تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: پیدا کردن کوتاه ترین مسیر در الگوریتم بلمن_فورد(طراحی الگوریتم)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

دوستان من طریقه پیدا کردن کوتاهترین مسیرو با الگوریتم بلمن_فورد نمیدونم!!!Huh

کسی میتونه یه توضیحی درباره کوتاهترین مسیر در این الگوریتمو چطوری پیدا میکنیم بده؟؟Huh
(08 آذر 1392 11:38 ب.ظ)berkeley نوشته شده توسط: [ -> ]
(08 آذر 1392 10:36 ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

کسی میتونه یه توضیحی درباره کوتاهترین مسیر در این الگوریتمو چطوری پیدا میکنیم بده؟؟Huh

لینک های زیر را ببینید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بله اتفاقا به اون سایت ها هم سر زده بودم فقط دو مرحله آخرشو متوجه نمیشم چیکار میکنه؟؟؟شما فهمیدید بهم بگید.
(09 آذر 1392 12:02 ق.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط: [ -> ]
(08 آذر 1392 11:38 ب.ظ)berkeley نوشته شده توسط: [ -> ]
(08 آذر 1392 10:36 ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

لینک های زیر را ببینید:

و

بله اتفاقا به اون سایت ها هم سر زده بودم فقط دو مرحله آخرشو متوجه نمیشم چیکار میکنه؟؟؟شما فهمیدید بهم بگید.

ببین 4تا شکل هست
شکل اول خود گراف رو نشون داده

تو شکل دوم گفته گره s رو به عنوان مبدا انتخاب و 2گره مجاور اون رو پیدا می کنیم. و هزینه هر یال داخل گره های مجاور نوشته شده که به ترتیب 7 و 6 هست.

حال تو شکل سوم گره های مجاور اون 2 گره رو پیدا کرده
مثلا در همین شکل 3 :
فاصله گره با وزن 7 از گره سمت راست(گوشه بالا) برابر منفی 3 هستش و فاصله گره با وزن6 از گره سمت راست(گوشه بالا) برابر مثبت 5 هستش پس مسیر گره 7 به گرهسمت راست(گوشه بالا) برابر 7 + (-3)= 4 به عنوان کوتاه ترین مسیر انتخاب شده که داخل گره نوشته شده

همچنین
فاصله گره سمت راست (گوشه پایین) از گره با اندیس 7 و 6 رو حساب کرده که 6 + (-4)= 2 شده

در مرحله آخر یعنی شکل 4 :
گون گراف جهت دار هستش فاصله گره سمت راست(گوشه بالا) به گره ای که قبلا با 6 اندیس وزن گذاری شده بود رو حساب کرده که شده
4+(-2)= 2 که اومده 2 رو با 6 عوض کرده

امیدوارم متوجه شده باشین
یعنی وقتی از یک راسی شروع کردیم و یال های مجاورش رو در نظر میگیریم و کوتاهترین فاصله از راس مبدا تا راس های جدیدو پیدا میکنیم و بعد در ادامه یال های مجاور یالهای مجاور قبلو در نظر میگیریم و کوتاهترین فاصله رو از این راس تا راس جدید پیدا میکنیم و بازم وقتی با راس جدید رسیدیم دوباره یالهای مجاورشو در نظر میگیریم و کوتاهتریرین فاصله تا تا رئوس جدید در نظر میگیریم
الان درست فهمیدم منظورتون همینه؟؟؟BlushBlushBlushBlush
لینک مرجع