سلام
در این مثال من نحوه بدست اوردن جدول دوم رو متوجه نمیشم اگه توضیح بفرمایید ممنون میشم.
چیزی که من فهمیدم این بود

M تعداد خانه های جدول درهم سازه. جدول اول نشون میده که 100 تا کلید با توجه به مقدارشون به چه شکلی در کدوم درایه جدول نگاشت میشن. (مبحث جدول درهم ساز)
یعنی عناصری که مضرب 7 (اصلاح میکنم: باقیمانده اونها بر 7 عدد صفر بشه)باشند به درایه صفر جدول نگاشت میشن. و عناصری که باقیمانده اونها به 7 عدد 5 و 2 میشه به درایه 4 ام جدول نگاشت میشن.
اگر جدول 1 را به خوبی فهمیده باشید جدول دوم چیز خاصی نداره. منظور از تعداد برخورد احتمالا تعداد نگاشتهای چند کلید به یک داریه هست. مثلا برای درایه صفرم وقتی کلیدها مضرب 7 بودن به این خونه نگاشته میشدن پس برای اینکه تعداد این برخوردها (که فکر کنم همون تصادم باشه) را حساب کنیم باید ببینیم چند تا مضرب 7 توی اون صدتاکلید هست که 14 تا مضرب 7 داریم.
یا مثلا درایه 3 جدول چون هیچ نگاشتی بهش صورت نمیگیره (طبق جدول اول) پس برخوردی هم نداره و صفره.

مثلا در مورد درایه چهارم باید تعداد عناصری که مدشون (همنهشتی به 7 اونها یا همون باقیمانده تقسیم به 7) برابر 2 یا5 میشه را بدست بیاریم.
تعداد عناصری که باقیمانده اونها بر 7 عدد 2 میشه و کوچکتر از 100 هستند 15 تا هستند. (مثل همون تعداد مضربهای 7 بدست میاد. شما تا 98 در نظر بگیرید 14 تا عنصر به این شکل میتونید پیدا کنید. 99 هم بر 7 باقیمانده یک داره که حساب نمیشه و 100 بر 7 باقیمانده 2 داره با 14 تای قبلی جمع میشه 15 تا)
و تعداد عناصری که باقیمانده اونها بر 7 عدد 5 میشه و کوچکتر از 100 هستند 14 تا هستند.

در کل باید جدول اول را فهمیده باشید تا جدول دوم را متوجه بشید. و البته باید بدونید که جدول درهم ساز چی هست و وقتی دو یا چند کلید به یک درایه جدول درهم ساز نگاشت میشن تصادم یا همون برخورد رخ میده
ممنونم از جوابتون...مشکل من محاسبه همون قسمت "یا مثلا خونه چهارم که مضربهای ۲ و ۵ بهش نگاشته میشدن پس باید تعداد کلیدهای مضرب ۲و۵ که کوچیکتر از صد هستند را حساب کنیم که همون عددی میشه که بدست آورده (این قسمت شبیه گسسته حل میشه)" هست...چجوری به عدد 29 رسیده؟؟؟ میشه اینجا رو بیشتر توضیح بدین؟
(18 آذر 1392 12:16 ق.ظ)zahra256 نوشته شده توسط: [ -> ]ممنونم از جوابتون...مشکل من محاسبه همون قسمت "یا مثلا خونه چهارم که مضربهای ۲ و ۵ بهش نگاشته میشدن پس باید تعداد کلیدهای مضرب ۲و۵ که کوچیکتر از صد هستند را حساب کنیم که همون عددی میشه که بدست آورده (این قسمت شبیه گسسته حل میشه)" هست...چجوری به عدد ۲۹ رسیده؟؟؟ میشه اینجا رو بیشتر توضیح بدین؟
ببخشید . من اشتباها گفتم مضرب 2 یا 5. جواب را اصلاح کردم. منظور همنهشتی عدد به 7 باید مقدار 2 یا 5 بده.
جواب را ویرایش کردم
(18 آذر 1392 12:31 ق.ظ)zimenswall نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 آذر 1392 12:16 ق.ظ)zahra256 نوشته شده توسط: [ -> ]ممنونم از جوابتون...مشکل من محاسبه همون قسمت "یا مثلا خونه چهارم که مضربهای ۲ و ۵ بهش نگاشته میشدن پس باید تعداد کلیدهای مضرب ۲و۵ که کوچیکتر از صد هستند را حساب کنیم که همون عددی میشه که بدست آورده (این قسمت شبیه گسسته حل میشه)" هست...چجوری به عدد ۲۹ رسیده؟؟؟ میشه اینجا رو بیشتر توضیح بدین؟
ببخشید . من اشتباها گفتم مضرب ۲ یا ۵/ جواب را اصلاح کردم. منظور همنهشتی عدد به ۷ باید مقدار ۲ یا ۵ بده.
جواب را ویرایش کردم

خیلی خیلی ممنون
اگر هم منظورتون اینه که به این شکله
[tex]N / 7 = x (r/7)[/tex]

حالا اگر مثلا تعداد اعداد کوچکتر از n را بخواهیم که همنهشتی اونها با ۷ عدد ۲ بشه جواب بدست میاد
۱/ اگر r بزرگتر مساوی ۲ بود داریم x+1
۲/ اگر r کوچکتر از ۲ بود داریم x

که برای ۱۰۰ داریم
[tex]100 / 7 = 14 (2/7)[/tex]
برای پیدا کردن اعداد کوچکتر از ۱۰۰ که همنهشتی اونها به ۷ عدد ۲ میشه چون مقدار r اینجا ۲ هست پس میشه ۱۴ +۱
و برای پیدا کردن اعداد کوچکتر از ۱۰۰ که همنهشتی اونها به ۷ عدد ۵ میشه چون مقدار r اینجا کوچکتر از ۵ هست فقط ۱۴ میشه

دیگه فکر کنم مشکلی نباشه
لینک مرجع