تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: جمع و تفریق اعداد درسیستم های مختلف و تشخیص اعداد بی علامت و اعداد علامت دار
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام و خسته نباشیید

من از قسمت اعداد علامت دار سوال داشتم . ممنون میشم راهنمایی کنید تا خوب متوجه بشم.

من چطوری تشخیص بدهم که میخواهم دو عدد رو باهم جمع یا تفریق کنم در سیستم های مختلف تشخیص بدم در کدوم سیستم هستش آیا سوال مشخص میکنید یا نه اگر نمی کند چطوری مشخص کنم مثلا این جمع یا تفریق در سیستم مکمل ۲ است یعنی باید دو عدد رو زیر هم بنویسم و عدد اول رو با مکمل ۲ عدد دوم جمع کنم تا تفریق اون عدد به دست بیاد یا اینکه تشخیص بدم این عدد در سیستم مکمل یک است یا در سیستم اعداد علامت مقدار ممنون میشم توضی بدهید باتشکر

مثلا اگر کسی مثلا نتونتیم تشخیص بدهیم اگر دو عدد ۰۰۱۱ را با عدد ۰۱۱۰ تفریق کنیم حاصل ۱۱۰۱ می شود که این اشتباه هستش اگر اعداد بی علامت بودن درست بود فکر کنم . و یک سوالی اینجاهم ذهنم مشغول کرده است چطوری تشخیص بدهیم این عدد علامت دار هستش یا بی علامت ممنون میشم توضیح بدهید.
(12 شهریور 1392 04:35 ب.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط: [ -> ]من از قسمت اعداد علامت دار سوال داشتم . ممنون میشم راهنمایی کنید تا خوب متوجه بشم.
من چطوری تشخیص بدهم که میخواهم دو عدد رو باهم جمع یا تفریق کنم در سیستم های مختلف تشخیص بدم در کدوم سیستم هستش

معمولا صورت سوال گفته از کدام روش استفاده کنید(که بیشتر مکمل 2 هستش).
لینک مرجع