تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: شروع گسسته از شهریور
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.من برای ارشد بین ۴تا ریاضی میخوام دو تاشو بخونم یکیش حتما گسسته هست حالابه نظر شما برای شروع گسسته برای ارشد کتاب منبع گریمالدی و تست پوران رو شروع به خوندن موفق می شم؟ واینکه کتاب گریمالدی چندتا جلد داره کدوم جلداشو باید تهیه کنم که سرفصل هارو داشه باشه؟
یعنی میتونم با خوندنش تست های کنکورو بزنم؟Rolleyes
(17 شهریور 1392 06:42 ب.ظ)ماهسان لیما نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.من برای ارشد بین ۴تا ریاضی میخوام دو تاشو بخونم یکیش حتما گسسته هست حالابه نظر شما برای شروع گسسته برای ارشد کتاب منبع گریمالدی و تست پوران رو شروع به خوندن موفق می شم؟ واینکه کتاب گریمالدی چندتا جلد داره کدوم جلداشو باید تهیه کنم که سرفصل هارو داشه باشه؟
یعنی میتونم با خوندنش تست های کنکورو بزنم؟Rolleyes
شما حتما این مصاحبه رو ببینید
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نفر اول کنکور علوم کامپیوتر شدیدا توصیه میکنه که از روی گریمالدی نخونید، من هم همین طور!
به نظر من کتاب پوران رو تهیه کنید و همون رو 3 بار بخونید و اگه وقت شد تمرین های supplementary exercise های گریمالدی رو حل کنید(اونم از روی pdf ولی همین کار رو هم نکنید :دی). شما با خریدن و خوندن گریمالدی وقت و پولتون را دارید هدر میدید، حالا با این شرایط ممکنه سوال گسسته رو سخت دادن اونوقت شما سر جلسه ضد حال میخورید که چرا به جای گریمالدی من مشترک بیشتر نخوندم.

بله با خوندنش میشه سوالای گسسته رو زد ولی به چه قیمتی؟
به نظر من آمارواحتمال و محاسبات عددی گزینه های خوبین برای ریاضیات.
اما حالا که قصد دارین گسسته بخونید گریمالدی کتابیه که به شما گسسته رو یاد میده - کتاب پوران هم که در واقع کپی پیست مطالب مهم کتاب گریمالدیه خوبه
میتونید سرفصل هایی از پوران رو که خوب متوجه نمیشید رو برید و تو گریمالدی پیدا کنید و به شکل عمقی یاد بگیرید
به نظر من همه جلد های گریمالدی رو تهیه کنید- اگه تو کنکور به کارتون نیاد تو زندگیتون مفیدهSmile
اگر شخص گریمالدی رو هم یافتید سلام این حقیر رو بهش برسونیدConfused
سلام. منم گریمالدی رو شدیداً توصیه میکنم. کتاب کاملاً روونیه. کتاب پوران برای وقتی خوبه که فقط قصد مرور مطالب رو داشته باشید. با خوندنش میشه سوالات گسسته رو زد و البته خوندن متن بقیه درسارو براتون راحت تر میکنه. اگه قرار باشه فقط یک کتاب مرجع رو بخونید شک نکنید اون کتاب باید گریمالدی باشه. اگه فکر میکنید وقت کم دارید میتونید سراغ کتابهای کنکوری برید ولی انتظار درصد بالا نداشته باشید.
(18 شهریور 1392 02:35 ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. منم گریمالدی رو شدیداً توصیه میکنم. کتاب کاملاً روونیه. کتاب پوران برای وقتی خوبه که فقط قصد مرور مطالب رو داشته باشید. با خوندنش میشه سوالات گسسته رو زد و البته خوندن متن بقیه درسارو براتون راحت تر میکنه. اگه قرار باشه فقط یک کتاب مرجع رو بخونید شک نکنید اون کتاب باید گریمالدی باشه. اگه فکر میکنید وقت کم دارید میتونید سراغ کتابهای کنکوری برید ولی انتظار درصد بالا نداشته باشید.
سلام
آقای جویباری بیشتر رویه تمریناتش فوکوس کنیم؟و معمولا سوالات کنکور مثل تمرینات این کتابه؟یا خیلی تغییرشون میدن سوالاتشو؟
و میشه درمورد نحوه خوندن کتاب گریمالدی توضیح مختصری بدید؟
چندین سوال با تغییر جزئی درحد تغییر اعداد توی کنکور اومده. تدریس کتاب خیلی روونه. توضیحاتش کامله. تمرین ها هم همین مفاهیم رو تثبیت میکنه. اگه بتونید که تمرینهای این کتاب رو با خوندن کتابهای دیگه حل کنید که نیاز به خوندن گریمالدی ندارید. ولی اگه توی حل این تمرین ها مشکل دارید به نظرم بهتره که کتاب رو کامل بخونید.
آیا واسه کسایی که میخوان هوش مصنوعی رو امتحان بدن هم خواندن گریمالدی نیاز هست ؟
یا فقط فصل ها مهم و گزینشی رو از گریمالدی خونده شه ؟
میشه فصل هایی که بهتره از گریمالدی خونده شه رو به ترتیب اهمیت بگید ؟

مثلا فصل توابع مولد اصلا نمیشه فهمید از پوران Huh
کلا کتابای منبع رو توصیه می کنم
چونکه وقتی کتاب منبع می خونه مبحث مثل جمع و تفریق میره تو خونت
اونموقع تو هر شرایطی می تونی تستا رو بزنی
کنکور پارسال حال من اصلا خوب نبود ولی درسایی رو که مفهومی بلد بودم رو خیلی خوب زدم مثل ساختمان داده(6/6)منطقی (3.7/6) طراحی (3/6) معماری(4/6) درسایی هم که کنکوری خونده بودم هم خیلی بد مثل سیستم عامل (0/4) نظریه(0.7/5) و هوش(0.6/6) وگسسته(0.3) و محاسبات(0.3/3-) و...
امسال برا این 5 درس تصمیم دارم منبع بخونم
پس اگه کتاب منبع بخونی خودت رو مقاوم سازی کردی
(البته کتاب غیر منبع که مفهومی گفته باشه هم خوبه)
(28 شهریور 1392 04:37 ق.ظ)afshin18 نوشته شده توسط: [ -> ]کلا کتابای منبع رو توصیه می کنم
کنکور پارسال حال من اصلا خوب نبود ولی درسایی رو که مفهومی بلد بودم رو خیلی خوب زدم مثل ساختمان داده(۶/۶)منطقی (۳/۷/۶) طراحی (۳/۶) معماری(۴/۶) درسایی هم که کنکوری خونده بودم هم خیلی بد مثل سیستم عامل (۰/۴) نظریه(۰/۷/۵) و هوش(۰/۶/۶) وگسسته(۰/۳) و محاسبات(۰/۳/۳-) و...
امسال برا این ۵ درس تصمیم دارم منبع بخونم

شما ساختمان رو از روی چه منبعی خونده بودید مگه ؟ خیلی خوب زدید ... و همچنین طراحی ؟
(28 شهریور 1392 12:14 ب.ظ)reza6966 نوشته شده توسط: [ -> ]
(28 شهریور 1392 04:37 ق.ظ)afshin18 نوشته شده توسط: [ -> ]کلا کتابای منبع رو توصیه می کنم
کنکور پارسال حال من اصلا خوب نبود ولی درسایی رو که مفهومی بلد بودم رو خیلی خوب زدم مثل ساختمان داده(۶/۶)منطقی (۳/۷/۶) طراحی (۳/۶) معماری(۴/۶) درسایی هم که کنکوری خونده بودم هم خیلی بد مثل سیستم عامل (۰/۴) نظریه(۰/۷/۵) و هوش(۰/۶/۶) وگسسته(۰/۳) و محاسبات(۰/۳/۳-) و...
امسال برا این ۵ درس تصمیم دارم منبع بخونم

شما ساختمان رو از روی چه منبعی خونده بودید مگه ؟ خیلی خوب زدید ... و همچنین طراحی ؟

منبعام پوران بود برام ولی سر کلاس یادش گرفته بودم
البته ساختمان رو دو ترم کمک استاد بودم
مهم اینه که حفظ نکنی و یاد بگیری
لینک مرجع