تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: انتخاب بین خواندن دو درس ریاضی مهندسی یا آمار برای کنکور ارشد؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.شما بین ریاضیات مهندسی و آمار کدومو پیشنهاد می کنید؟یعنی کدوم رو راحت تر میشه خوند و به جواب های درست تو تستاش رسید.
کلا کدوم قابل فهم تره برای شروع و وقت گذاشتن؟
متشکرم.
آمار رو به نظرم اگه بخونین میشه همه تست‌هاشو زد، ولی ریاضی مهندسی اصلاً اینطوری نیست. خود درس آمار هم ساده‌تره و به نظرم اگه واقعاً فقط برای یکیش می‌خواین وقت بذارین رو آمار بذارین ;-)
ریاضی مهندسی، به نظر من اگه شما پایه ریاضی خوب دارین(یعنی مشتق، و این چیزا یادتون نرفته) فصل سری فوریه و نگاشت رو بخونین، چون بعضا سوالای مفتی از این مباحث ارائه شده.
(18 شهریور 1392 01:19 ق.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط: [ -> ]ریاضی مهندسی، به نظر من اگه شما پایه ریاضی خوب دارین(یعنی مشتق، و این چیزا یادتون نرفته) فصل سری فوریه و نگاشت رو بخونین، چون بعضا سوالای مفتی از این مباحث ارائه شده.

سؤال مفت که توی همه درس‌ها امکانش هست، ولی به نظرم حیفه آدم 5تا تست آمار رو از دست بده که با زمان خوندن خیلی کم‌تری میشه زدشون و تقریباً حتمیه زدنشون :دی
(18 شهریور 1392 01:36 ق.ظ)azk84 نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 شهریور 1392 01:19 ق.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط: [ -> ]ریاضی مهندسی، به نظر من اگه شما پایه ریاضی خوب دارین(یعنی مشتق، و این چیزا یادتون نرفته) فصل سری فوریه و نگاشت رو بخونین، چون بعضا سوالای مفتی از این مباحث ارائه شده.

سؤال مفت که توی همه درس‌ها امکانش هست، ولی به نظرم حیفه آدم ۵تا تست آمار رو از دست بده که با زمان خوندن خیلی کم‌تری میشه زدشون و تقریباً حتمیه زدنشون :دی
انشاالله که شما موفق بشی، ما که تصمیم داریم همه ی ریاضی ها رو بخونیم، ببینیم آخرش ما میترکیم یا کنکور !Big Grin
(18 شهریور 1392 02:13 ق.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 شهریور 1392 01:36 ق.ظ)azk84 نوشته شده توسط: [ -> ]

سؤال مفت که توی همه درس‌ها امکانش هست، ولی به نظرم حیفه آدم ۵تا تست آمار رو از دست بده که با زمان خوندن خیلی کم‌تری میشه زدشون و تقریباً حتمیه زدنشون :دی
انشاالله که شما موفق بشی، ما که تصمیم داریم همه ی ریاضی ها رو بخونیم، ببینیم آخرش ما میترکیم یا کنکور !Big Grin

از ما که گذشته ;-). امیدوارم موفق باشی :-)
به نظر من آمار رو انتخاب کنید هم خیلی راحت تره هم اینکه به پیش نیاز خاصی احتیاج نداره، هم اینکه تو گسسته به فصل 1 آمار احتیاج پیدا میکنید
منم میخوام ریاضی را حذف کنم کار درستیه (اخه هیچی ازش یادم نیست) ؟ امار درس خوبیه برا وقت گذاشتن؟
به نظر من بستگی به خودت داره که با کدوم درس حال میکنی ولی حجمه ریاضی مهندسی یه کم بیشتر از آماره و مسلمأ زمانه بیشتری رو باید بهش اختصاص بدی و از طرفی آمار بعضی سوالاتش سخت حل میشه چون مطالبش پیوسته نیست.
سلام.ممنونم ازهمگی به خاطر راهنماییهای خوبتونHeart
تصمیممو گرفتم .(آمارو انتخاب کردم کلی.محاسبات که تا به حال اصلا نخوندم و ریاضی مهندسی هم سر فصلایی که اکثرا تو کنکور تکرار شدن رو میخونم فقط)آخه وقت زیادی هم ندارم.امیدوارم که تصمیم درستی باشه.
متشکرمSmile
لینک مرجع